בניית פקדון מובנה

מצב
הנושא נעול.

בועז06

New member
בניית פקדון מובנה

בניית פקדון מובנה
שלום לכולם, בקרוב משתחרר לי סכום מסוים שלא אזדקק לו לפחות שנה. אני מעונין להשקיע אותו בתעודת סל הצמודה למעוף, אך ל"בטח" אותו מהתרסקות טוטאלית במחיר של איבוד תשואה אלטרנטיבית (בדומה לפקדון מובנה בבנק), איך אני עושה את זה? תודה לעונים ויום טוב!

nirshats

New member
קצת קשה

בניית פקדון מובנה
שלום לכולם, בקרוב משתחרר לי סכום מסוים שלא אזדקק לו לפחות שנה. אני מעונין להשקיע אותו בתעודת סל הצמודה למעוף, אך ל"בטח" אותו מהתרסקות טוטאלית במחיר של איבוד תשואה אלטרנטיבית (בדומה לפקדון מובנה בבנק), איך אני עושה את זה? תודה לעונים ויום טוב!
קצת קשה
בעיקרון מה שצריך זה אופציות לעוד שנה , הבעיה היא שאין כזה דבר. אבל אם זה סכום רציני אתה יכול לנסות לשים את הריבית כל שלשה חדשים על אופצית קול על הכסף. ז"א אם הסכום הוא 250K הריבית ל3 חדשים היא משהו כמו 4000 שקל , ואז אתה יכול לנסות לקנות בסכום הזה קול 800 לאוגוסט- וקיבלת פיקדון מובנה ל3 חדשים שנותן לך הצמדה למדד של 30% מהקרן. רק שים לב שלא דופקים אותך במרווחים. אם הסכום יותר קטן , מה שאפשר בכל זאת לעשות הוא לחלק אותו ככה שגם אם המדד ירד ב50% הקרן לא תיפגע , אבל אז גם התשואה תיהיה יחסית סולידית. למשל - לשים 90K באג"ח ו10K במניות ,לטווח של שנתיים.

בועז06

New member
תודה ושאלה

קצת קשה
בעיקרון מה שצריך זה אופציות לעוד שנה , הבעיה היא שאין כזה דבר. אבל אם זה סכום רציני אתה יכול לנסות לשים את הריבית כל שלשה חדשים על אופצית קול על הכסף. ז"א אם הסכום הוא 250K הריבית ל3 חדשים היא משהו כמו 4000 שקל , ואז אתה יכול לנסות לקנות בסכום הזה קול 800 לאוגוסט- וקיבלת פיקדון מובנה ל3 חדשים שנותן לך הצמדה למדד של 30% מהקרן. רק שים לב שלא דופקים אותך במרווחים. אם הסכום יותר קטן , מה שאפשר בכל זאת לעשות הוא לחלק אותו ככה שגם אם המדד ירד ב50% הקרן לא תיפגע , אבל אז גם התשואה תיהיה יחסית סולידית. למשל - לשים 90K באג"ח ו10K במניות ,לטווח של שנתיים.
תודה ושאלה
נאמר שאני אכן ילך על 3 חודשים כל פעם, נאמר שהסכום הוא 250K, נאמר שקניתי קול 800 ב 4000 ש"ח והמדד באוגוסט הוא 900. כמה רווח זה יתן? מתי אפסיד את כל ה 4000? תודה!

nirshats

New member
זה יתן לך 30% מהמדד

תודה ושאלה
נאמר שאני אכן ילך על 3 חודשים כל פעם, נאמר שהסכום הוא 250K, נאמר שקניתי קול 800 ב 4000 ש"ח והמדד באוגוסט הוא 900. כמה רווח זה יתן? מתי אפסיד את כל ה 4000? תודה!
זה יתן לך 30% מהמדד
אם המדד ירד מ800- 0% רווח. אם המדד יעלה 10% - 3% רווח. וכן על זה הדרך. שים לב שזו לא בהכרח שיטה שמעלה את תוחלת הרווח (רווח לאורך זמן) כי בלי כל הבלאגן אתה עושה משהו כמו 6% שנתי (ריבית), ויהיו תקופות שבהם תעשה 0% שיקזזו לך תקופות יפות. ככה שלא בטוח שכל הבלאגן משתלם בכלל. אבל אותו כנ"ל לגבי פקדון מובנה. אם אתה רוצה להעלות את תוחלת הרווח בלי לסכן קרן - זה כבר סיפור אחר. ואז הייתי ממליץ על פילוח התיק באופן מוגן. אבל גם כן צריך לעקוב ולעדכן. (הרעיון הוא למכור מניות אם השוק עולה ולקנות עם השוק יורד ככה שכל הזמן נשאר יחס קבוע בין מרכיב סולידי למנייתי)

KobeRider

New member
אתה מוזמן לקרוא מאמר של איש השקים

בניית פקדון מובנה
אתה מוזמן לקרוא מאמר של איש השקים
בנושא: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=29&msgid=77998675

מצב
הנושא נעול.
למעלה