בעיות ללא סוף - עם אֵם בתי

רפי עשת

New member
בעיות ללא סוף - עם אֵם בתי

אנו גרושים כבר כ- 5 שנים אך האם לא מפסיקה להקשות עלי. - חופשים - נפסק כי אוכל לקבל את הבת ל- 1/2 מהחופשה - במאמצים רבים אני מצליח לקבלה ל- 1/3 מהחופשה. - לעו"ס, עליה הסכמנו, היא מסרבת ללכת. - שיחות טלפון היא מנתקת אם איני מביע הסכמה מוחלטת עמה. - קשר יומיומי עם הבת נותק משנואשתי משהערימה קשיים אינסופיים. - אפילו קבלות על טיפולי-שיניים היא מסרבת להעביר אלא רק מאיימת על צבירתן. אנא עזרתכם - מה לעשות??

° זואי °

New member
אין לי כל כך עיצות

אבל רציתי לברך ברוך הבא לפורום

אולי לפנות ליעוץ דרך נעמ"ת...

או לעו"ד לבדוק לגבי ההסכם גירושים שבינכם אולי מכתב יערער את התנהגותה אז ברוך הבא ובהצלחה בדרכך אילנה באהבה ובהתבוננות מגיעים לשלימות

ס י ו ן1

New member
ברוך הבא עשת ../images/Emo20.gif

טוב אני מקוה שזה בסדר לענות לך כי לפי כתיבתך בשרשור השני אתה קצת מכליל את כל הגרושות אז אל תשכח שמי שעונה לך כאן היא לא גרושתך
אחרי 5 שנים אני יכולה להזדהות באי התקדמות גם בחיי, אבל כבר לא מתעסקים בטריקות טלפון וויכוחים אין סופיים, למדנו לשתוק ולהבליג (יותר נכון אני), אבל אני קוראת אותך ואומרת וואו 5 שנים ועדין לקום עם כאבים מכל המצב? ממש לא בריא, אין לי תרופת פלא בשבילך ואת הכאבים האלה אפשר לקבל גם ממועקות אחרות ולא תמיד האם ילדייך. אין הרבה תשובות בשבילך, נראה לי שרק אתה יודע למה המצב תקוע שם אצלך ועוד עם עו"ס לאחר 5 שנים, אולי אם תשתף אותנו במה שעבר עליך בחמש שנים הללו נוכל לעזור יותר ולבין את הדברים ברור יותר. תראה- תמיד יש ויש, אתה מתווכח על חופשות אני ממש לא אתה רוצה קבלות על שיניים אני הגשתי ולא קיבלתי ממש לא בכל מצב מכל צד בענין יש שני צדדים ... יום טוב לך ושוב ברוך הבא

רפי עשת

New member
תודה לך על תשובתך המקיפה:

לאחר שנותרתי ללא כלום (ואפילו ללא עבודה מסודרת, משלא תכננתי את העזיבה והיא נכפתה עלי בפתאומיות) התחלתי לאסוף אתצ השברים + זוגיות חדשה ומהממת ווכ'. וביקשתי לדבר עם ה X שוב ושוב, ללא הסכמה. הסברתי לה שהכל למען הבת, הנפגעת מהמתח ביננו - כלום לא עזר!! רק עוד ועוד טענות. אין כלל רצון לשיתוף - דבר הכרחי בגידול ילד. אין כל רצון שהבת תהיה גם אצלי, אף כי ברור שזה לוטבתה. הכל בנסיון לפגוע בי. איומים, ניתוקים, תלונו במשטרה - סתם. מהגן (הייתי בן 5) לא הרמתי יד על איש. איזה אלימות? ובמשטרה? - הם מדהימים - ברור להם שרק הגבר יכול להיות אלים ולכן מובטח שם יחס בוטה ומזלזל. מה לעשות? פניתי לעו"ס אבל האם לא רוצה ללכת ו - התיק נסגר. כל המערכת נועדה כדי להגן על האמהות. תוכלו לטעון - אנו מגדלות יותר את הילדים!! אז מה? אני רציתי להמשיך לגדל את הילדה יחד. הפֵרוּד ניכפה עלי. למה אני צריך לשלם עוד ועוד בקיפוח (אני והבת)?? תודה!!

michaly44

New member
גורם שלישי רצוי כאן.

