בעיה רצינית עזרתכם בבקשה

וגה123

New member
בעיה רצינית עזרתכם בבקשה

אני ובן זוגי שכרנו דירה נפגשנו עם בעל הדירה וחתמנו חוזה בתאריך 19/10 ביקשנו מפתח כמה ימים לפני וקיבלנו מפתח ב25 לחודש לצורך העברות החוזה היה מתאריך 1/11 בעל הדירה ביקש מאיתנו לחתום על שטר ערבות חתמנו 0לגבי הציוד בדירה בקש 12 צקים וקיבל ועוד 3 צקים פתוחים לטובת ועד ארנונה וגז כל ה3 ציקי ביטחון לצערנו פוטרתי ממקום עבודתי ונגרם לנו נזק לרכב ואנכנו לא יכולים להרשות לעצמנו להחזיק בדירה חודש הראשון ירד שכירות של 2200 ש"ח בתאריך ה10 לחודש (לא גרנו בדירה יום לא הפעלנו מקרר או אפילו זרם מים יצרתי קשר עם בעל הבית הסברתי לו כי לא נוכל להחזיק בדירה והסברתי לו את המצב בעל הדירה כעס מאד ואמר לי שהדירה לא תעמוד ריקה ועלנו למצוא שוכר חלופי באותו מעמד פירסמנו הודעה ביד שתיים +תמונות של הדירה על מנת למצוא שוכר היה לא מעט מתענינים שרוצים בדירה וכאלה שרצינים העברנו את הנייד של בעל הדירה בעל הדירה לא עונה לנייד הרמתי טלפון לבעל הדירה וביקשתי ממנו להיות זמין לטובת שוכרים אחרים ואז הוא אמר לי שהוא רוצה ערבות בנקאית של 7000 שח מהשוכר החדש שנכנס במקומנו תנאי שכל האנשים המעונינם לא מוכנים לקבל כרגע הוא שלח לי מייל בו הוא מבקש פיצוי של 950 ש"ח עבור כל הימים מ 19 כשמפתח קיבלנו ב25 לחודש משהו שלא מצוין על גבי החוזה ובשום מקום ולא נדרש מאיתנו השאלה אם זה חוקי לבקש מאיתנו דבר כזה ? כרגע אנכנו אובדי עצות גרים אצל הורים דיחנו את החתונה שלנו (בן זוגי הציע לי שבוע לפני חתימת החוזה ) ואני מחפשת עבודה בצורה מטורפת ואין לנו מאיפה לשלם את החודש הבא עקב זה שאני לא עובדת ובן זוגי שוטר עובד בשכר מינימום ויש לנו גירעון קיים שאותו אנו מנסים לצמצם באמת שרצינו לגור בדירה הזו ולמצוא פינת חמד משלנו והדירה מקסימה חברים נתנו לי כמה העצות אחת מהם זה פשוט למצוא שוכר בתנאים שאנכנו קיבלנו להחתים את על חוזה ופשוט להעביר לבעל הבית הוא פתאום החליט שהוא רוצה ערבות בנקאית של7000 מהשוכר החדש תנאי שלא קיים בחוזה שלנו ושלא נדרש מאיתנו אשמח לכל עצה שתעזור לנו לצאת מהצרה ולנסות להתרומם כל דייר פוטנצאלי שהגיע לדירה הסברנו את המצב שבו אנו נמצאים מה האלטרנטבות החוקיות שעומדות בפנינו דבר ראשון חשבנו לבטל את הציקים כי בכל מקרה הם יחזרו כי אין כסף בנוגע לשטר ערבות לא הוא מדבר רק על הציוד בדירה ולא נגרם נזק הכל שבקלים אפילו בציוד לא גרנו שם אפילו שעה מה זה אומר מבחנתנו שבירת חוזה ??...

כעקרון אסור לו להוסיף תנאים

על אלו שקיימים בחוזה המקורי שלכם, וראי סעיף 22 לחוק השכירות והשאילה. הפנו את תשומת ליבו לחוק, ואלא אם החוזה שלכם אומר אחרת אז עליו לנהוג עפ"י סעיף זה ואסור לו לסרב לשוכר אלא מטעמים סבירים (כזה שברור שלא מסוגל לשלם לדוגמא). בקשר להתנהלות ממליץ להקליט אותו ולשמור שמות וטלפון של שוכרים להם הוא הציב את התנאי ולכן לא שכרו את הדירה, כדי שתהיה לכם התנגדות עתידית כשהוא יגש להוצאה לפועל עם הצ'קים שלכם או עם הערבון.

