בעיות הרטבה

Milochka1

New member
בעיות הרטבה

שלום לכם
מקווה שאוכל לצאת מכאן עם קצת תובנות. הבן שלי הוא בן 2.9. ילד שמח ומפותח בהתאם לגילו. בתחילת הקיץ השנה התחלנו איתו תהליך גמילה מחיתולים שהתקדם בצורה טובה יחסית. תוך חודשיים-שלושה הוא כבר היה יבש רוב הזמן, ולמרות שפה ושם "ברח" לו זה ממש לא הדאיג אותנו. עם הזמן גילינו שיש לנו בעיה רצינית של רגרסיות. בכל שינוי קטן שעובר עליו (אחת הגננות לא הגיעה לגן\מטפלת עזבה\היה חולה וכו') הוא מתחיל להרטיב (4-5 פעמים ביום ויותר). בתקופות "טובות" הוא עובר את שנת היום שלו בשלום וקם יבש, ובתקופות ה"רעות" אני מחליפה לו את הסדין מדי יום ביומו. כשהכול טוב, לפעמים יש תקופות של שבועות רצופים שהוא לא מרטיב. הייתי פחות מודאגת בימים החמים, אך כרגע הבעיה הזאת היא ממש איום על בריאותו - הוא כל הזמן מצונן בגלל שלפעמים הוא מסתובב רטוב בחצר הגן במשך דקות ארוכות עד שהגננות שמות לב ומחליפות לו. אין לי שום תלונה על הגננות, הן עושות את המקסימום, בודקות כל כמה זמן אם הוא יבש ומציעות לו ללכת לשירותים - אך לפעמים הוא טוען שלא רוצה פיפי, ואחרי 30 שניות מרטיב את המכנסיים. גם לי קרה מספר פעמים שהייתי איתו בגן שעשועים ולא שמתי לב כשהוא הרטיב. הוא גם מסרב להגיד כש"בורח" לו ומסתיר את זה. היום ממש נשברתי. נתתי איתו לגן 3 זוגות מכנסיים להחלפה. כשהגעתי לקחת אותו הוא היה בחצר הגן, כולו קר כקרח ורטוב (כולל הנעליים). כשניגשתי לגננת היא ממש לא ידעה מה לעשות עם עצמה מכיוון שהיא כבר החליפה לו לפני רבע שעה, ובכל מקרה הוא כבר הרטיב את כל הבגדים שנתתי לו. אין לי מושג היכן נעוצה הבעיה. הוא מרגיש שהוא רוצה לשירותים, אך פשוט מסרב ללכת ומתאפק עד שהכול בורח לו. כבר ניסינו לדבר, לשכנע, לתגמל, אפילו להעניש - כלום לא עוזר. לחזור עכשיו לטיטולים? נראה לי שזה ממש, אבל ממש לא הפתרון. אז מה עושים? אני אובדת עצות

רננה 47

New member
בעיות הרטבה

האם הגמילה מטיטולים באה ממנו או שאתם החלטתם שהגיע הזמן לגמול אותו?

Milochka1

New member
אנחנו הצענו והוא לא הראה התנגדות כלשהי

המעבר לתחתונים היה טבעי וחלק.

רננה 47

New member
בעיות הרטבה

אם אני מחשבת נכון גמלתם אותו כשהוא היה בן שנתיים ושלושה חודשים. אני מצטערת לכתוב את זה אבל יש לי הרגשה שהתחלתם לפני שהוא היה בשל לזה ועכשיו יש לו רגרסיה ולא נראה לי שזה בגלל השינויים שעוברים עליו. חודשיים שלושה של גמילה היה נשמע לי זמן רב מדי. אני לא יודעת אם כדאי להפסיק את הגמילה, אומרים שזה לא טוב אבל במצב כזה להמשיך?! אולי משהו אחר עובר עליו? אולי לא טוב לו חברתית בגן? אולי בבת משהו מציק ומעיק עליו? אני מצטערת שההודעה לא אופטימית אבל אני מנסה להעלות רעונות שאולי לא חשבתם עליהם.

