בניתי חיבור שלט לחשב לפי המאמר אבל

אסף ו

New member
בניתי חיבור שלט לחשב לפי המאמר אבל

זה לא ממש פועל כשאני מנסה לכייל אותו זה משתולל ואחרי הכיול התנועות שרואים הן ממש ממש ממש קטנות ולא ממש ניתן לעשות איתן משהו וכל הכיוונים עדיין קופצים למישהו יש מושג מה בדיוק הבעיה? האם זה הפוטציומטרים? (אני חושב שהם בסביבות ה 200K) או שיש קשר לאורך של החוט שחיברתי(קצת פחות מחמש מטר)?? תודה

isak

New member
איזה שלט יש לך

האם אתה בטוח בקשר להתנגדויות? בד"כ הם בסביבות ה-10K. (תמדוד עם מד התנגדות) הקפיצות שאתה מתאר נגרמות אם חיברת פוטנציומטרים קטנים מדי (10K). זאת אותה התופעה שהיתה לי. תחבר טרנזיסטורים וזה ייפתר.

אסף ו

New member
יש לי שלט ATACK 4 של פוטבה

ניסיתי לחבר בלי טרנזיסטורים וזה לא עבד שמתי טרנזיסטורים כמו שאמרת וזה גם לא עבד דרך אגב חיברתי את כל ההאדמות לאותו חיבור GROUND בחיבור שהולך למחשב זה אמור ליצור בעיות או שלא ממש?

isak

New member
האדמות אכן כולן מתחברות לאותו מקום

איזה התנגדות יש לפוטנציומטרים?

אסף ו

New member
אני לא ממש מבין בזה

ליתר דיוק אני ממש לא מבין בזה לקחתי רב מודד דיגיטלי ויש לו שם מדיד שאומר 200K מדדתי לפי המדיד הזה והוא כתב לי 2.5 מה אני אמור להבין מזה? בכל מקרה חיברתי את הטרנזיסטורים כמו שכתבת ובכל זאת זה לא עובד

isak

New member
התנגדות

צריך למדוד בין שתי הרגליים הקיצוניות, כשהפוטנציומטר מנותק. אם הכפתור עומד על 200K אז לא יכול להיות שהקריאה היא 2.5 אם הכפתור עומד על 200K וההתנגדות היא 10K אז הצג יראה 10 אם הכפתור עומד על 200K וההתנגדות היא 100K אז הצג יראה 100 האם זה לא עובד כלל או שיש לך "רעידות"?

אסף ו

New member
אפשר להגיד שזה לא עובד

כשאני בודק את זה בתוכנת בדיקה של הווינדוס אז יש תזוזות ממש קטנות בקושי רואים אותן גם כשאני מזיז את הסטיקים עד לסוף

למעלה