בעיות בטראגוס

adii1201

New member
בעיות בטראגוס

היי לכולם,

אני קצת אובדת עצות אז אשמח לעזרתכם.

עשיתי טראגוס לפני חודשיים וחצי. במשך חודש טיפלתי לפי הוראות הפירסר (מי מלח, בפנטן). חודש אחרי זה הכל היה בסדר עד שלפני שבועיים התחיל לכאוב לי וראיתי שיצאה לי בועה בחלק הקדמי של האוזן. הלכתי לפירסר והוא אמר לי לשטוף שוב עם מי מלח, טיפה של שמן עץ התה ל10-15 דק, אקטיסופ ל10-15 שניות (כל זה שלוש פעמים ביום).
אני כבר שבוע מטפלת ככה בעגיל וגם שמה בפנטן אבל הבועה לא נעלמת, אין שום שינוי, ומעבר לזה המקום כואב ובחלק הפנימי של האוזן זה התנפח ונהיה אדום.

אני שוקלת להוריד את העגיל אבל ממש לא בא לי כי אני ממש אוהבת אותו.

יש למישהו רעיון או שזה רק ללכת לרופא/להוריד את העגיל?

תודה מראש!

Freckled Fawn

New member
היי לך

קודם כל כתבתי בזמנו פה על גולות ואת מוזמנת לקרוא את השרשור.
חשוב לאבחן האם הגולה היא בעצם דלקת כלואה או האם רקמה צלקתית או האם מלאה הפרשות אחרות.
לכן אני ממליצה ללכת לאבחון רפואי.
בינתיים הטיפול שנתן לך נשמע לי די טוב.
נסי לקחת כס מים חמים ולערבב בפנים כמה כפיות מלח. לקחת צמר גפן ולטבול במים ולהצמיד לאוזן. (המים צריכים להיות חמים אך במידה נסבלת על העור, בלי כווות בבקשה
) להשאר עם זה כמה שיותר ולהחליף מידי פעם קומפרסים. ככה במשך עשר דקות (או יותר אפילו- אני עשיתי את זה בזמן צפייה בסדרה
)

עד האבחון והטיפול.
בהצלחה!

adii1201

New member
היי! קודם כל תודה על המענה

האם צריך שרופא יאבחן? כלומר לא מספיק שהפירסר ראה את זה? כי הוא לא התרגש במיוחד. העניין הוא שמאז נהייתה לי הנפיחות והאודם בחלק הפנימי של האוזן ואני חוששת שאולי זה דלקת.
עוד משהו ששכחתי לכתוב שכל פעם בין ניקוי לניקוי כשאני מזיזה את העגיל כדי לנקות אז זה כאילו יש משהו שהתקרש מסביב וזה כל פעם כאילו מתנתק עד הפעם הבאה שזה נקרש שוב. אני לא רואה איזושהי הפרשה אבל זה מרגיש ככה. גם ביומיים הראשונים ירד לי דם. לא בא לי ללכת לרןפא כי אני מניחה שהתשובה תהיה תורידי את העגיל

Freckled Fawn

New member
את יכולה לבוא

אל הרופא ולומר שאת לא מעוניינת להוריד את העגיל והאם יש משהו שאפשר לעשות.
ויש, בדרכ אם זאת דלקת התרופה תהיה אנטיביוטיקה במשחה.
&nbsp
בכל מקרה מה שאני מציעה זה לנקות את העגיל במי מלח חמימים, ואז לנקות במים רגילים ולשם משחה אנטיספטית, בנוסף להמשיך עם הרטיות החמות והמלח. גם שמן עץ התה מדולל יכול.
&nbsp
זה יכול להיות דלקת. זה עגיל שזמן ההחלמה שלו טיפה יותר ארוך, והוא יכול לתפוס כל מיני שטויות בדרך.

adii1201

New member
תודה רבה!

משחה אנטיספטית זה בפנטן? זה בסדר?
והאם שמן עץ התה צריך להיות מדולל? כי הפירסר אמר לי טיפה על האוזן, לא מדולל.

Freckled Fawn

New member
כן שמן עץ התה

צריך להיות מדולל לפי מה שאני יודעת.
אני בכל מקרה בכל מגע עם העור מדללת אותו לפני.
&nbsp
בפנטן/פלוס/ויטמרפן וחבריהם.

למעלה