בנית HTPC - התייעצות

Raffael

New member
ההבדל אצלי היה דרמטי

בלי פעולות תובעניות במיוחד כמו עריכת וידאו או עיבוד תמונה. סתם שימוש שגרתי. לפעולות כאלה, אני מניח שהיתי קונה מקל בנפח יותר גדול מ512. חלונות נפתחים מהר יותר, המחשב מוכן לפעולה מהר יותר בהדלקה וכבה מהר יותר, הדיסק הקשיח עובד הרבה פחות, יש פחות תקיעות זמניות, המסך מתרענן הרבה יותר מהר ועוד... קניה משתלמת ביותר וממליץ לכל אחד לעשות את זה מיד.

רומן ט

New member
גם אני רוצה לחלוק.

1. צפיה בסרטים זה לא אומר שצריך עגלה מיושנת. א. יש את עניין סרטי ה-HD שרפאל הזכיר ב. פילטרים כמו ffdshow צורכים CPU בצורה מטורפת. עיבוד וידאו איכותי זה לא משהו פשוט. ג. חלק מתוכנות ההצגה, כמו TT, אוהבות CPU וזכרון.. 2. 256MB ל-XP?
זה כבר יותר גרוע מאשר עגלה. זה כבר עמוד בטון שלא זז.. ל-XP מומלץ מינימום של 512MB. 256 יספיקו ל-Win98, ואפילו ל-2000, אבל לא ל-XP.. 3. כבר לא כל כך פשוט להשיג דיסקים של 5400, מה שאומר שהיום לפחות הם כבר לא יותר אמינים מאשר ה-7200. מה עוד שיש דיסקים שקטים, ואז ההבדל בין 5400 ל-7200 זה לא בעוצמת הרעש, אלא בתדר שלו.. (ב-7200 זה 120HZ, וב-5400 זה 90HZ) 4. מה זה כרטיס מסך 3D? היתרונות בכרטיס מסך הן איכות וניקיון יציאות הוידאו, ואיכות עיבוד הוידאו שהכרטיס מבצע. כל זה, בלי להתחשב בכך שהבחור כתב במפורש שאת כל החלקים האלה כבר יש לו.. אני מקווה שההמלצה שלך היא לא למכור את כולם ולקנות מחשב מסורס באותו מחיר (או אפילו יותר)

Maverick1998

New member
לא פחות מ P4 3G DUAL CORE

+ 1 גיגה של DDR2. ציפסט מומלץ זה ה 975X עדיף ASUS שעדיין לא הגיע לארץ. (בנתיים יש רק 955X) כרטיס מסך PCI-X עדיף מבוסס INVIDIA ולא ATI בגלל איכות ה TV OUT שתומך מצויין ב OVERSCAN סלרון לא מסוגל אפילו לנגן סרט DVD רגיל בלי לגמגם וכמובן לא להסתפק בכרטיס קול מובנה. להשקיע לפחות 500 שח על כרטיס איכותי. עדיין הייתי ממיץ על צורב DVD ולא סתם קורא כי הם הרבה יותר אמינים בקריאה. עדיפןת ל פיוניר וכמובן, ספק כוח מחברת מותג של לא פחות מ 500W HTPC זה אומר לא פחות מ 1000 שח השקעה, אחרת חבל על הזמן והכסף... בהצלחה

רומן ט

New member
../images/Emo12.gif

לא הגזמנו בכלל...
כתבת את זה בתור בדיחה, נכון? לא פחות מ-Dual Core? למה זה בכלל יתרון בנגינת סרטים? ואין שום בעיה לנגן סרטי DVD על סלרון.. את מי מעניינת איכות יציאת ה-TV-OUT כשמחברים לפלזמה ב-DVI? ולמה לקנות כרטיס קול חיצוני כשמחברים דיגיטלית ב-S/Pdif?

