בננו, בעל גרין קארד המשרת כקצין בקבע, מתכנן לבקר

KallaGLP

New member
בננו, בעל גרין קארד המשרת כקצין בקבע, מתכנן לבקר

בחגים הקרובים, והיה רוצה לבוא עם החברה שלו, בת 20, שגם היא קצינה ועד אז כבר תיכנס לקבע. לה אין ומעולם לא הייתה עד כה ויזה לארה"ב. אנחנו מבינים שמה שיכול להגדיל את הסיכויים שלה לקבל ויזה הוא להביא מכתב מהצבא המאשר שהיא מחויבת לשרת עוד שנה (ולכן לא יכולות להיות לה כוונות הגירה) - לפני שבננו קיבל גרין קארד כך הוא קיבל את הוויזה שלו: הוא הביא אישור מהצבא וגם סיפר שמבקר את משפחתו בארה"ב. השאלה מה הכי טוב להגיד בשגרירות במקרה שלה אם ישאלו אותה למטרת הביקור: שהיא סתם נוסעת לטיול קצר, או באה לביקור אצלנו (משפחתו של החבר). האם להזכיר שהיא נוסעת איתו או שעדיף לא להזכיר אותו כלל? והאם מצבו ההגירתי משנה בכלל לצורך העניין? הביקור בכל מקרה צפוי להיות קצר, רק במהלך חגי הסתיו, כי שניהם חייבים לחזור לשירות.
אודה לכל עצה או תובנה.

rose8

New member
היי! הוצאתי ויזה לא מזמן אז

אני יכולה לספר לך שהמראיין לא הרים את העיניים שלו מהמחשב. הוא אפילו לא הסתכל עלי וכל התהליך לקחת בדיוק 2 דקות. הוא שאל אם מי אני נוסעת ואיפה אני עובדת ומה מטרת הטיול. כמו כן, גם ביום הראיון שלי היתה חיילת בקבע שהגיעה עם מדים והיא ספרה שברגע שאמרה לו שהיא בקבע הוא אמר לה שהויזה מאושרת.
שהחברה תבוא עם מדים כדי שתהיה ייצוגית ושתביא את המכתב מהצבא - זה יכול רק להועיל. בשגרירות מן הסתם, לא אמורים לדעת שהיא נוסעת עם בעל גרין קארד כך שהעניין הזה ממש לא רלבנטי. היא יכולה להגיד שהיא נוסעת עם חבר שלה לבקר את הוריו בחגים. זו סיבה מספיק טובה לנסוע לארה"ב.....

KallaGLP

New member
ממש תודה!

איזה יופי שבזכות הטעות בפורום קיבלתי תשובה כל כך יפה.

KallaGLP

New member
אוי, אני מתנצלת, טעות בפורום. אילו הייתי יודעת למי לפנות

הייתי מבקשת למחוק. סליחה, רק עכשיו שמתי לב.

rose8

New member
בבקשה!

תיארתי לעצמי שטעית אבל במקרה היתה לי תשובה מוכנה

SolarFlares

New member
אני נדחיתי פעם אחת

בתכלס זה תלוי על מי נופלים. יש כאלה שלא מרימים את העיניים מהמחשב וישר מאשרים, ויש כאלה שעושים בעיות.
בפעם הראשונה שניסיתי להוציא ויזה לא הבאתי שום אישור וגם נפלתי על מישהי שלא רצתה לעשות לי חיים קלים, ונדחיתי. בפעם השנייה הבאתי את כל האישורים, ובכלל לא ביקשו אותם, אישרו מיד.
בקיצור, שתביא אישורים :) אישור מהצבא זה מצויין. אני לא חושבת שאם תגיד שהיא נוסעת לבד או איתו, זה ישנה משהו.

KallaGLP

New member
חברות יקרות, תודה על העזרה. רק מעדכנת שהראיון עבר בהצלחה.

KallaGLP

New member
תודה רבה. הפתיע אותי שקיבלה ל-10 שנים ולא עד תום שירות.

כנראה למזלה הפקיד לא היה ערני מספיק.

למעלה