בניית כמה דו"מ על אותה קרקע-הוזלת מחירים?

boneHofshi

New member
בניית כמה דו"מ על אותה קרקע-הוזלת מחירים?

היי,
אנחנו ממש בתחילת התהליך. אנחנו רוצים לבנות כמה דו"מ על אותו הקרקע. השאלה היא האם המחיר של בנייה של כמה דו"מ אמורה להיות כמו מחיר של בית אחד?
,שכן לפי מה שנראה לי, לא צריך לבקש כמה פעמים תוכניות מהאדריכל והמהנדס, ולמעשה הוא משתמש באותה תוכנית כמה פעמים ועוד עלויות שנחסכות כך.
חשבתי גם על עלות של קבלן מפתח במקרה כזה, האם הוא באמת אמור לגלגל רווח של 20 אחוז על כל פרוייקט? הרי כמות העבודה שלו לא באמת תגדל כפול X.
עוד שאלה, איך בודקים כמו שצריך כמה אמורה לעלות הבנייה?

גלמיש1

New member
קודם כל צריך לוודא שהתב"ע מאפשרת לבנות דומ"ש.

בלי לדעת על איזה מגרש מדובר אין לדעת אם הדבר שאתה רוצה בכלל אפשרי.
לגבי עלויות - סביר שבנית דומ"ש עשויה להוזיל במעט את עלויות הבניה לעומת 2 בצים נפרדים. אבל לא מדובר בהפרש גדול.
לגבי עלויות התכנון - לא יודעת מאיפה ההנחה שחייב להיות כאן חסכון. האם באמת ניתן לבנות כמה דירות זהות לחלוטין ? הרי מדובר בדומ"ש , לא בבנין דירות. מן הסתם שטח כל מגרש שונה במידת מה. הכיוונים של כל דירה שונים (זו פונה לרחוב, והשניה הפוך) , וכן הלאה. לפיכך התכניות לא זהות. לפיכך ההגשות שונות.
&nbsp
אם תתאמץ קצת יותר לתת פרטים והסברים על המקום והמגרש ושאר העובדות לגבי הפרויקט - אולי יהיה אפשר לענות באופן מושכל.

boneHofshi

New member
לא הבנת

אבל ממה שכן הבנת: התוכנית זהה ב90 אחוז ויש עשר אחוז שינוי (שזאת הייתה הכוונה שלי מן הסתם), אין הוזלה?

המלצה

לא לעשות תהליך כזה עם חברים . מניסיון של לקוחות שלי, זה לא נגמר טוב. הבתים עומדים צמודים, אבל החברות הסתיימה, יש משקעים וכעסים.
&nbsp
לגבי עלות התכנון - לא משלמים על בית אחד ובונים שישה. שום מתכנן לא יסכים לזה, יסכים רק להנחה.
ברור שמשלמים פחות על כמות לכל דבר. כוח קניה כמו קבוצת רכישה.

omar15

New member
איך נקבע או נעריך עלות ללא נתונים? תעביר נתונים

גלמיש1

New member
כתבתי לך שהפרויקט לגמרי לא מובן -

במקום הסבר בחרת לומר לי שלא הבנתי....

אם אתה רוצה שנגיב, תצטרך להשקיע קצת בהסברים על מהות הפרויקט, על היזם (אתה?) על המקום, על המגרש וכו....
&nbsp

Sanchez

Member
באזור שלנו...
קבלן מאוד ידוע רכש 5 שטחים והעמיד עליהם 5 בתים זהים.
אין לי ספק שזה הוזיל לו עלויות. מצד שני, הוא קבלן גדול מאוד וגם כך כל העסק בטוח עלה לו הרבה פחות.
את האדריכלות עשה לו מהנדס (ולא אדריכל) והבתים נראים לא רע בכלל גם בחוץ וגם בפנים.

למעלה