Maverick1998

New member
כמה כרטיסי קול ON BOARD

אתה מכיר שתומכים ב 24BIT 96KHZ ? או 192KHZ ? ושלא נדבר על תמיכה בפורמטים שונים כמו EAX4 למשחקים...

etal2

New member
תומכים זה יפה

אבל איך זה מגיע לרסיבר? אם כמו ברוב ה-HTPC החיבור לרסיבר הוא דיגיטלי אז אין שום משמעות לתמיכה הזו. לגבי EAX4 ומשחקים בכלל, לרוב (כמו אצל פותח השרשור הזה) הדרישות מ-HTPC אינן כוללות משחקים. בסופו של דבר את הדרישות ממחשב למשחקים שהן ביצועים גבוהים מאוד עם מעבד חזק וכרטיס גרפי סופני קשה מאוד לישב עם הדרישות המקובלות מ-HTPC של מחשב שקט מאוד ומארז סופר קומפקטי שישתלב עם הסלון. רוב האנשים רוצים מחשב HTPC שהוא יותר כמו appliance ,מרכיבים פעם אחת , מארגנים את התוכנות ואח"כ משתמשים בשלט ולא כמו מחשב למשחקים שצריך לשדרג כל חצי שנה כי כרגע יצא doom 17...

YanivB461

New member
אני לא מבין על מה כול המהומה?

יש לי HTPC ישן בבית כבר 6 שנים בינואר ועושה את העבודה כמו שצריך מול TV CRT 32" 16"9 ובDD או PROLOGIC תלוי במקור. נכון שיש לו 1 GB זיכרון ו200 GB נפח אבל עדיין P-3 1000 עם כרטיס מסך של MATROX G-450 שעשה את העבודה עוד ליפני שכולם חשבו על TV OUT! ועדיין רואים יותר טוב מהרבה מחשבים חדשים שבדקתי. ושוב משחקים זה לא מעניין, זה HTPC למעט המארז.

רומן ט

New member
מה HD? הוא מחובר לטלויזיה "32 CRT..

למה קשה להבין שלאנשים שונים יש שימושים שונים עבור המחשב?

spacedude

New member
YanivB461, אולי לא רוצה HD אבל...

כותב ההודעה הראשונה, eyalron, דווקא כן מעוניין ב HD. שחר

Maverick1998

New member
אפשר להנות מ "HD" גם על CRT

זה בכל זאת משפר את איכות התמונה גם ביציאה אנלוגית. המחשב שלי PRESCOT 2.8 שרץ על 3.6 עם 1G של DDR מנגן תכנים של HD ללא בעיה. גם קבצי TS ו WMV מהדיסק וגם שידור HD חי בערוץ HDFORUM עי כרטיס הלוין... גם אני משתמש ב SONY CRT 32

רומן ט

New member
אני מניח שאתה מחבר לטלויזיה

ב-S-Video מה-TV-OUT, כן? אז איך יש שיפור ב-HD? אתה מעביר אות NTSC או PAL, כך שחוץ מזה שאין לך את יתרון הרזולוציה, אתה מאבד אפילו את יתרון הצבעים...

YanivB461

New member
נכון שזה "רק" CRT

אבל אני מוציא ממנה את המקסימום ורואים אחלה בהתאם למיגבלות (CRT) בכול אופן השורה התחתונה שעם מחשב חלש אני מצליח להראות את כול מה שאני רוצה שזה סדרות בHDTV ובDD וסרטי DVD. כך שאני לא רואה מיגבלה במחשב מלבד שהסוני שלי CRT. אשמח לנסות לראות משהוא שלא עמור לעבוד בכונפיגורציה הנוכחית שלי אולי זה מה שידרבן אותי לשדרג
ועבר להוספת עוד הרדיסק כי אין לי מקום

spacedude

New member
אין מצב שהסדרות הן HD אמיתי

סביר להניח שעברו המרה ל divx ורשום לך בקובץ xxx.hdtv.avi אין מצב ש HD יעבוד על המחשב שלך תבדוק בתחתית הדף מה ההמלצות של מיקרוסופט: דרישות שחר

joe blow

New member
הדרישות באתר של מיקרוסופט הן עבור

קבצי WMV-HD בלבד, אבל רוב התוכן באינטרנט הוא בכלל קיבצי TS ואני מנגן אותם חלק עם מחשב חלש יותר מהדרישות של מיקרוסופט.

למעלה