בעיה עם חברה- רציתי רק לספר...

Tula1

New member
בעיה עם חברה- רציתי רק לספר...

למרות שהיה פה שרשור מאד ארוך בנושא, המקרה שלי קצת שונה. יש לי חברה מאד מאד טובה, חברה שאני ממש אוהבת. יש לה ילד קטן שנולד אחרי טיפולים מאד קשים, וכעת הם מנסים ללא הצלחה להביא עוד ילד. כל הטיפולים בשנתיים האחרונות נכשלו. אני נכנסתי להריון ממש מהר, חודשיים אחרי שהתחלנו לנסות. אני לא יודעת איך לבשר לה. יותר נכון- אני לא יודעת איך להתמודד עם הכאב בעיניים שלה.אני יודעת בוודאות שהיא תשמח בשמחתי, אני יודעת בוודאות שאני לא הולכת "להוציא לה את העיניים" עם ההריון הזה, כלומר אמעט לדבר עליו אך לא אתעלם ממנו כי זה יהיה שקוף מידיי וחוץ מזה היא חברה ממש טובה... פשוט אני כל כך פחדת לספר לה. היא בחורה שלא תמיד מסגירה רגשות, אולי נורא נורא כואב לה בפנים והיא משדרת "עסקים כרגיל" כלפי חוץ, ופתאום אגרום לה לבכות או משהו? סתם פרקתי את אשר על ליבי...

קצת מנסיון

עדיף לספר מאשר שהיא תגלה פתאום ממקור אחר, או כשהבטן תפציע... אני יודעת שיש משהו מאד מעליב מהריון שהוסתר - והיא הרי תבין למה הוא הוסתר... את אומרת שהיא חברה טובה, אז אם העסקים לא יהיו "כרגיל" ואם דמעה תרד לה על הלחי - את לא תוכלי להיות שם בשבילה? שיהיה לך הריון נפלא ונהדר, מלא שמחה ונטול דאגות

מאז

New member
כתבתי בשרשור ההוא..

לגבי חברה שניסתה המון ואני הצלחתי ישר- לאחר התיעצות בפורום פוריות: סיפרתי לה בטלפון (כדי שתוכל להעמיד פני מתלהבת ובפועל לבכות בלי שאשים לב), אמרתי לה שהיא הראשונה מבין החברות שאני מספרת לה. לשמחתי היא קבלה את זה מאוד בפרגון. די מיד אח"כ נכנסה גם היא להריון.

happy00

New member
לספר לה בפרטיות

אני מסכימה עם עגבניה ממולאה שמאחר והיא חברה טובה עדיף שתספרי לה לפני שאחרים ידעו מזה. אני מתלבטת אם עדיף בטלפון או פנים אל פנים. אולי זה תלוי באופי שלה ובקשר ביניכן. אני הייתי מעדיפה שיספרו לי בטלפון.

אולי כדאי לראות את חצי הכוס המלאה?

הרי לחברתך יש ילד בבית, כך שעם כל העצב שמאוד קשה לה להכנס להריון יש לה משהו חיובי להתלות בו. כמו שכבר עגבניה אמרה לך , עדיף שאת תספרי לה מאשר היא תשמע ממשהו אחר או לחילופין תחשוד בהריון כאשר הבטן תצא. לדעתי אם תשדרי לה עסקים כרגיל ולאתדברי על הקלות שבה נכנסת להריון זה לא יהיה ממש נורא. ודבר נוסף: מכיוון שחברתך היתה בהריון את יכולה להתייעץ איתה בנוגע להריון ובכך לתת לה הרגשה טובה.

נטעטע

New member
לא להתייעץ איתה בקשר להריון

זה מהווה תזכורת כואבת. לספר לה וזהו, כל התייחסות נוספת להריון רצוי שתבוא מצידה ולא מצידך.

נטעטע

New member
לא אמרתי התעלמות, אמרתי לספר

לה על ההריון ולזרום עם התגובות שלה, בלי ליזום עוד שיחות בנושא.

רחלי@

New member
למרות שרק סיפרת ולא ממש ביקשת עצה..