וגה123

New member
יש לי את זה כתוב

שלח לי מייל וזה התוכן (הסרתי את פרטיו ) שלום ******************** ********* (שמו הפרטי מופיע פה )- בעל הדירה מבקש ליצור איתך קשר בעניין מודעתך שמפורסמת בלוח יד-2. להלן פרטים להתקשרות עמו: טלפון:************* מספר הנייד שלו טלפון סלולארי: דוא"ל:*********** כותבת המיל שלן הערות: מעבר לתנאים שקיבלתם בחוזה , הדייר החדש יעביר לי בנוסף ערבות בנקאית ע\"ס 7000 ש\"ח, כמו כן אתם תעבירו לי פיצויי שכר דירה על סך 923 ש\"ח, (13 יום)מתאריך ה- 19/10/10(חתימה על החוזה)ועד ל-1/11/10 יום כניסה לדירה. ******* חתימת שמו השאלה היא מותר לו להוסיף תנאים במציאת שוכר חלופי בקשר לפיצוי האם הוא יכול לגבות מאיתנו פצוי כזה כזה לא מופיע בשום מקום מצוין על גבי החוזה כי חתמנו בתאריך ה19 וגם מצוין שהכניסה בוצעה ב1/11 אני מרגישה כ כך לא נעים ורע שזה קורה באמת רצינו את הפינה הזו לבד באמת שפטרו אותי בזמן הכי פחות מתאים כל כך לא נעים לי לשאול את השאלות האלה אבל אני חייבת תשובה כדי לדעת איך להמשיך הלאה כי אנכנו מנסים להתרומם

צריך לקרוא את החוזה

כעקרון לא מגיע לו פיצוי על זמן שלפני תחילת החוזה והוא סתם מנסה להערים קשיים ולהוציא מכם מה שהוא יכול, אבל אולי מהחוזה אפשר להבין שזמן תחילת החוזה הוא ה19.10 ולא ה1.11 - צריך לקרוא. בקשר לשאלה השניה שלך, אתם בשכירות מקרקעין (דירה זה מקרקעין), והסעיף הרלוונטי הוא סעיף 22, אלא אם בחוזה שלכם מצויין אחרת - שוב, צריך לקרוא. דרישה לערבות חדשה שמולכם לא הייתה זה לא תנאי סביר, החוזה אמור לעבור כמו שהוא הלאה. אני ממליץ לך להרים טלפון לש.י.ל. (שירות יעוץ לאזרח) ביום ראשון, המספר שלהם זה 1800-506060 אם אני זוכר נכון. תפגשי שם עם סטודנט מתקדם למשפטים או עו"ד מתנדב, והם יעברו איתך על החוזה ויבהירו לך את זכויותיך בחינם ואולי גם יוציאו לך מכתב לבעל הבית שמבהיר לו מה המצב המשפטי. אם ש.י.ל. לא מוציאים לך מכתב אז גשו לעו"ד שיעשה את זה (אמור לעלות 300-400 ש"ח, פחות מהפיצוי שהוא דורש), ושיבהיר לו שאתם עומדים לנקוט בפעולות חד צדדיות אלא אם יתחיל לשתף פעולה ושאתם מודעים לזכויותכם. מהסיפור עד כאן נראה שהוא מנסה לתפוס עליכם קצת טרמפ, או שאולי גם הוא לא מודע לחוק. במקרה השני צריך פשוט ליידע, ובמקרה הראשון להראות קצת עמוד שדרה.

וגה123

New member
מצאתי את החוק אני לא כל כך מבינה מה שקראתי

אשמח אם תסברו לי איזה חלק מתייחס לבעיה שלי 2. השוכר אינו רשאי להעביר לאחר את הזכות להחזיק ולהשתמש במושכר או להשכירו בשכירות משנה, אלא בהסכמת המשכיר ********************************** במייל ששלח ובשיחות הטלפון הוא מבקש שוכר חלופי אז יש הסכמת משכיר ************************ ; אולם אם לא הסכים המשכיר לעסקה מטעמים בלתי סבירים או התנה את הסכמתו בתנאים בלתי סבירים, יהיה - ****************************במייל ציין כי בנוסף לתנאים שלנו יבקש גם ערבות בנקאית זה נחשב תנאי לא סביר ?????????????.*************** ************לאיזה משני הסעפים למטה המקרה שלי שייך ?????..?......שכירות מקרקעין או בכל השכיריות ???. (1) בשכירות מקרקעין - רשאי השוכר לעשות את העסקה בלי הסכמתו של המשכיר; (2) בכל שכירות - רשאי בית המשפט להרשות את העסקה בתנאים שייראו לו; ובשכירות של מקרקעין רשאי בית המשפט לעשות כן על אף האמור בחוזה השכירות. תודה וסליחה על החפירות ואני ובן זוגי מודאגים

למעלה