להיפך המערכת היום נוטה לתת לאבות משמורת. ראשית מובן לי שלא אתה רצית להתגרש..והדרך היחידה שלך לתקשר עם גרושתך אולי, היא דרך גורם שלישי שמקובל על שניכם. לטובת הילדה. ורצוי אולי לערב גורם שלישי מהממיסד. לגרור את הכעסים או התסכולים לא יביא אותך רחוק. זכותך כאב לגדל את הילדה ולהיות שותף בחייה הוא ללא ספק. אז קום, גש ללשכת הרווחה ועשה משהו. (לרוב אני לא נוטה לערב אותן) או גש למגשר, חבר קרוב...מישהו שיוכל לגשר ביניכם ותגיעו להסכם סביר של הסדרי ראייה ודיבור ביניכם. לשבת ולקטר על הגרושות לא יעזור לך.

רפי עשת

New member
לפחות גרושה אחת אני מאוד מברך -

זו איתה אני חי
לא היה בדברי נסיון קיטור סתמי על הגרושות אלא חיפוש פיתרון. פניתי לעו"ס ופניתי שוב ולבסוף היא הסכימה לטפל בתיקי. לא אכנס לסיבות סרובה התמוהות אבל - מדוע, כאשר פנתה אל ה X וזו סירבה, לא עשתה העו"ס דבר? מדוע היא אפילו לא מצאה הכרח בלפנות ולהבהיר לי כי כך המצב? גורם שלישי אחר לא נמצא שהרי ה X מפחדת לאבד את הקלפים. ** תודה רבה על דבריך!!

מצוטטת

New member
נו בראוו ../images/Emo45.gif../images/Emo31.gif../images/Emo45.gif../images/Emo31.gif, נושמת

לרווחה שישנה אחת לפחות שאתה מעריך! אתה יודע כשמי כן אני להן ציטוטים "נאמנים למקור" * תוכלו לטעון אנו מגדלות יותר את הילדים!! אז מה? * יותר מידיי סיפורים על גרושות הממרמרות את חיי ה-X שלהן מתוך יצר נקם נשי טבעי.... * האם לא ברור לכן, לרובכן הדוגלות בנקמה ב-X שלהן.... *האם כל הגרושות כל כך מטומטמות?? אפילו את סימני הפיסוק טרחתי להעתיק לך ת'יודע התלבטתי אם בכלל להגיב לך , הדחף הראשוני היה בכלל להתעלם, ובכל זאת אנסה להתייחס באופן מכובד ומכבד אומנם אין לי מושג ירוק עליך ועל כאבך שבטוחה שהוא גדול אך עם אמירות פתיחה שכאלו וגישה כ"כ בוטה ומעליבה שלא לדבר על ההכללה איך בכלל אתה חושב ומאמין שתצליח להגיע לאיזו שהיא הקשבה אצל האמא של ביתך.... איך עם גישה שכ"כ מקוממת אותי כזרה מחוסרת כבוד עוקצנית ובוטה אתה מאמין לזכות במה שבטוח מגיע לך מותר להרגיש נחרצות, מותר להביע עמדות ודרישות גם אם אינן תואמות את עמדת זוגתך לשעבר אך חושבת שראוי קודם כל לבדוק שוב באיזו דרך אנו מנסים לזכות במגיע לי! עכשיו תוכל גם אותי לקטלג ברשימת המוקצות המטומטמות שכל היום עסוקות באיך למרר ל-X את החיים באמת שתוכל אם תרצה... השאלה רק כמה זה יקדם אותך לפתרון הקושי הפרטי שלך. בהצלחה

רפי עשת

New member
את צודקת - מוריד ת'כובע...

בוודאי שהכתיבה לא היתה יעילה למחפש תשובות כמוני. הכתיבה היתה בכאב ומצטער על הדברים אם פגעו. כתבתי במקום אחר, שברור שאין שטָנץ כזה "גרושה"
אבל - שומע יותר מדי סיפורים על בעייתיות. * לא מבקש לפגוע באיש/ה אלא רק למצוא דרך לאי-פגיעה ולעורר אחרים לחיפוש פתרון כזה

רפי עשת

New member
לפחות גרושה אחת אני מאוד מברך -

זו איתה אני חי
לא היה בדברי נסיון קיטור סתמי על הגרושות אלא חיפוש פיתרון. פניתי לעו"ס ופניתי שוב ולבסוף היא הסכימה לטפל בתיקי. לא אכנס לסיבות סרובה התמוהות אבל - מדוע, כאשר פנתה אל ה X וזו סירבה, לא עשתה העו"ס דבר? מדוע היא אפילו לא מצאה הכרח בלפנות ולהבהיר לי כי כך המצב? גורם שלישי אחר לא נמצא שהרי ה X מפחדת לאבד את הקלפים. ** תודה רבה על דבריך!!

