בניית כלוב לחמוס

air junkie

New member
בניית כלוב לחמוס

שלום לכולם, לאחרונה, בעקבות מפגש עם אדם המגדל חמוס, התחלתי להתעניין בגידול חמוס בעצמי. עזרה העובדה שהחמוס בעצם מביא את הטוב מעולם הכלבים והחתולים לחיה אחת מקסימה ובעלת אופי. מאחר שאני אוהב לעשות דברים ביסודיות (ולאחר הבנת סדרי גודל מחירים של כלובים גדולים) החלטתי לבנות כלוב חמוס בעצמי. חפרתי קצת באינטרנט והבנתי את הדברים הבסיסיים שאמורים להיות בכלוב ולפני שאני מתחיל לתכנן בעצמי חשבתי להתייעץ עם הכותבים בפורום שאולי יוכלו לקצר לי את התהליך ולהמליץ על חנויות ציוד או חומרים עדיפים לבנייה או אולי תכניות בנייה וטיפים קטנים לגבי הבנייה שיכול להיות שאיני מודע אליהם. הכלוב צריך להיות גדול מאוד ומרווח מאחר ואני האדם היחיד בבית וחוזר מהעבודה בשעות הערב המוקדמות. המימדים שחשבתי עליהם הם גובה 180 על 80 על 120. האם זה ריאלי? תודה מראש לעונים

Sweet Fantasy

New member
ממה תיכננת לבנות את הכלוב?

מנסיון עבר עלות בניית כלוב וקניית ציוד משתווה כמעט לקניית כלוב, ויש לציין שכלובים שאומנם יקרים מגיעים מאובזרים ומוכנים כבר לחמוס. לדעתי זה עדיף וגם יותר אסתטי. ואפשר להתנחם בזה שזו קנייה חד פעמית בהחלט.

Megie

New member
השאלה היא אחרת..

האם יש מקום בבית לכלוב בגודל כזה?.. האמת אם אתה כבר מודע לכך שלא יהיה לך זמן לטפל בחמוס אז חשוב שיהיה משוחרר..אולי עדיף לקחת חדר ולמגן אותו ככה שהחמוס לא יוכל לברוח?וככה יהיה לו הרבה יותר מקום... אולי גם ההצעה הבאה תיהיה לא ממש טובה כי אין לך ניסיון בחמוסים אבל לדעתי אם כבר החמוס יהיה רוב היום לבד אולי עדיף להביא לו בן זוג?! אבל לפני כל ההצעות..אתה יודע ב100% שהחמוס זאת חיה מתאימה? אני לא שואלת סתם..הרבה לוקחים ומשקיעים ואחרי חודש מוסרים..וכך החמוס המסכן עובר מיד ליד..בגלל זה אמרתי שהאופציה להביא שני חמוסים בעייתית..כי במידה והחיה לא תתאים מכל מיני סיבות יימסר לא רק חמוס אחד אלא שניים... בכל אופן אני אסכם בכך שאם אתה בטוח שהחיה הזאת מתאימה לך,ואתה מודע לכל המחלות הקיימות בחמוסים וכל מה שכרוך בגידול החמוס..כדאי שתחשוב על כל האופציות שהחמוס לא יסבול מצפיפות..הייתי ממליצה לך על כלוב כמו שיש לי..הוא של חברת פרפלסט הגובה הוא 161*90*85 בערך,הכלוב מושלם לחמוסים,הוא הגיע עם כל מה שהחמוס צריך.. שילמתי עליו 1240..וגם אני חשבתי על בניית כלוב אבל זה יצא בממוצע באותו מחיר של הכלוב המוכן שמין הסתם יותר איכותי מהבנייה העצמית.. איזה חפירה...מקווה שהייתי ברורה אם יהיו עוד שאלות אשמח לעזור
בהצלחה..

air junkie

New member
יש לי בעייה עם הכלובים המוכנים

הם נראים כמו... כלוב!! יותר נכון כמו תא כלא מוקף סורגים .לחיה אין פרטיות ובכלל אני לא חושב שחיה כזאת אינטילנגנטית ונבונה צריכה להיות סגורה במשהו שנראה כמו כלוב ציפורים. אני בטוח שאף אחד מכם לא היה רוצה לחיות במשהו כזה (-: אני רוצה לבנות משהו מעץ, ממודר, עם תא אחד שיהיה חשוך כל שעות היום בו הוא יוכל לישון ועוד חלקים בהם יוכל לשחק ולהתרוצץ כשהוא ער. נכון, דבר כזה יעלה יותר מכלוב פלסטיק וברזל אבל יהיה גם גדול ומרווח יותר כך שאני לא בטוח שאפשר להשוות בין השניים. לגבי מקום - אני דיי משוכנע שבדקתי שיש לי מקום בבית כי אם לא אני כנראה אחד האנשים הטיפשים ביקום.. (-: לסגור אותו בחדר זאת לא אופציה בהתחלה מכיוון שחוץ מסוף השבוע בו אקח אותו, לא אהיה שם במהלך היום כדי לחנך אותו איפה לעשות את צרכיו ואני לא רוצה לחזור הביתה ולהבין שהוא התרגל לעשות אותם בכיור באמבטיה... לגבי עוד חמוס - זו כבר שאלה אחרת שאעלה לאחר שאראה איך אני מסתדר עם חיה אחת. כבר ציינתי שאני אוהב לעשות דברים ביסודיות ובדקתי את כל הנושאים מסביב לפני שהחלטתי לאמץ חיה אבל כמו כל דבר אחר שמערב בעל חיים או אפילו אדם אחר - אתה אף פעם לא יכול לדעת מה יקרה והחלטות שנראו נבונות עלולות להתברר כלא כך כך נבונות לאחר מעשה. יתרון שאני רוצה ליחס לעצמי הוא שכבר החזקתי חיות בעבר ולא, אני לא מדבר על דגים...

