בעיה כתוצאה מחצלולים

בעיה כתוצאה מחצלולים

בזמן האחרון המודעות שלי לענין החלומות עלתה מאוד, וזה מאוד מקשה עלי להרדם כי כל הזמן אני חושב על לחצלל ועל מה אני הולך לחלום ועל זה שאני צריך לזכור את זה, ואני לא מצליח פשוט לשים ת'ראש על הכרית ולהרדם כמו שצריך. אתמול לקח לי 4 שעות להרדם. תכננתי לישון 10 שעות ובסוף יצא בקושי 6. רציתי לדעת אם לעוד מישהו היתה את הבעיה הזאת בתחילת דרכו כשהוא נחשף לעולם החצלולים. עכשיו עוד כמה דברים: אני עוד טרם חצללתי, כי עוד לא עברתי את השלב של זכירת חלומות. אני עדיין חלש בזה ובסה"כ זוכר אולי שתי סצינות קצרות מתוך חלום אחד כל לילה. ז"א, אני זוכר בערך על מה החלום אבל לא ממש זוכר פרטים, דיאלוגים, צבעים. אני רק זוכר חלקית את מקומות ההתרחשות, הדמויות המרכזיות, מה בערך היה (תמיד אני מבין מה החלום מסמל ולמה חלמתי אותו) ולפעמים כמה סצינות. בנוסף ליומן חלומות, אני גם עורך בדיקות מציאות. אני משתדל להתייחס אליהן כמה שיותר ברצינות, אז אני ממש מנסה לתהות האם אני בחלום ולחשוב על כל המהלך שהביא אותי לפה, וכמו כן אני תמיד מסתכל על השעון בכמה מבטים חטופים באותו שלב. יצא לי לחשוב תוך כדי הבדיקות האלה איך הייתי מרגיש אם פתאם הייתי מגלה שאני בחלום. זה נראה לי ממש ממש ממש מפחיד. אני חושש שאם אני פתאם אגלה שאני בחלום זה יבהיל אותי מאוד. מישהו יכול לתרום לי מניסיונו בנושא הזה ולהרגיע אותי קצת? איך אני ארגיש באותו רגע?

Variety

New member
תגובה

אוקיי, בעקרון, לי היו בעיות שינה לפני שהתעסקתי עם חלומות צלולים וההתעסקות עם שיטות הWILD השונות סידרו לי את שעות השינה. אתה צריך פחות להתרגש מהחלומות צלולים ויותר להתמקד בעבודה עצמה. תתקדם שלב שלב בלי לחשוב רחוק מדיי. תחליט שעכשיו הזמן הוא לשפר את זכרון החלומות. תעבוד על זה בעיקר - אתה צריך להפריד בין הדברים כדי שתתחיל להגיע אל המטרות שלך שכולן מובילות אל מטרת העל שלך - חלומות צלולים אם אני צודק. תתקדם שלב שלב. אולי הכתבה הזאת תעזור לך... http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?id=27&msgid=13833518 בהצלחה!

Variety

New member
אם הכתובת לא עבדה תנסה את זו...

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?id=27&msgid=13833518

תודה רבה

כבר קראתי את ההודעה הזאת ואני משתדל לעבוד לפיה, אבל כנראה אני באמת קצת רץ קדימה עם השלבים מתוך רצון לחלום כבר חלום צלול. בכלל, עולם החלומות התחיל לרתק אותי ואני מקדיש לו עכשיו הרבה קריאה ומחשבה. אני מנהל יומן חלומות מסודר ורציני מזה 3 ימים וממלא אותו מדי יום במשהו כמו חצי עמוד מחברת (מחברת דפים גדולים). עדיין אני מרגיש לגבי חלומות כאילו הם זיכרון מעורפל מאירוע שקרה לפני 30 שנה ולא דבר שבאמת חייתי והרגשתי ממש לפני כמה דקות/שעות מאז שהתעוררתי. אני מקווה להשתפר. לגבי בעיית השינה ביומיים האחרונים, אני אשתדל לא לחשוב על זה ולהתרגש מזה יותר מדי. תודה, וחצלולים נעימים לכולם.

Avishh

New member
אין בעיה!

לגבי הבעיות שלך בשינה, אני אמנם לא נתקלתי בכאלו, פשוט תנסה לישון "סתם", אל תתאמץ להביא את החצלול לפני שהיומן יהיה עשיר בלפחות 15 חלומות שזכרת. לגבי זכירת החלומות הנוסחה היא די פשוטה - ככל שישנים יותר זמן זוכרים יותר חלומות, אין אפס! תמיד תשים לב שבבקרים של חופשה מתעוררים וזוכרים סלט גדול ועסיסי של חלומות. תרשום כמה שיותר מהם! לגבי בדיקות מציאות - פעם קרה לי בחלום שהייתי בשיעור פיסיקה והחלטתי לבדוק את סביבתי. אמרתי לעצמי "אם אני בחלום אז מיד המשקפיים של בנצי (המורה) יעופו!" וזה לא קרה. ניסיתי שנית וזה לא קרה אז פניתי לדוממים אחרים: "אם אני בחלום אז עכשיו הדלת תיפתח" והדלת אכן נפתחה ונכנסה המורה לביולוגיה עם עוגת יומולדת בידיה. הדבר לא הבהיל אותי בכלל, להפך, הרגשתי שזה כאילו צפוי ומובן מאליו, והתחלתי להשתעשע בעובדה שאני מחצלל. דרך אגב, מספר ימים אחרי החלום הזה עשיתי (במציאות) בדיקת מציאות בכיתה, אמרתי: "אם אני בחלום אז עכשיו הדלת תפתח!" והדלת נפתחה ונכנסה המורה לביולוגיה, בלי עוגה. זה אכן היה אחד הרגעים המוזרים ומדהימים ומיסטיים בחיים שלי, נשארתי המום לזמן לא קצר, מנסה להבין האם יש משהו מאחורי התופעה...

למעלה