בעיה עם הארד דיסק עקשן

Fred Perry

New member
בעיה עם הארד דיסק עקשן

שלום לכולם, כתבתי גם בפורום 'חלונות' ואני מקווה שאולי גם פה יעזרו לי: יש לי מחשב נייד HP בן שנה, הבעיה היא כזו: לפני כמה חודשים בערך המחשב התחיל להיות איטי מאוד, התקשרתי לשירות של HP ואחרי המון המון נסיונות הגיעו למסקנה שהבעיה היא בהגדרה של ההארד דיסק, ה Primary IDE Channel אמור להיות על Ultra DMA Mode 5 והוא היה על PIO, אמרו לי להסיר את ההתקנה ולהפעיל מחדש את המחשב ובאמת המחשב חזר לזהות אותו בתור ULTRA DMA MODE 5 והכל פעל מהר ובלי בעיות. העניין הוא שמידי פעם, לפחות פעם בשבוע, פתאום ההארד דיסק חוזר לזיהוי של PIO בלבד, מבלי שנגעתי בכלום, לא התקנתי כלום, פשוט ככה. אז שוב פעם אני צריך להסיר את ההתקנה ולהפעיל מחדש את המחשב ולתת לו לזהות שוב פעם את הULTRA הזה... בכל אופן, זה די מרגיז, כי בדיוק נגמרה לי האחריות (שנה), מה גם שאפילו שהמחשב על ULTRA DMA MODE 5 לוקח לווינדוז המון המון זמן לעלות, פעם הוא היה עולה תוך פחות מ20 שניות ועכשיו לוקח לו לפחות 10 דקות. אני לא יודע מה הבעיה, המחשב שלי נקי מתוכנות כמו קאזה או משהו דומה, אין שום תוכנות מיותרות שעולות בהפעלה (בדקתי ב MSCONFIG), אני עושה סריקה עם AD AWARE פעם ביומיים. הבעיה בהארד דיסק? חשבתי כבר לקנות הארד דיסק חדש ולהגדיל את הזיכרון מ256 ל512, אם אני לא אמצא פיתרון, קצת לא הגיוני שהוא פעל מצוין לפני כמה חודשים ופתאום הוא עושה מה שבא לו... פרטים על המחשב אם זה עוזר: HP Pavilion zt3105ea, אינטל סנטרינו 1.4, 40 ג'יגה דיסק קשיח, 256DDR. אם מישהו יכול לעזור... תודה, FP

az ma

New member
מציע לבדוק כלהלן:

סריקה מקפת של וירוסים ורוגלות... סריקת וירוסים אונליין... האתר החביב עלי הוא www.trendmicro.com סריקה נגד רוגלות על פי המדריך הזה... (למרות שבצעת סריקות שוטפות בעזרת AdAware) שלב שני, לבדוק את מצב הHD מבחינת פרגמנטציה והמקום הפנוי... אם המצב "לא זוהר": לבצע תחילה ניקוי של כל הזבל שהצטבר עליו (כמו קבצי TMP)... לבצע איחוי... שלב שלישי, לבצע ניקוי של הרג'יסטרי... אני אישית ממליץ מאד על תוכנה בשם RegSupreme... בנוסף: * מציע להתקין תוכנה המציגה את הטמפרטורות השונות (מעבד, לוח אם וכונן) * בהנחה שהHD הוא מסוג S.M.A.R.T, להתקין תוכנה שתבדוק ותדווח על מצב בריאותו... אני ממליץ על ActiveSMART

למעלה