בעיה עם ברז סוללה לאמבטיה

• פותח הנושא evike
  • פורסם בתאריך

evike

Active member
מנהל
המנגנון שמחליף בין הפיה ל"טלפון", כנראה נסתם, וקשה עד בלתי אפשרי להרים ולהוריד אותו כדי להחליף בין המצבים. חממתי מלח לימון ושפכתי על המקום, כדי להסיר אבנית, שכנראה זו הסיבה לסתימה, עזר במקצת, אבל עדיין הפעולה לא חלקה.
הברז עדיין באחריות, רק שאף אחד לא יבוא לתקן אותו בבית, ולהסיר אותו ולהשאר ללא אפשרות להתקלח, לא בא בחשבון.
מה אפשרויות הפתרון באופן עצמאי, אם בכלל זה ניתן?
אני מצרפת צילום של ברז דומה, עם סימון של החלק הבעייתי.
תודה, שבת שלום וחג שמח.

קבצים מצורפים

• ברז סוללה.jpg
    ברז סוללה.jpg
    KB 23.1 · צפיות: 6

רשר

Well-known member
מנהל
אפשר להוריד מהקיר ולהכניס למנגנון חומץ לנקוי אבנית,
אם לא עוזר לנסות עם מפתח אלן או מברג מלמטה לפרק את המנגנון ולאתר את התקלה,
במידה ולא מצליחים לקנות ברז של מדגל במחיר עד 300 ש"ח בזאפ,

evike

Active member
מנהל
תודה על התגובה.
בעצם בשביל מה להוריד מהקיר? הרי אפשר לשפוך עליו חומץ, ובעצם פחות או יותר זה מה שעשיתי, שפכתי מלח לימון (מהול במים) שאמור לתת את אותו האפקט.
אם אפתח מלמטה ואוריד את הצינור הגמיש, יש אפשרות לפרק גם את הבורר?

רשר

Well-known member
מנהל
תודה על התגובה.
בעצם בשביל מה להוריד מהקיר? הרי אפשר לשפוך עליו חומץ, ובעצם פחות או יותר זה מה שעשיתי, שפכתי מלח לימון (מהול במים) שאמור לתת את אותו האפקט.
אם אפתח מלמטה ואוריד את הצינור הגמיש, יש אפשרות לפרק גם את הבורר?
לרוב יש גישה מלמטה, כל יצרן עם סוג הבורג שבחר,
חומצה מבחוץ לא תגיע פנימה אפשר לנסות להזרים בצינור הגמיש הפוך

evike

Active member
מנהל
ושוב תודה לך רשר. אישי פירק את הצינור הגמיש שמתחת לפיה (לי זה היה קשה, היה סגור חזק). המסתי מלח לימון במים חמים, העברתי לבקבוק עם שפריצר, התזתי מלמטה לתוך ה"בורר", גם מלמעלה, כך כמה פעמים. ה"בורר" השתחרר, ונכון לעכשיו שינוי מצבו הולך בקלות. עד לפעם הבאה שלבטח תגיע, כי המים באזורנו על הפנים. רק שאז כבר נדע לטפל בכך...
המשך יום נפלא.

רשר

Well-known member
מנהל
ושוב תודה לך רשר. אישי פירק את הצינור הגמיש שמתחת לפיה (לי זה היה קשה, היה סגור חזק). המסתי מלח לימון במים חמים, העברתי לבקבוק עם שפריצר, התזתי מלמטה לתוך ה"בורר", גם מלמעלה, כך כמה פעמים. ה"בורר" השתחרר, ונכון לעכשיו שינוי מצבו הולך בקלות. עד לפעם הבאה שלבטח תגיע, כי המים באזורנו על הפנים. רק שאז כבר נדע לטפל בכך...
המשך יום נפלא.
🎖

evike

Active member
מנהל
עדכון.
המנגנון נסתם שוב עד כדי חוסר תזוזה מוחלט. האינסטלטור הקבוע שלי אמר לנסות עם 40W. גם לא עזר.
צילצלתי לחברה (SPLASH), האמת, לא ציפיתי להרבה, למרות האחריות של 5 שנים. לא התעלמו, שלחו טכנאי שהחליף את הבוררעל כל חלקיו, ונכון לעכשיו, זה הולך חלק יותר מאשר כשהיה חדש.
הבעיה מוכרת להם, האשם באבנית. (באזורנו יש ממנה המון...) ואם יסתם שוב? שאתקשר שוב לחברה והם ישלחו שוב טכנאי, עד סוף האחריות.
לפחות השרות שלהם טוב.

למעלה