ס י ו ן1

New member
אין בכלל בעד מה ורוצה להוסיף

שתשובתי אינה באה להכניס לך בכיוון אחר, אני קוראת את הכעס שלך ואת המרירות ומאוד צורם לי אפילו לקרא את הכתוב, זה עצוב זה לא אנושי וחבל שכך, כמו שאני חושבת שיש גרוש אטום אני חושבת שיש גם גרושות אטומות, מי אני שאומר ואכליל? ממש לא, אני חושבת שיש באמת כמה צדדים למטבע ובמקרה זה הצד השני שהיא גרושתך הוא צד אפל אטום ואולי מטמטום. צר לי שכך סיבלך לא אני אוכל לעזור אלא רק לעודד לשלוח חיבוק ויטואלי ולא יותר, יהיו חכמים ממני שיתנו עיצות ויהיו גם כאלה שיכעסו שאת חושב שרבות מקבלות לוקחות ואתם רק נשארים בלי שום דבר, אני אישית באתי עם החלק והתחלקתי בו כדי לזכות בחופש שלי, גם אני למרות שאני רציתי להתגרש לא בחרתי מרצון, לא התחתנתי במחשבה שמחר אני מתגרשת אוספת את חפציי הילדים מגיעה למריבות עושה לי טובה שמביא את הדברים שלהם מכיר בהם פעם בשבועיים חיי מהחלק שקיבל ולא בזכותו ועדין מקטר לו שם. כל אחד מקריב משהו, ואני בשמחה אקריב עוד ועוד כספים כי אם זה מה שיזכה אותי בבריאות ואותו בהרגשה של ניצחון אז אחלה, אם לא היתה אלימות ולמרות זאת היא מאשימה אותך זה בהחלט לא אנושי אבל יכולה להגיד לך דבר אחד באמת באמת חשוב ונכון למרות שלוקח זמן שמבינים את זה אבל הצדק תמיד יוצא לאור, היום אתה סובל מחר היא תסבול יותר, החיים כגלגל היום אתה שם מחר אתה אחרת, תמשיך לכתוב כאן מאמינה שזה יעשה לך טוב, ובהמשך אולי תגלה כמה עוד כמוך יש לנו כאן, כן גברים שסובלים ולא רק נשים, תכיר תזדהה ותתיעץ בכיף. נשים לא תמיד סובלות אבל אוהבות שכך חושבים, אני אישית לא סובלת רק מקטרת ככה לפעמים כשמשעמם... סך הכל החיים יפים אז אפשר לחייך
ואני לא יודעת על הרבה מקומות אבל ידוע שיש מקומות הגנה גם על גברים כמו אלמ"ג או גופים אחרים, בלי בושה תיגש מגיע גם לך ...

רפי עשת

New member
סיון היקרה - כמה דברים לי אליך

א) צרת רבים נחמת... ב) אני מפחד מזה שהגלגל יתהפך והיא תסבול = הורי כל הזמן מנחמים אותי, שבסוף הבת תשנא את האם - זה יפגע בבת מאוד ואני מאוד רוצה שזה לא יקרה. הכוונה היא למנוע סבל באופן כללי. ג) תודה על דבריך. ברור לי, גם אם כתבתי, שאין דבר כזה "גרושה". זה לא שטָנץ. יש שונות רבה ויש גם כמה חיוביות (
). ברכות על הכל ומקווה ללמוד עוד מכן. - אני לא "סובל" אלא מנסה לפתור בעיות.

michaly44

New member
חפש בבית ידידי..מתחת לבלטות...

עונה לך מהשאלה למטה...מהשירשור של אסופית... למה לא תלך אחורה בזמן..לפני הגירושים..תבדוק עם עצמך למה האקסית שלך כועסת. לך אחורה שם תמצא את התשובה. ולגבי: יצר נקם נשי? ס ל י ח ה....זו הכללה מעליבה. יצר נקם קיים גם אצל גברים...עובדתית מהאקס שלי. ולנקודה.. כניראה שיש כאן המון כאב ועלבון, ואולי בכלל אין קשר לרכוש אלא לפגיעה אישית. ומכאן הכעס. אדם שניפגע כל כך עמוק..לעיתים גם רואה סדין אדום שמדובר באדם הפוגע, ואין יכולת חשיבה צלולה ובריאה. חפש את שורש הבעייה אצלך בבית. שם, מתחת לפני הבלטות קיים ההסבר.

למעלה