בני בגין- "שימוש בכוחה של מפלגת השלטון למען העומד בראשה"

סתוונית333

Well-known member
בני בגין- "שימוש בכוחה של מפלגת השלטון למען העומד בראשה"

השר לשעבר בני בגין טען כי הצעות החוק, ובהן חוק ההמלצות, גורמות נזק ומהוות "מכלול שאינו טוב". בגין הדגיש כי לא שינה את עמדתו בנוגע לחוק ההמלצות ולא יתמוך בו - וגם מתח ביקורת על התגייסות הקואליציה לעזרה לנתניהו מול החקירות: "זה עוטף את כל החוק בגוון שלילי ולכן היה מוטב שלא היה נחקק כלל"

ח"כ בני בגין (הליכוד), מי שכונה בזלזול "הח"כ ה-25 של המחנה הציוני" בשל התנגדותו לחוק ההמלצות ויוזמות נוספות, שב הערב (שבת) על עמדתו כי "החוק איננו טוב". בריאיון ל"פגוש את העיתונות" אמר הכחיש בגין כי ח"כ דוד אמסלם איים עליו על מנת שיתמוך בחוק, אך מתח ביקורת חריפה על פעולות החקיקה למען ראש הממשלה.

"לא עשו לי שום דבר, אלה זוטות – בניגוד למה שהעין ראתה, אמסלם לא איים עליי לא כזרת ולא במשפט ולא בסימן", הבהיר בגין. "הוא ניסה לשכנע אותי לתמוך בחוק ההמלצות, לא הצליח, כך הוא מדבר והכל בסדר מבחינתי. אנחנו ממשיכים לעבוד , החקיקה נמשכת כפי שהממשלה רוצה ואני בדעתי שהחוק איננו טוב".
בגין הוסיף ופירט את הליקויים בחוק. "יש בו שני פגמים חיוניים: בניגוד להמלצתי, הוא יוחל על חקירות מתנהלות – אני הצעתי אחרת – ויחול גם על חקירות נתניהו. הבעיה השנייה: הוא החוק שמכוון מטרה ועוסק באחוז אחד מכלל התיקים שהמשטרה מעבירה לפרקליטות, לא נוגע ל-99% מהתיקים המועברים".

"כולם יודעים למה החוק הזה ייכנס, אם ייכנס, לספר החוקים וזהו פגם חמור. יש גם פגם במסגרת והוא אולי חמור עוד יותר: אנחנו רואים בשבועות האחרונים שימוש בכוחה של מפלגת השלטון המנסה לסייע על ידי חקיקה לאחד מחבריה העומד בראשה הנתון בחקירה של המשטרה", הוסיף בגין וביקר. "אני די ותיק ולא זוכר שיטה כזו ואמצעים כאלה, זה עוטף את כל החוק בגוון שלילי ולכן היה מוטב שלא היה נחקק כלל".

"צריך לשמור על שלוות נפשו של היועמ"ש, זה מצב לא טוב והוא מעמיד אותי לעיתים בסתירה למחויבותי הקואליציוניות לעומת המהות השלילית של ההצהרות הללו", הוסיף בגין, "הצהרות שפוגעות ביסודות שלנו. רוב ההצהרות והצעות החוק הן 'הצהרות חוק' ואנחנו מצליחים לעיתים לשייף ולשפר אותן, אבל המכלול אינו טוב". מנגד, ציין בגין את התנגדותו לחוק הלאום - שככל הנראה תרמה לבלימת החוק - והוסיף: "אני חושב שזו בשורה טובה לכל אזרחי מדינת ישראל, בוודאי לאזרחים הלא יהודים".
 
למעלה