בסימן לחיים

Ayana KimRon

New member
בסימן לחיים

הנה, זה קרה. בסוף מישהו הרים כפפה והעמיס אותי על ממ"ג. כנראה רציתי את זה מאד. עובדה - הייתי מוכנה לשרוף אונה אחת ע"י השכמה בשעה שבימים אחרים נחשבת ללילה... כבר בדרך למנחת רונית, כשעקבפתי רוכבי אופנים לרוב, הבנתי שיש חיים בהנץ השחר על יום שבת. עיינה

Ayana KimRon

New member
בסימן מים

יש אנשים שההתנסות שלהם בתעופה מתחילה בממ"ר (או מצנח רחיפה) ולאט לאט הם מתקדמים בשרשרת הטכנולוגיה עד הססנה. אצלי כרגיל הענינים הם ברברס. מתחילה בססנה ולאט-לאט עוד אגיע למצנחים. אני הולכת ומתקרבת אל הקרקע. עיינה

Ayana KimRon

New member
טוב, פעם אחרת... יש חיים.

ובלי משחק מילים: תודה לחיים רווה על חוויה יוצאת דופן, על קשת הביצועים וההסברים. זו חוויה עם טעם של עוד. עיינה

Ayana KimRon

New member
ואם יהיה לי זמן

השבוע, אבנה גלריה על שבת בסימן חיים. (הצילום נלקח באחרי שהפרידו אותי מהממ"ג) עיינה

ronga

New member
איזה בעסה

דוקא ביום שישי ישבתי שם אבל מה זה לעומת טיסת הכרות עם חיים... כמו שאני מכיר הוא דאג לעשות לך תצוגת תכלית אמיתית של הכלי, התפלאתי שאין תמונה עם גלגל האף מצביע לקרקע
כל הכבוד לחיים על היוזמה!

Ayana KimRon

New member
תשמע

הייתי מרוכזת בעבודת הידיים והרגליים של חיים. זו הזדמנות ללמוד, לא? וברגעים מעניינים כאלה אני פשוט שוכחת לצלם. עיינה

ronga

New member
חופשי... במצב כזה באמת הכף

זה התחושה ופחות "הנוף" בהזדמנות אולי אמצע תמונה של המצנח בגובה האופק (פעם שמתי תמונה של ספירלה עם עשן בזמן שקיעה... חבל"ז, אולי אמצע אותו רון

Ayana KimRon

New member
רק אל תגיד לי...

רק אל תגיד לי שיש לך תחושה של מטווח ירי... זו פעם ראשונה שהתנסיתי בממ"ג ועדיין היה קל להבחין שכשחיים מפעיל כלי תעופה, זה כאילו הוא עצמו מצמיח כנפיים. מן איקרוס כזה. מה שכן, בממ"ג הרעש חזק. מישהו חושב על פיתוח מכאני להקטנת הרעש? עיינה

ronga

New member
חס וחלילה...

סתם תמונה מעניינת לשאלתך יש מה לעשות עם הרעש, (אגב לדעתי, אינטרקום טוב וקסדה שיושבת טוב יפתרו 80% מהבעיה, אפילו יותר טוב מססנה, שמה בלי אזניות תאלצי לצעוק יותר חזק) אך לכל דבר יש מחיר, הנה רשימה ממוינת לפי "מחיר": -קשר טוב -קסדה מתאימה - אגזוז: תוספת משתיק - פרופלור: שינוי פסיעה לניצול מיטבי (סלד נמוך בשיוט) - פרופלור: הוספת להבים (עד כדי 2 פרופים ביחד) - מנוע: החלפה ל4 פעימות --> סלד נמוך בהרבה רון

Ayana KimRon

New member
בנימה פרקטית

בעית הרעש היא מטרד לעומד על הקרקע. להבדיל מאז"מ או ססנה - הרעש נמשך יותר זמן ונשמע קרוב יותר. חשבתי על זה לא מעט בשבת האחרונה כשדיברו על אחד שעשה באזים מעל ישוב בסביבה. הצילום של אזור המטווח דווקא יפה מאד. לא ידעתי שמותר לטוס שם. עיינה

Haim raveh

New member
אז ככה ......

המנוע אצלי 4 פעימות . המדחף 3 להבים 72 אינץ [למי שמבין במידות]. הקסדה מייצור עצמי ומאוד שקטה. האוזניות גם כן מאיכות טובה ומשתיקות. האינטרקום מתוצרת שקורי , גם כן איכותי. הממ"ג שלי משייט 2 אנשים ודלק בימי הקייץ העכשוויים ב-4000 עד 4100 סל"ד. האם הוא שקט הממ"ג שלי? תלוי . הוא שקט כי אני תמיד טס רחוק מישובים. הוא לא היה שקט לעיינה כי היא ישבה בתוכו ואף פעם לא שמעה אותו מבחוץ. עיינה שמעה ממ"גים אחרים והם בדרך כלל רעשניים. אם היתה שומעת עיינה את הממ"ג שלי בהשוואה לאחרים הייתה אומר "וואלה הוא שקט". ואכן הוא שקט בהשוואה. בגלל שהממ"גים רעשניים ומתקדמים לאט הם טירדה לסביבה.גם בעוצמה וגם באורך הזמן של המיטרד. קחו זאת לתשומת לבכם. מי שעשה "בזים" בשבת מעל יישוב ואשר גרם לתלונת אנשים, מגיעה לו שנקצר לו עוד קצת ממה שקיצרו לו כשהיה בן 8 ימים. חיים רוה

Ayana KimRon

New member
חיים - לא הבנת או שאני לא הבנתי../images/Emo35.gif

לא היה לי רעש חריג בזמן הטיסה איתך. ממש ממש לא סבלתי והאוזניות פשוט מעולות (וגם נוחות). היה לי רעש מהבאזים שעשה ההוא עם הכנף הצהובה. חבל שלא צילמתי אותו כי לפי התיאור יש סבירות גבוהה שזה אותו אחד שחדר לתחום של מינחת יקום ובגובה נמוך. לאחד כזה צריך לבצע ענישה דרך הכיס ולא רק דרך המוח. שהממ"ג שלך שקט יותר כבר שמתי לב. יש לי אוזן מאד מוזיקלית.
עיינה

Haim raveh

New member
מצטער אני הבנתי

הבנתי שאת מתכוונת לאחרים ולא אלי. התשובה הייתה בעיקרה לרון,אך גם לידיעתך. ברור לי שהבחנת שאנו לא היינו רעשניים וההסבר היה להשכלה כללית. ואני הצעתי להעניש את עושי הבזים לתוך בתי הישובים ,לא דרך הכיס, אלא במה שנימצא בין הכיסים. שימו לב לשתי השורות האחרונות בכיתובי מיום ה-4 לחודש זה. חיים רוה

ronga

New member
חיים, הכל יחסי ובממוצע...

ואתה יודע מה אומרים על ממוצע (שמעתי באחד המנחתים לאחרונה): אם תשים יד אחד בתוך מים רותחים ויד שניה במים כמעט קפואים אז בממוצע תרגיש נעים אגב זה אתה בתמונה כאן? תמונה לא משהוא, כל יום רואים כזאת (צילום דרור לרר)

ד ו ד 9 9

New member
אפרופו ממוצע שמעת על האיש שטבע

בברכה שהעומק הממוצע שלה הוא חצי מטר?

למעלה