בעיות בטלפון אלחוטי פנסוניק

בעיות בטלפון אלחוטי פנסוניק

קניתי טלפון אלחוטי עם משיבון, דו קווי, של פנסוניק בארה"ב (מודל שלא קיים בארץ, שני קוים ומשיבון). לא לקחתי את השנאי שלהם בשל עודף משקל אך רשמתי את הפרטים שעליו בדיוק נמרץ.(9V 500mA) שלושת השנאים שהיו לי בבית ושרשום עליהם 9V, מוציאים זרם ישר של 11.1 עד 13.4 וולט. לקחתי את השנאי של 220V 9V DC והספק של 500mA שהיה לי בבית ושבמדידה מספק 11.16V וחיברתי את החיבורים כראוי (מינוס פנימי). הנורות עובדות וניתן לטלפון ולקבל שיחות ללא בעיות. למרות זאת צצו שתי בעיות עם הטלפון: מבקש להתייעץ עם חכמי הפורום - האם למתח שהשנאי מוציא מעל למתח שרשום יש השפעה? האם העובדה שמדובר ב 50 HZ ולא 60 יש משמעות? 1. כאשר הטלפון מצלצל והשפופרת נמצאת בעריסת הטעינה, עם כל צלצול התצוגה נכבית וגם המשיבון לא עונה אפילו לאחר מספר רב של צלצולים. התצוגה איננה נכבית כאשר השפופרת מחוץ למטען ואז המשיבון עונה כרגיל. 2. איני מצליח לקבל פקסים למכשיר הפקס המחובר לאותו הקו, למרות שבטלפון הקודם שלי, גם הוא פנסוניק, לא הייתה שום בעייה וכיוון הצלצולים כפי שמוגדר במדריך של מכשיר הפקס. אגב מדובר בקו שעליו יש גם ADSL. אשמח לכל רעיון או תובנה. גם אם יש מישהו שיכול להמליץ על טכנאי שיכול לסדר את זה - אשמח להזמינו ולשלם. תודה א. שכולית.

4Z1PF

New member
ספק

1. ספקי הכוח הזולים (זה שנמצא ברשותך) אינם מיוצבים. לכן ללא עומס המתח במוצאם גבוה מהנדרש בעשרות אחוזים, וזה בסדר. 2. מה שאתה מתאר מלמד שהספק שלך אינו מסוגל לספק את הזרם הנדרש למכונה. החלף את הספק לספק שמסוגל לספק זרם גבוה יותר. אני מניח שספק של 1 אמפר יספיק. 3. אין משמעות לתדר שרשום עליו מפני שהמכשיר פועל על מתח ישר. 4. אינך מקבל פקסים: האם חיברת את מסנן ה- ADSL? אם לא תדרי ה- ADSL הגבוהים ישגעו את המכשיר. בהצלחה

תודה ובקשה להבהרה

מודה מאד על התשובה המהירה והמקיפה. 1. אכן אנסה לקנות ספק גדול יותר. האם כדאי לבקש ספק מיוצב? האם יש יתרון לכך? מדוע הספק המקורי של פנסוניק הוא רק בן 500 מיליאמפר? 2. מכשיר הפקס מחובר למסנן ADSL ועונה לשידורי פקס כאשר המכשיר החדש איננו מחובר. האם גם הטלפון האלחוטי זקוק למסנן בנוסף? א. שכולית

ספק מיוצב עדיף אם המקורי היה כזה

היתרון הוא שרעשים מקוי המתח לא יחדרו לשיחות הטלפון ולהקלטות המשיבון. יתרון נוסף הוא שרכיבי הטלפון יעבדו קרוב ככל האפשר לנק' העבודה המתוכננת ע"י היצרן (גם אם הטלפון מצליח לפעול לשביעות רצונך המלאה במתח הגבוה בעשרות אחוזים מהמתח המקורי, אין זה אומר שהדבר מאריך את חיי רכיביו..) כל ציוד שמחובר לקו טלפון עם ADSL זקוק לפילטר. כולל כמובן הטלפון האלחוטי.

עדכון

תודה רבה על העצה הטובה. לקחתי שנאי של 700 מיליאמפר שהיה לי בבית וכל התופעה של העלמות התצוגה בעת צלצול העלמה והמשיבון עונה היטב. נשארת הבעיה של הפקס. ייתכן שגם זה ייפתר אחא שאין לי דרך לבדוק כעת כי אין מי שישלח פקס. לגבי הפילטר שרציתי לחבר לטלפון/משיבון החדש, מדובר ביציא של 4 גידים מהקיר, שניים לקו אחד ושניים לקו 2. כיוון שהמיקרופילטר שלי מתחבר רק לקו 1 (שני הגידים האמצעיים הרי שאין כעת דרך לחבר פילטר. בכל מקרה שוב רוב תודות ואם יש למישהו רעיון לגבי הפקס, אשמח לשמוע. א. שכולית

שתי דרכים לחבר פילטר

1. ישנו מפצל שמתחבר לשקע שבקיר ומוציא שתי יציאות - כל אחת מהן מקבלת קו אחד בלבד. את הפילטר אתה כמובן מחבר ליציאה שמקבלת את הקו עם ה- ADSL. 2. החלף/י את שקע הטלפון היחיד, בשקע כפול. לכל שקע חבר/י רק קו אחד, במקום המצב הנוכחי בו שני הקוים מתחברים לשקע יחיד. ובא לציון גואל. אין כמעט ספק שזו הבעייה של הפקס שלך.

מקווה שמישהו קורא הודעות מלפני 6 ימ

עניין השנאי הגדול יותר אכן פתר בעיה אחת. הפרדתי את קוי הטלפון לשקע כפול ולכל אחד מהתדדים חיברתי (ליתר ביטחון) פילטר. בנוסף בדקתי עם בזק ויש פילטר ראשי בכניסה של הקו לבית. למרות זאת בעיית הפקס לא נפתרה. כעת המצב הוא כזה: כאשר המשיבון של הטלפון נמצא במצב של לענות (auto answer) אין אפשרות לקבל פקס על אותו הקו וכאשר מנסים לשלוח פקס רק שומעים צפצופים במשיבון. כאשר המשיבון איננו במצב auto answer הרי הפקס מתפקד כרגיל (אך כמובן אין תפקוד של המשיבון). האם יש הצעות או רעיונות נוספים? א. שכולית

למעלה