בעיה בחיבור רשת ביתית בתצורת ICS

PolishMan

New member
בעיה בחיבור רשת ביתית בתצורת ICS

שלום לכולם, ברשותי 2 מחשבים ניידים: אחד מתוצרת LG (יחסית ישן, מלפני 3 שנים בערך - דגם ZEBRA או משהו כזה) והשני IBM R51. בשניהם מע' הפעלה WIN XP HOME. ברצוני לחבר את המחשבים ברשת ביתית בתצורת ICS על מנת לשתף את חיבור האינטרנט. יש לי מודם בחיבור USB ובין 2 המחשבים כבל מוצלב. הגדרתי את הכל לפי המדריך באתר NETCHIEF, אך כאשר אני מחבר את 2 המחשבים בעזרת הכבל המוצלב, אני מקבל הודעה של קישוריות מוגבלת (אתם מכירים את ההודעה) במחשב ה-IBM. במחשב ה-LG רשום כי ה-LOCAL AREA CONNECTION מקושר. עבדתי לפי המדריך לבעיית קישוריות מוגבלת באתר NETCHIEF, אך כל הפתרונות שהוצעו שם לא צלחו. הבעיה היא כנראה במחשב ה-IBM, כיוון שה-LG היה כבר מוחבר ברשת כזו עם מחשב אחר (נייח עם WIN2000) ולא הייתה כל בעיה. אשמח לרעיונות לפתרון.... נ.ב. פרסמתי את ההודעה גם בפורום רשתות ופס רכב....

Y. Welis

New member
שאל בפורום 'רשתות ופס רחב'

וודא שאין פיירוולים על חיבורי הרשת.

PolishMan

New member
אין פיירוולים וכפי שאמרתי ההודעה

פורסמה גם בפורום רשתות ופס רחב...

Y. Welis

New member
חוץ מההודעה על קישוריות מוגבלת

שניתן לנטרל ב'מאפיינים' בלחיצה ימנית על סמל חיבור הרשת), יש איזו בעיה ממשית?

PolishMan

New member
החיבור לא עובד!

אני יודע שאפשר לבטל את ההודעה, אך החיבור לא עובד...

bar666xp

New member
שאלות ורעיונות..

קודם כל יש באמת בעיה בחיבור (אין חיבור לאינטרנט)? את מה שבקישור1 קישור2 אני מניח שכבר עשית. אגב כאן גם כל מי שלא מבין למה אני קורה לזה מיקרוזיפט אולי יתחיל להבין "MSHOME" לכאורה רק שם לקבוצת עבודה בפועל יש בזה יותר מרק שם למה מיקרוזיפט.. "כדאי להדבק לשם הזה כי משום מה כל מיני תכונות אפקטיביות למדי של טיפול מערכת ההפעלה ביישומי הרשת לא מכירות בשמות אחרים" {אני מסכים איתו בהחלט}. אגב אני ב80% בטוח שמכאן מתחילה ה""בעיה"" שיש לך. אגב אחת התופעות השנואות עליי ביותר בWINDOWS אם המחשב היה מחובר לרשת אחרת בהגדרות דומות אך לא זהות יש גם מצב שלא יהיה ניתן ליצור חיבור מבלי לפרמט (לא מCD של WINDOWS) ואז התקנה נקיה לגמרי של WINDOWS. למה אין לי מושג זה לא אמור להיות כך אבל מיקרוזיפט... מכיר את הבדיחה.. כמה טכנאי מיקרוזיפט צריך כדי להחליף נורה.......... תשובה 0 הם פשוט ישבו בחושך ויקראו לזה הסטנדרט החדש!

PolishMan

New member
את מה שבקישורים עשיתי

אך עבדתי לפי ההוראות בקישורים שאני נתתי... אני מכיר את הבעיה של MSHOME והגדרתי בשני המחשבים את אותה קבוצת העבודה MSHOME ולכן לא זו הבעיה... המחשב שבו הבעיה לא היה מחובר לשום רשת אחרת, והמחשב שאין בו בעיה כן היה ברשת אחרת, אך עם הגדרות זהות (ההבדל היחידי הוא שהוא היה עם מחשב נייח שהריץ 2000 ולא XP...)

bar666xp

New member
הרשת בין המחשבים לא עובדת או...

שהבעיה רק בחיבור לאינטרנט? אם רק בחיבור לאינטרנט נסה גישור במקום שיתוף או ההפך. אם הבעיה בין המחשבים בדוק את הקבל עצמו או נסה RUN-->CMD--->IPCONFIG הנתון הראשון צריך להיות MSHOME.NET וכמובן הIP כו' אחרי... אם חסר נתון כל שהו IP או SUBNET הרשת לא מתפקדת והבעיה בין המחשבים וזה אומר להיתמקד בבעיה בין המחשבים...(כניראה קבל או הגדרה, נסה שוב את הWIZERD). אם רק DEFAULT GETWAY חסר הרשת צריכה לתפקד ויש צורך לשתף את חיבור האינטרנט או ליצור גישור בין החיבורים אני אף פעם לא זוכר איזה מהם מתי סורי... נסה שיתוף לא עובד נסה גישור. (חיבור גשר).

