בניית מרפסות - שאלת ערך הדירות

בניית מרפסות - שאלת ערך הדירות

שלום

בכל פרסומים אודות בניית מרפסות תמיד מציינים שזה מעלה את ערך הדירות.
אני לא שואל האם זה באמת נכון ובכמה זה באמת מעלה, אני מאמין שזה מעלה משהו אבל בתכלס הדיירים פשוט נהנים ממרפסת.
השאלה שלי - האם לדעתכם המלומדת או אפילו המחקרית או עובדתית,
בניין אשר לא כל דייריו עשו מרפסת, ונוצר מצב שהחזית קצת בוא נאמר מחוררת מחוסר מרפסות בצורה אחידה, ואפשר אולי אפילו להפריז ולומר מכוערת עקב חוסר אחידות.
שזה לא ברמה נגיד שיש 3 מרפסות על 10 דירות , אלא נגיד 6-7 דירות עם מרפסת על 10 דירות.
האם דבר כזה משמעותית ובהכרח מוריד את ערך הדירות? בגלל שהחזית כל כך לא אחידה?

תודה

חריגות בניה

עלולות להוריד את ערך הדירות.
&nbsp
במקרה של בית משותף שבו דיירים פגעו בחזית האחידה של הבניין, ניתן לפנות לרשם המקרקעין.

תודה אך לא מדובר בחריגות

להבנתי.
מדובר בפרויקט מסודר של קבלן,שעושה מרפסות כעת בכל ההבניין כעת. בדירות שלא עושים שמים מסגרת. החזית בסופו של דבר תהיה צבועה אחיד ומסגרות אחידות וכד.

תוספת מרפסות לבניין קיים.

יש פקטור אחד קריטי שפספת בשאלה שלך..
האם יאשרו מצב כזה של "חזית מחוררת".
תשובה - מאד סביר שלא.

חזית הבניין בתוספות כאלו היא מאד משמעותית מול שיקול מהנדס הועדה לאישור התוספת.
מרפסת היא לא חדר מגורים ולכן העדיפות שלה פחות יותר מאשר מרפסת.
בתוספת למגורים ינן ועדות שמוכנות לקבל מצב של חורים בחזית ולרוב היא תהיה אחורית ולא חזיתית.
בתוספת מרפסות אלמנט הנראות משמעותי הרבה יותר.

וכן, מרפסת סבירה בהחטל מוסיפה לערך של דירה.

כמובן מדובר על אחרי האישורים

לא יודע מה קורה בשאר הערים בארץ, בחולון מספיק 75% הסכמה כדי לבנות.
ויש הסכמה של 75% - מתוכם לא כולם בונים אבל מסכימים.
העייריה אמורה לאשר,הקבלן הזה בונה הרבה בחולון ושאלנו כמה פעמים והוא אמר שמניסיונו וכד אין בעיה.
אז כאמור בהנחה שאין בעיה עם חרגיות בניה, או העירייה, או רשם המקרקעין או משהו אחר
ויש רק בעיה ספציפית מאד של סימטריות ואחידות בחזית מבחינה הזו שיש לכולם מרפסות.
אז לרוב יהיו, אבל לחלק תהיה רק מסגרת (שאותה אנו מממנים יחד עם הקבלן) - עדיין יוותרו דירות ללא מרפסת אבל רק מסגרת.

האם לדעתכם - כחבר'ה שקונים או מוכרים דירות - לדעתכם זה יכול להשפיע?
אם לי יש דירה עם מרפסת בבניין, אבל לידי או מתחת או מעליי לא בנו מרפסת, זה משהו שיכול להרתיע קונים פוטנציאלים בעתיד?

למעלה