לדעתי חשוב מאוד בשבילך שקודם כל לא תרגישי אשמה על כך שאת בהריון. אם זה משהו שרצית אז תשמחי. יכול להיות שאת מזדהה איתה יותר מידי ואולי היא בכלל תגיב בצורה שתפתיע אותך. מזל טוב

orly p

New member
מוכר מאוד

החברה הכי הכי הכי טובה שלי, עוברת טיפולים. הם מנסים כבר 4 שנים ללא הצלחה. מאז שנודע לי שאני בהריון, אני לא מפסיקה לחשוב עליה. לא רציתי לספר לה בטלפון(אנחנו גרות במרחק שעה וחצי נסיעה) וכל הזמן אמרתי כשאני אראה אותה, אני אספר, אבל בשום פנים ואופן לא בטלפון!ויום אחד היא מתקשרת ואומרת לי: נכון שאת בהריון? היא פשוט חלמה...אני נאלמתי דום, כל כך התביישתי שלא סיפרתי לה קודם. היא מאוד שמחה, מביעה התעניינות, למרות הכאב הגדול שלה...מסקנה: לספר ולא לחכות. חברה טובה תבין ותשמח בשבילך....

פאו פאו

New member
מניסיון של הצד השני

מהצד שעבר טיפולים: זה מאוד קשה, אבל זה יותר קשה להרגיש שהולכים לידך על ביצים. בטוח יהיה לה קשה, אבל אם אתן חברות טובות היא תשמח לשמוע. אין דרך קלה כאן: בכל מקרה זה יהיה קשה, אבל אל תשכחי שאת מבשרת לה בשורה טובה בסה"כ

ג ל י 1

New member
לפי דעתי את צריכה לספר

עדיף להגיד עכשיו מאשר לשקר ושהיא תשמע ממישהו אחר ואז זה באמת יפגע, הרי אתן חברות טובות ולא סיפרת. אני מאמינה שהיא תתמוך בך ואולי גם תתדביקי אותה
בהצלחה

ליאם711

New member
מצטרפת לפאו פאו - כאחת מהצד השני

אלו שהסתירו יותר הכאיבו מאלו שסיפרו בטבעיות. אני יודעת שזה לא קל, כי יש לנו שני זוגות של חברים שכבר עברו מספר טיפולים שנכשלו ומאד היה לי קשה בהריון, אבל אין דרך אחרת מלספר את זה בטבעיות.

מי א נ י

New member
למרות שלא בקשת עצה... אני רוצה לשתף

יש לי חברה שגם ניסתה המון זמן להכנס להריון והיו בטיפולים וכל חודש לחכות וכו'. הם התחילו עוד לפני שאני בכלל חשבתי להתחיל. כשגיליתי על ההריון בטח שלא חשבתי להסתיר אבל קצת חששתי להכאיב. אני חייבת לציין שהיא ובעלה קיבלו את הבשורה בשמחה אמיתית ובמיוחד שאני גדולה ממנה בכמה שנים טובות (אני בת 33) היא אמרה שפחדשה שיקח לי זמן ואצלי יותר דוחק והיא התעניינה ושאלה ואני כל הזמן אמרתי לה שאני מחכה שהיא תצטרף אלי ושאני מנסה "להדביק אותה" ו.. לפני כמה ימים כשאני בתחילת חודש 7 היא בישרה לי שהיא בהריון. נשבעת לך שהתרגשתי כמעט יותר מאשר שגילית על עצמי

Tula1

New member
תודה על התגובות

אין לי שום כוונה "לשקר" או לחכות שתשמע ממישהו אחר, היא חברה יקרה וטובה וקרובה מאד. אני הולכת לספר בשיא הטבעיות, ואני הולכת לקחת עצה של מישהי פה ולספר בטלפון- כך היא תוכל להזיל דמעה(אם יש) ולא תצטרך להלחם בדחף הטבעי הראשון שלה- הבעת כאב חדה על פניה. אני יודעת באלף אחוז שהיא תשמח בשבילי, ואני לא רוצה להעמיד אותה במצב קשה שבו היא תשמח בשבילי ותבכה מבפנים.עדיף בטלפון, והכדור יעבור אליה. ושוב תודה על העצות ולילה טוב

למעלה