רננה 47

New member
עוד כמה מלים מבן הזוג של רננה

שלום. יש עוד אדם במשוואהשצריך לחשוב עליו - את. מה מצבך? נשארו לך עוד כוחות? כל כך הרבה כביסות, החלפות , ציפיות ואכזבות. הדבר החשוב ביותר לילד הוא שאת תהיי מאושרת ופנויה עבורו. כרגע זה נשמע כאילו את כבר לאמסוגלת לזכור שיש לך ילד אלא רק מכונת שתן שצריכה לעבוד כראוי. המלצתי היא לחזור לטיטולים, להחזיר את הרגיעה והשלוה לבית ולילד. בעוד כמה חודשים , כשיהיה יותר חם, פחות בגדים, והילד יהיה יותר בוגר יהיה מקום להחליט האם כדאי להתחיל מחדש את התהליך. כרגע התחושה שלי היא שבכל יום את ובנך (והאב) צוברים אכזבות, כשלונות ותסכולים. דבר זה ודאי אינו לטובתך ולטובתו. עד כאן כתב בעלי. ושוב אני חוזרת וכותבת לך- בדקי את האפשרויות שהעליתי בפנייך ותתיעצו עם מישהו מוסמך.

Milochka1 שלום

נראה לי שנכנסתם לאיזה לופ... מצד אחד גמול מהחיתולים ומצד שני מסרב באופן עקבי ללכת לשירותים ומרטיב את בגדיו. אני מציעה להיוועץ בצורה לא וירטואלית עם אדם מוסמך. שרית ארביב ימיני - הפסיכולוגית ההתפתחותית שלנו תוכל בודאי לעזור לך או להפנות אותך לקולגות שלה באזורך.

Milochka1

New member
תודה ../images/Emo140.gif

אין לי ספק שהגמילה לא הייתה מוקדמת מדי. עשינו גם מספר נסיונות לפני זה, וכשראינו שאינו מוכן הפסקנו מיד. התחלנו להתקדם עם העניין רק כשראינו שהוא משתף פעולה בשמחה. ובכל מקרה, החזרה לטיטול כרגע עלולה לגרום לו להמון תסכולים ובעיות, במיוחד שעד לפני שבועיים עבר עלינו חודש וחצי שבו שכחנו בכלל מההרטבות וחשבנו שהסיפור כבר מאחורינו. בבית לא היו בזמן האחרון שינויים מיוחדים .השינוי היחיד הוא המעבר משהות איתי בבית למסגרת של גן בספטמבר. בהתחלה היה לו קצת קשה להפרד ממני, אך תוך כמה שבועות הוא התחיל להתלהב מהגן, הולך לשם בבוקר בשמחה ואחרי הצהריים מסרב לחזור משם הביתה. לפי מה שאני רואה (וגם הגננות) עיקר הבעיה היא שהוא פשוט לא רוצה להפסיק באמצע את העיסוק שבו הוא עוסק כרגע וללכת לשירותים. ההרטבות קורות בעיקר כשהוא נמצא באמצע משחק ומסרב ללכת רגע לשירותים או כשהוא שוכב בבית מתחת לשמיכה ולא רוצה לצאת. לפי מה שהגננת מספרת, הוא משחק ומסרב ללכת לשירותים עד שהיא רואה אותו כבר מקפץ במקום, ואז הוא רץ לשירותים, אך עד שמגיע לשם חצי כבר בורח לו בדרך. זה מה שקורה גם בבית. בימים האחרונים, אחרי מספר שיחות שעשינו איתו, נראה שהעניין קצת הסתדר. תדירות ההרטבות ה"רציניות" ירדה לפעם ביום. למרות שבדרך כלל כשהוא עד שהוא הולך לשירותים יש לו כבר כתם רטוב על תחתונים, אבל לזה אני מעדיפה לא להתייחס כרגע. משתדלים להזכיר לו ללכת לשירותים כל כמה זמן ולהחמיא לו המון. אם נראה לכם שיש בזה צורך, אשמח להפניה למישהו מקצועי באזור מגורי (באר שבע).

למעלה