בניית מרפסת צפה כאשר מתחת ישנה פרגולה שמגיעה לחגורה

בניית מרפסת צפה כאשר מתחת ישנה פרגולה שמגיעה לחגורה

שלום,
אני בתהילים להוצאת היתר למרפסת צפה.
הדירה ממוקמת בקומה ראשונה כאשר בקומת הקרקע(מתחת המרפסת המיועדת) בניה פרגולה. הפרגולה בנויה עד מעל לחגורת הבטון שאליה אמורה להתחבר המרפסת.

שאלתי היא, האם במצב זה, בו הפרגולה מחוברת לרצועת הבטון שלי, זה אומר שהיא אינה תקנית?

אודה לתשובתכם.

ארטור 1

New member
אין כאן עניין של תקני או לא

בגדול, המנהג הוא שהחלל שמקיף את קירות ביתך הוא שלך ,זאת על אף שהקירות החיצוניים הינם רכוש משותף.
אני לא יודע אם הפרגולה ברישוי או לא (אני מניח שלא ) ,אך שימוש בחלל שמעל לגובה תקרת המרפסת שבדירה מתחת ,דורשת הסכמתך ,ולא מספיק בשתיקתך .
אני בטוח שהדירה מתחת היה לה מאד נוח לתלות באותה נקודה של קורת הפרגולה גם מעבה של מזגן ,וברור שמיד היתה ברורה ההתנגדות שלך .
לדעתי יש לפנות בטוב לדייר עם הפרגולה להסביר שהיא מונעת הקמת מרפסת (שאולי תהווה תחליף לפרגולה) ולהגיע לפתרון מוסכם .לדעתי ממש בלתי אפשרי להקים מרפסת ללא שימוש זמני בחצר שמתחת ולכן עדיף לעשות הכל בהסכמה .

תודה על תשובתך

רכשתי את הדירה ממש לא מזמן, הפרגולה נבנתה עוד לפני שרכשתי את הדירה.
&nbsp
האם ישנו גורם מוסמך שיכול לדרוש מהשכון מלמטה(זה עם הפרגולה) להנמיכה אל מתחת לקורת הבטון או להסירה לגמרי(משום שהיא מפריעה לבניית מרפסת)?
&nbsp
**לצורך הקמת המרפסת איני זקוק לגינה של השכן משום שזו מרפסת שצפה ולא בנויה על עמודים.
&nbsp

ארטור 1

New member
תמיד טוב להשאר ביחסים טובים עם שכן

לדעתי לצורך הבניה של המרפסת צריך לבצע את העבודה באופן זמני גם מלמטה .
תחליט שאתה לא מחפש גורמי עיריה או גורמים משפטיים לסלק את המפריע ,אלא הסבר לשכן שזה לא מרעות לב אלא מצורך אמיתי שלך .הוא יהיה חיב להבין שהוא יכול להשתמש עד גובה תקרתו בלבד .

השכון לא ממש מנסה להקשיב ורואה רק את הצד שלו

לכן חשבתי צעד קדימה.
&nbsp
מה דעתך? לפנות לעיריה?

ארטור 1

New member
לפנות לעיריה זה לפתוח סכסוך מר עם השכן

כי יתכן שיהרסו לו את הפרגולה .
אם הית מסביר כאן מה "הצד שלו" אז יתכן והיתי יכול להבין מאיזה כיוון לבוא אליו .
אך הוא חיב להבין שאם הגדיל את דירתו בפרגולה,גובה הפרגולה חיב להיות נמוך מתקרתו כי בדיוק בצורה דומה אתה מבקש להגדיל במרפסת את דירתך ולשם כך זכותך להשתמש (אחרי אישור ממחלקת ההנדסה של העיריה ) בנפח שביו תקרתו לתקרתך .

טענותיו הן:

שהפרגולה ארוכה בכ-80 ס"מ מהמרפסת ונותנת לו שטח מוצ לאורך.
בנוסף טוען שהוא יצא לילדיו הרגל שכל שנה בונים סוכה תחת הפרגולה.
&nbsp
בקיצור, שום דבר עם בסיס

אז הבטח לו

שאתה בעצמך תוסיף קורה מעץ מהפרגולה המקורית, תוספת למרפסת שלך אחרי הבניה, כך ששטח ההצללה שלו לא יקטן.
&nbsp
סוכה הוא יוכל לבנות גם מתחת למרפסת שלך. אגב, שתיהן אינם כשרות לפי ההלכה - גם זו מתחת לפרגולת העץ וגם זו מתחת למרפסת.
&nbsp
הרעיון הוא ללכת עם ההתנגדות שלו, לסתור את הטענות שלו ברוגע ובעדינות, ולהוכיח לו שהוא רק ירוויח מהבניה שלך.
&nbsp
בחיי שאני במקומו הייתי מאושרת לוותר על פרגולת עץ (כנראה לא חוקית) ולקבל קירוי מלא בחינם על חשבון מישהו אחר.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

לא יודע אם ניתן להוסיף תוספת למרפסת

ע"מ שתהווה הצללה נוספת.
&nbsp
הפתרון הטוב ביותר הוא הנמכת הפרגולה אל מעבר לחגורה.

אולי כי אתם לא מסבירים נכון

הסבירו לו שבמקום פרגולת עץ שדורשת תחזוקה ויש לה רגליים שתקועות לו בדרך,
אתם תבנו לו על חשבונכם קירוי בטון, אטום לגשם ולשמש, שלא דורש שום תחזוקה, והוא יהיה בלי רגליים.
הוא יקבל משהו יותר טוב מפרגולה, ולא יצטרך להשקיע שקל אחד ויחיד.
&nbsp
הסבירו לו שהוא ירוויח המון מהבניה שלכם, וזה עבורו מתנה משמיים (דו משמעית).
אמרו לו גם שפירוק הפרגולה שלו ופינויה יהיה על חשבונכם, ושאתם מבטיחים לעבוד אך ורק בשעות שמקובלות עליו (במידת ההגיון כמובן).
&nbsp
אל תאשימו אותו בבניה לא חוקית, אל תתחילו באנטגוניזם.
ואם כבר התחלתם ברגל שמאל, שלחו מישהו מטעמכם. אולי אדריכל, קבלן או מישהו אחר רגוע מאד, מיושב בדעתו, שירגיע אותו.
&nbsp
&nbsp

למעלה