PolishMan

New member
מצ"ב הפלט IPCONFIG של 2 המחשבים

המחשב הראשון (ה-LG שהיה פעם מחובר לרשת דומה וכרגע כנראה לא בו הבעיה...) Windows IP Configuration Host Name . . . . . . . . . . . . : lg Primary Dns Suffix . . . . . . . : Node Type . . . . . . . . . . . . : Mixed IP Routing Enabled. . . . . . . . : No WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No Ethernet adapter Local Area Connection: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) PRO/100 VE Network Connecti on Physical Address. . . . . . . . . : 00-E0-91-01-B9-99 Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : No IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.0.2 Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1 DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1 המחשב השני (IBM שבו אני חושב שהבעיה - בו מופיעה ההודעה על קישוריות מוגבלת) Windows IP Configuration Host Name . . . . . . . . . . . . : IBM-43AF3737CFE Primary Dns Suffix . . . . . . . : Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid IP Routing Enabled. . . . . . . . : No WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No PPP adapter GlobespanVirata Dial-Up PPP Connection: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : WAN (PPP/SLIP) Interface Physical Address. . . . . . . . . : 00-53-45-00-00-00 Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : No IP Address. . . . . . . . . . . . : 85.250.26.210 Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.255 Default Gateway . . . . . . . . . : 85.250.26.210 DNS Servers . . . . . . . . . . . : 212.143.212.143 194.90.1.5 NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Disabled Ethernet adapter Local Area Connection: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) PRO/1000 MT Mobile Connecti on Physical Address. . . . . . . . . : 00-0D-60-F9-B3-DF Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : Yes Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes Autoconfiguration IP Address. . . : 169.254.109.49 Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0 Default Gateway . . . . . . . . . : מקווה שזה אומר משהו...

bar666xp

New member
windows 2000 נכון?

כניראה נובע מ... Node Type http://support.microsoft.com/kb/160177 Windows 2000 and Windows NT NodeType Key: HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Netbt\Parameters Value Type: REG_DWORD - Number Valid Range: 1,2,4,8 (b-node, p-node, m-node, h-node) Default: 1 or 8 based on the WINS server configuration Description: This parameter determines what methods NetBT will use to register and resolve names. A b-node system uses broadcasts. A p-node system uses only point-to-point name queries to a name server (WINS). An m- node system broadcasts first, then queries the name server. An h-node system queries the name server first, then broadcasts. Resolution through LMHOSTS and/or Domain Name Service (DNS), if enabled, will follow these methods. If this key is present, it will override the DhcpNodeType key. If neither key is present, the system defaults to b-node if there are no WINS servers configured for the client. The system defaults to h-node if there is at least one WINS server configured.

PolishMan

New member
כרגע יש בשני המחשבים XP - פעם..

ה-LG היה מחובר ברשת דומה עם מחשב שהריץ 2000....

bar666xp

New member
רגע עוד משהו...

Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0 ובשני Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 הממ כניראה יהיה עדיף להגדיר הכל ידני כבר וזהו. הIBM הוא זה שמחובר לאינטרנט לפי מה שהבנתי. בנוסף קצת הרבה חומר לקריאה... DHCP ובמקרה הזה כדאי שיהיה פעיל בכל. אגב לא מומלץ לפרסם את הIP של חיבור האינטרנט (PPP adapter GlobespanVirata Dial-Up PPP Connection). המלצה לנתק את המודם מקו הDSL ולחברו שוב (צריך להחליף לך IP אם אתה בחיבור קבוע)... או אם בחייגן ניתוק וחיוג מחדש צריך גם לגרום להחלפת IP.

PolishMan

New member
אכן הבנת נכון, ה-IBM הוא המחובר

לאינטרנט... זה חייגן ולכן אני פחות דואג - זה המודם USB של בזק (האפור הישן) ובטח זה התנתק 10 פעמים מאז
כזכור המחשב לא אצלי, אלא אצל אחי... עם כל חומר הקריאה הזה, מתי אני אלמד את מה שאני צריך? מילא אם זה היה עוזר לתואר... יש לך המלצה מה לעשות? להגדיר הכל מחדש בצורה ידנית? הבעיה היא שאני לא ליד המחשב, ואני מדריך דרך הטלפון... (לפני כמה ימים הייתי עם המחשב ולכן אני יודע את הפרטים חגבי תקינות הכבל וכו'...) דווקא ב-IBM הבעיה? נקודה ל-LG...

bar666xp

New member
לא ממש

זה בעיה של הגדרות רשת. וביגלל שהן לא זהות/תואמות.

למעלה