בסופו של דבר מי שהצמיד את הדת למדינה היה בן גוריון בקום המדינה

marabo

Well-known member
כששאלו אותו אז למה הוא עושה את זה תשובתו הייתה שרבנים יהיו בין אם ארצה או לא, עדיף שאני אהיה זה שמשלם להם את המשכורת.

אז אני אומר לשמאלנים סבבה, אתם לא רוצים לממן את לימוד התורה? סבבה, לימוד התורה יהיה אתכם או בלעדיכם אבל כאשר הוא לא יהיה תלוי בכם אתם לא תאהבו את התוצאות.
דת ישראל תפרוץ בכל עם ישראל בעוצמה כזו שאתם תצטערו על הצעד שעשיתם.

evglev1

Well-known member
מנהל
כששאלו אותו אז למה הוא עושה את זה תשובתו הייתה שרבנים יהיו בין אם ארצה או לא, עדיף שאני אהיה זה שמשלם להם את המשכורת.

אז אני אומר לשמאלנים סבבה, אתם לא רוצים לממן את לימוד התורה? סבבה, לימוד התורה יהיה אתכם או בלעדיכם אבל כאשר הוא לא יהיה תלוי בכם אתם לא תאהבו את התוצאות.
מצויין!!! אנחנו לא נוכל להתלונן שאתם לומדים על חשבונינו ואם תהיה חזרה המונית בתשובה, נדע שזה בא מלמעלה או מהיתרונות שביהדות ולא הכסף שהמדינה השקיעה בכם ופרויקט החזרה בתשובה לא ממומן על ידי חילוניים.

marabo

Well-known member
מצויין!!! אנחנו לא נוכל להתלונן שאתם לומדים על חשבונינו ואם תהיה חזרה המונית בתשובה, נדע שזה בא מלמעלה או מהיתרונות שביהדות ולא הכסף שהמדינה השקיעה בכם ופרויקט החזרה בתשובה לא ממומן על ידי חילוניים.
תאמין לי שאתם ממש לא תאהבו את התוצאה.

1ספי11

Well-known member

בוא וספר לנו על מה נסב האיום שלך. מה לוםדי התורה יעשו .
נראה שזה איום נוסח הרשלה שהוא יעשה מה שאבא שלו עשה . כלומר,ילך לישון רעב.

evglev1

Well-known member
מנהל
בן גוריון הוא לא האדמור שאני חי לאורו.
ליבוביץ טען שבן גוריון חיבר את המדינה לדת בהנחה שזה יאפשר לו לשלוט על הרבנים. טעה בגדול.
מבין הדתיים ומפ"ם בן גוריון ז"ל ראה בדתיים את הרע במיעוטו, נראה שלמרות שניסה להסתיר זאת בליבו לא הבדיל בין מפ"ם למק"י.

xyxy210

Active member
בן גוריון הוא לא האדמור שאני חי לאורו.
ליבוביץ טען שבן גוריון חיבר את המדינה לדת בהנחה שזה יאפשר לו לשלוט על הרבנים. טעה בגדול.
מממש לא טעה.
בשנים הראשנות לתקומת המדינה, גם הרבנים החרדים שיתפו פעולה עם השלטון. בין בריש גלי ובין בסתר.
התהליך שהתפתח בהמשך לא קשור בכלל לבן גוריון.

evglev1

Well-known member
מנהל
תשאל את בן גוריון
בתקופת בן גוריון לא הייתה עלייה מבריה"מ לאחר עשרות שנים של חילוניות כפויה ולא הייתה עלייה המונית של אנשים שלפחות 4 דורות לא העלו בדעתם לשמור שבת וגם לא היו טלפונים ניידים, אינטרנט וגם בעיני אלה שלא שמרו שבת שמירת שבת לא נראתה גהינום כמו שהיא נראית בעיני החילוניים ובעיקר דוברי הרוסית מביניהם היום.

1ספי11

Well-known member
בתקופת בן גוריון לא הייתה עלייה מבריה"מ לאחר עשרות שנים של חילוניות כפויה ולא הייתה עלייה המונית של אנשים שלפחות 4 דורות לא העלו בדעתם לשמור שבת וגם לא היו טלפונים ניידים, אינטרנט וגם בעיני אלה שלא שמרו שבת שמירת שבת לא נראתה גהינום כמו שהיא נראית בעיני החילוניים ובעיקר דוברי הרוסית מביניהם היום.
כרגיל לא קשור.

חנן44

Well-known member

מימון הישיבות זה כסף קטן
הכסף הגדול נמצא בביטוח הלאומי, הנחות בארנונה משכנתאות מסובסדות ועוד
אם לא יקצצו להם שם הם ימשיכו בשלהם

evglev1

Well-known member
מנהל
מימון הישיבות זה כסף קטן
הכסף הגדול נמצא בביטוח הלאומי, הנחות בארנונה משכנתאות מסובסדות ועוד
אם לא יקצצו להם שם הם ימשיכו בשלהם
את הדברים האלה מקבלים גם הערבים, שמשום מה למרות זאת לומדים מתמטיקה ואנגלית ורוב הגברים שלהם עובדים.

marabo

Well-known member
את הדברים האלה מקבלים גם הערבים, שמשום מה למרות זאת לומדים מתמטיקה ואנגלית ורוב הגברים שלהם עובדים.
מה הקשר.
מי שלומד מתמטיקה צריך לקבל בטוח לאומי ומי שלומד תורה לא?

למעלה