בעיה במקרר

gb228

Active member
מקרר אמנה ישן, מקפיא תחתון. המדחס עובד, המקפיא בסדר אבל הטמפרטורה במקרר גבוהה.
המאוורר שמסחרר את האוויר במקפיא עובד אבל לא מורגשת זרימת אויר בפתח שנמצא במקרר.
האם יש מאוורר נוסף שמזרים את האויר מהמקפיא למקרר או שמאוורר יחיד מבצע את כל העבודה?
האם יכולה להיות סתימה בתעלה המחבר בין המקפיא למקרר? פרט לפתחים אני לא רואה ואין גישה לתעלה הזו - לא מפנים המקרר ולא מגב המקרר - היא כנראה קבורה בתוך הבידוד בגב.

יוסי זיו1

Active member
יש סתימה של קרח במאייד (רדיאטור פנימי) נסה לעשות הפשרה אחת אחרי השניה על ידי סיבוב הטיימר,צריך להיות לרוב באמנה בתקרת התא קרור .

gb228

Active member
תודה.
חיפשתי איזשהו טיימר ולא מצאתי. בכל אחד מהתאים יש רק חוגה לקביעת הטמפרטורה.
ראיתי שבגב המקפיא יש פלטה שניתן לפרק - פירקתי ואכן הרדיאטור מאחור היה קפוא. הפשרתי אותו עם מייבש שיער. חיברתי לחשמל - התחיל לעבוד ומורגשת זרימת אויר קר לחלל המקרר העליון.
שאלה - זיהיתי על צינורות המאייד הפנימי שני אלמנטים שנראים כו איזשהו טרמוסטט. אחד מהם נראה לי פיזית פגום (אם כי ייתכן וחשמלית הוא תקין). מצורפת תמונה של גב המקפיא לאחר הפתיחה ולפני ההפשרה ותמונות של האלמנט. מה תפקי האלמנטים האלו?
ובנוסף - איפה באמת ממוקם רכיב הטיימר של ההפשרה? ייתכן ויש לי בעיה של חוסר הפשרה מה שיגרום בעתיד לחזרה של הבעיה, אם כי לא הבנתי את הקשר בין הדברים כי לפחות למראית עין בפתח התעלה שמובילה מהמקפיא למקרר לא ראיתי סימנים של קפיאה או סתימה.

קבצים מצורפים

• PXL_20210227_062914613.jpg
    PXL_20210227_062914613.jpg
    2.8 MB · צפיות: 10
  • PXL_20210227_070244362.jpg
    PXL_20210227_070244362.jpg
    1.9 MB · צפיות: 10
  • PXL_20210227_065516140.jpg
    PXL_20210227_065516140.jpg
    1.8 MB · צפיות: 10
נערך לאחרונה ב:

יוסי זיו1

Active member
האלמנטים הללו נקראים טרמוסטופ, כאשר הטמפרטורה מעל 4 מעלות הם מנתקים את הגוף חימום של ההפשרה. הטיימר נמצא במקררים האמריקאים בפנים המקרר בתקרה של התא או בין החוגות של הטמפרטורה, חפש בפלסטיק חור בקוטר של סנטימטר, אין פין בולט אלא יש בפנים כפתור פלסטי עם חיתוך של שן שעם מפתח רב בריח ניתן לסובב ורק בכוון אחד, יש בזמן סיבוב תיקים קטנים ואז קליק חזק שזה כניסה להפשרה ,מהרגע הזה 22 דקות עד ליציאה מההפשרה,וכן הקרח שעל הרדיאטור גורם לאי קרור של התא התחתון.

gb228

Active member
תודה.
אם כך ייתכן והרכיב שנראה פגום, אכן פגום ומונע הפעלת גוף החימום בהפשרה - אם התופעה תחזור אפתח שוב את הגב ואבדוק אותו חשמלית (או לחילופין אולי הטיימר פגום ולא נכנס בכלל לפעולה).
בכל כמה זמן בערך אמורה להתבצע פעולת הפשרה?

יוסי זיו1

Active member
בדיקת הרכיב קצת בעייתית מאחר ובטמפרטורת חדר המגע מנותק, אני משתמש בגז קירור בפאזה נוזלית כדי להקפיא אותו, הטיימר לרוב כל 8 שעות 22 דקות, יש כאלו שכל 6 שעות 20 דקות. לכן הטרמוסטופ במערכת על מנת למנוע הפשרה בזמן שהמאייד לא קפוא אחרת יחם את המצרכים במקפיא.

gb228

Active member
אם אגיע לכך אולי אנסה לבדוק בזמן שהוא עוד בתוך תא המקפיא. אפשר אולי גם לעטוף את הרכיב בניילון ולטבול באלכוהול ששכב במקפיא מספיק זמן.
בינתיים גם גיליתי איפה הטיימר במקרר הזה. הוא לא נמצא בתוך התאים אלא בחוץ מאחורי השבכה שנמצאת בתחתית חזית המקרר.

יוסי זיו1

Active member
אכן כן זה המיקום של הטיימר באמנה, התבלבלתי עם הפריגידר שאצלו זה בתוך המקרר. מוציאים את הרשת במשיכה מה 2 תופסנים .
גם זו דרך לבדוק את הטרמוסטופ.
את הגוף חימום קל לבדוק עם רב מודד.

למעלה