בעיה עם טופס DS-2019

arier1

New member
בעיה עם טופס DS-2019

משום מה נכתב על הטופס שהתוכנית מסתיימת במאי (כלומר שנה אקדמית), בעוד שהתוכנית היא לשנתיים-שלוש. המזכירה של התואר לזרים בפקולטה בה אלמד אומרת שהיא מאמינה שאצטרך לבקש ויזה בכל שנה בה אהיה סטודנט. לעומת זאת, חבר שלי שעושה גם הוא דוקטורט באותה אוניברסיטה אבל בפקולטה אחרת, אומר שהוא קיבל טופס ל-4 שנים. האם המזכירה צודקת ? האם יש לי דרך בכ"ז לקבל את הויזה לשנתיים (לפחות) ? בהנחה שאצטרך אכן לחדש כל שנה, האם המשמעות היא שאצטרך בכל פעם לצאת מארה"ב ? מה הנוהל במקרה של הארכת ויזה ? אני מאוד מודאג ואודה לעונים.

postdoc

New member
צריך להפריד בין שני דברים

טופס DS-2019 צריך להיות בתוקף. אתה יכול לבקש שיתנו לך חיותר זמן אבל בדרך כלל האנשים שמטפלים בזרים נוטים להצמד למה שהם מכירים. זאת הויזה שלך וכל עוד היא בתוקף תוכל לשהות בארה"ב. העניין השני הוא המדבקה בדרכון. המדבקה תהיה בדרך כלל בתוקף עד לתאריך שיופיע על ה DS-2019 שתגיש לשגרירות. אתה יכול לשהות בארה"ב עם מדבקה ש"פג התוקף" שלה (שוב כל עוד יש לך DS-2019 בתוקף) אבל אם תצא מארה"ב תצטרך לגשת לשגרירות ולהוציא מדבקה חדשה על מנת שתוכל לחזור. אפשר עקרונית לצאת ולחזור למכסיקו וקנדה גם אם פג תוקף המדבקה (ה DS-2019 וה I-94 אמורים להספיק) ואפשר גם לבקש ראיון בשגרירות, אבל כדאי לבדוק ספציפית אם וכאשר

למעלה