בעיה בGPS

בעיה בGPS

נסעתי ברכב עם הצעצוע החדש - לורנס 1000 - וגיליתי שקיימת סטייה קבועה לכיוון מערב, כלומר כשאני נוסע לדוגמא על כביש החוף, הGPS מראה כאילו אני נמצא על המים. לפעמים הסטייה נראית ממש מהותית. יש למישהו רעיון מה אפשר לעשות?

צרת רבים נחמה שלמה

אני לא מכיר את הלורנס, אבל בכל המכשירי גרמין שהיו לי (עם מפה כ-5) אף פעם לא היתה התאמה בכבישים למה שרואים במסך. לדעתי כל חברות ה-GPS משתמשות במפה (דיגיטלית, או השד יודע איזו) בה היו שבילים עוד לפני שהיו כבישים והסלילה שבאה אחר כך היתה צריכה גם להתחשב בעוד גורמים שאינם נראים במפה. לדעתי זה נובע מכך שהמדינה (אולי במכוון ואולי מסיבה אחרת)לא משחררת לחלל העולם מפות מדוייקות

Issac

New member
הבעיה ב DATUM

בדוק איזה DATUM מוגדר לך ב=GPS ואח"כ נסה להגדיר DATUM אחר עד שתמצא (בתיקווה) אחד יותר מתאים. אם יצליח אנסה להסביר לך את הסיבה.

הברירת מחדל - ה- wgs 84

זה ה datum של הברירת מחדל. יש שם עוד עשרות רבות של datumים, של מקומות בכל העולם, מלבד ישראל.

nadaveiron

New member
הדאטום שמשמש בארץ (בד"כ) הוא

דאטום אירופי. מה שנהוג לכנות European 1950. אני די משוכנע שה GPS שלך תומך בזה. לא ברור שלהחליף את הדאטום יעזור לך, כי בהחלט יכול להיות שיש שגיאות בבסיס הנתונים של ה GPS שאף אחד לא עשה לו בקרת איכות בארץ, מין הסתם. בכל מקרה, לא יועיל, לא יזיק
.

למעלה