Sweet Fantasy

New member
אשמח לראות תוכניות

איך אמור להראות כלוב שלא נראה כמו כלוב
ואתה זה שאמר שאין לו כסף, לא? אם יש לך אפשרות לבנות כלוב מתאים בעצמך, יאללה. אין לי המלצות על חנויות וכאלה, תראה תתוכניות ואולי נוכל לתת טיפים לאיך הוא צריך להראות וכו..

air junkie

New member
לא אמרתי שאין לי כסף

ציינתי שלדעתי מה שמקבלים שווה פחות ממה שמשלמים עליו ולכן אני מעדיף לעשות את זה בעצמי. הכלוב שאני מדבר עליו סגור בגב ובאחת הדפנות. אני חושב שכל חיה זקוקה לפרטיות שלה בדיוק כמו בן אדם ולכן לדעתי כלוב פתוח זה יותר כלא ופחות בית. מה גם שהוא יהיה צמוד גם ככה לקיר אז אין סיבה שיהיה פתוח מכל צדדיו. אשמח לעדכן בהמשך

Sweet Fantasy

New member
רוב החמוסים שנמצאים פה

בכלובים, נמצאים שם ככלוב שינה ולא כמקום לבלות בו כל היום, לא מסכימה עם הרעיון שזה דומה לכלא, זה תלוי איך אתה עושה תכלוב ובמה מאבזר, תמיד מומלץ לשים קופסא חשוכה שבאמת יהיה לאן לברוח אם רוצים, חמוס זו חיה שצריכה השגחה כי היא נוטה "להכניס" את עצמה לבעיות, אני חושבת שזה טוב שרואים ומשגיחים עליהם, גם כשהם בכלוב. ולדעתי אתה מגזים עם האנשה כי החמוס לא באמת שם לב איך הכלוב שלו נראה, לא מזיז לו שיש שם סורגים, זה שהוא כלוא בתוך משהו זו הבעיה פה, זה לא משנה איך זה נראה, אטום או לא. הוא ירצה לצאת גם בכלוב מסורגים וגם מכלוב עם "קירות". אני חשבתי שהבעיה היא כסף, אם לא, ואתה יכול לבנות משהו טוב יותר לחמוס, שיהיה באמת בהצלחה.

Megie

New member
ומה קרה לאותן חיות?..

כששאלתי אם יש מקום התכוונתי יותר לאם הכלוב לא יתפוס את רוב המקום כי שאלת אם הכלוב שציינתי ריאלי..אז אם לא לזה התכוונתי ויש מקום אז ברור שריאלי.. אתה צריך לראות את הכלוב שלי כדי להבין כמה הוא יפה ומתאים לחמוס...כל כלוב בסופו של דבר הוא כלוב ולא משנה אם הוא מעץ או מזהב.. אין בעיה להוסיף תאים חשוכים העיקר שתיהיה אסטטיקה..מה שקשה בכלוב שאתה בונה.. בכל מיקרה שיהיה המון בהצלחה..אשמח לראות מה יצא בסופו של דבר

air junkie

New member
שאלה לגבי מגורים

האם החמוס ישן כשהוא מכורבל סביב עצמו כמו עובר או בצורה ישרה כמו בן אדם? השאלה נובעת מתכנון פינת השינה וגודלה

Megie

New member
זה ממש תלוי

החמוס הקודם שלי ישן בדר"כ ישר והחמוסה הנוכחית ישנה מכורבלת סביב עצמה..לא זה לא ממש נראה כמו עובר יותר כמו חילזון חח

Sweet Fantasy

New member
כדאי לתכנן כמובן

שיהיה כמה שיותר גדול, גם אם החמוס ישן מכורבל, הוא עלול לרצות לקום ולהמתח, או להתישר ולישון בצורה אחרת וכו.. תמיד כדאי לקחת את האופציה היותר "נוחה"

ortalcohen22

New member
כלוב לחמוס

שלום לכולם. חד משמעי, אני לא ממליץ לאף אחד לקנות כלוב מחנות, הם לא בנויים כחם מספיק בשביל כל הצרכים של החמוסים. (ואם כבר כן, אני מוכן למכור את הכלוב שקניתי, ולא השתמשתי בו יום אחד , בחצי מחיר מהחנות) אני בניתי כלוב מקרשים שמצאתי ברחוב רשת יונים שעולה 7 שקל למתר ו 4 שעות חופשיות. בכלוב פטנת לעשיית צרכים של החמוס כך שאפשר להשהיר אותו גם שבוע בלי לדאוג, למרות שזה לא מה שאני עושה, אצלי היא חופשיה לצאת ולהכנס מתי שבא לה.. אתם יכולים לפנות אליי להתיעצות [email protected] . דבר נוסף בנושא אחר, החמוסה שלי נכנסת בקרוב לתכופת יחום, אז אם יש לך זכר לא מסורס , רצוי אלבינו כמוהה, אנה פנו אליי.

Sweet Fantasy

New member
תעקרי אותה ותעשי טובה לכולנו

רשת יונים זה הרשת שכי לא מתאיימה לחמוסים ככה שנשמע לי שאת לא ממש יודעת מה כלוב של חמוס צריך.. כלוב מחנות וכלוב יועד לחמוסים הוא מן הסתם, הכי מתאים.

למעלה