בנייה בצפון הגולן - בידוד תרמי.

BlackB

New member
בנייה בצפון הגולן - בידוד תרמי.

כבר התייעצתי פה בעבר בנוגע לחלונות, אבל עכשיו אני רוצה לנסות לכסות את נושא גשרי הקור ואופן הבידוד.

אז מה עדיף? בלוק על(דור3) של רביד או לחילופין בלוק פומיס סטנדרטי(בעומק20), שכבת אדקס 5סמ(F30) ועוד בלוק 7 מבחוץ? מחישוב קצר, זה העלות של החומרים תהיה קרובה מאוד אבל אני מאמין שהעבודה תהיה יותר יקרה עם האופציה השניה.
או שאולי כדאי לשלב עם פומיס זהב או שזה כבר אוברקיל? והעלות כמובן תקפוץ..

ומה קורה באיזורים של עמודים ויציקות בטון בכלל? טיח תרמי?

בגדול מדובר בבית של 250מ'.

תודה.

guprnds

Active member
דעתי (אנו בונים באותו אזור)

בלוק על עבר שינו תכנוני ועתה יש בו יותר גשרי קור. לא הייתי הולך על זה. שלוש שכבות עם קלקר באמצע זה לדעתי פתרון טוב (יישמתי אותו בחלק מהקירות החיצוניים). אני הסתפקתי ב- 10+5+10. בשאר הקירות בניתי בשיטת עין כרמל.

BlackB

New member
תודה, מה זו שיטת עין כרמל?

והאם אתה כבר מתגורר בבית והבידוד מספק? אני מדבר על איזור בגובה 1000מ'.

guprnds

Active member
בדוק באינטרנט

קיטים של קלקר ואיטונג אותם ממלאים בטון מזויין.
אני בונה ברום של כמעט 1100. טרם נכנסנו לבית. שים לב לצפות בקלקר את הגג, משם בורח עיקר החום. מרווין או אנדרסן זה מצויין.

רשר

Well-known member
מנהל
ההגדרות שלך הן חסרות כל מובנות מקצועית מבחינת בידוד תרמי

דרוש מכל מציע לקבל את רמת הבידוד שהוא מציע בכתב והתחיבות שיעמוד בה בפועל או ישפר כדי להגיעה אלי אם לא הצליח לעמוד בה,
כי לדון כאן על פרסומי משווקים ללא נתונים של ערכי בידוד במונחי "R" שניתן יהיה להשוות בין המוצרים השונים וליחס אותם למיקום הבניה,
מבחינת התקנים המוכרים בארץ - הם נמוכים מהצרכים והנוחות של בניה בגובה 1000 מ' בתנאי 200 ימי טל בשנה עם רוח חזקה הרבה ימים ושעות,

לדעתי אדריכל שמתכנן בית בנתונים האלו ולא מעלה לך מפרט לבידוד קיר לא מבצע את עבודתו,

https://www.gov.il/BlobFolder/guide/municipal_authorities/he/מדריך לתקן ישראלי 1045.pdf

https://www.gov.il/BlobFolder/guide/municipal_authorities/he/מדריך לתקן ישראלי 5282.pdf

BlackB

New member
מבין את שאתה כותב...

אבל בחרתי לא לקחת יועץ בידוד מהסיבות שא. אני נמצא בשלב ב' של ההרחבה ויש שם מספיק בתים שכבר נבנו וחלקם כבר עברו 2-3 חורפים בכדי שאוכל לדלות מהם מידע.
בהסתמך על על הנ"ל, שאלתי את שאלותיי מכיוון שאנשים שם ביצעו פחות מזה ומרוצים מרמת הבידוד, מרוצים זה אומר שגם בחורף הוצאות החימום שלהם לא מרקיעות שחקים.
אם ניקח את שכתבתי, ההתנגדות התרמית של בלוק על היא 2.37 ושל השילוב שאני כתבתי הוא 2.55.

מעבר לזה, במסמך שצירפת לגבי תקן 5282, הבית הראשון שמובא כדוגמא בצפת הוא מאוד דומה במאפיינים שלו לבית שלי, בין אם בכיוונים, בתכנון ובאיזור האקלימי. וגם שם נראה שמיושם בידוד פחות מזה שאני רוצה.

החלונות אגב יהיו מרווין או אנדרסן עם זיגוג כפול(וגז במרווח), עץ מלא עם חיפוי אלומיניום בחוץ.

גלמיש1

New member
בבית שלי יישמתי את הקיר הכפול, פומיס+בידוד+איזולציה

חתך הקיר 30 סמ. והבית שלי באיזור מבואות ירושלים , גובה כ 620 . זה מספק בידוד מעולה, וגם מסה תרמית (חשוב במיוחד באיזורנו).
אבל חשוב לזכור שהקירות הם רק חלק מהמעטפת של הבית, וחשוב לא פחות (ואף יותר) לבודד היטב את הגג.
&nbsp

guprnds

Active member
צפון רמה"ג אזור אקלימי קשוח יותר

אבל החתך שלך נשמע טוב גם לרמה (אם הקלקר לפחות בעובי של חמישה סמ).

רשר

Well-known member
מנהל
אם תשווה לצפת רצוי להוסיף לפחות 50% R+

זה רק מנסיון של 20 שנה במקום מול החיים בצפת, קם בבוקר ותוך 40 דקות במצודה, מרגישים היטב את ההבדל כשמורידים את המעילים,,
מרוצה זה תמיד המנטרה של כל בונה חדש כי הוא מרוצה ממעשיו ולא עושה את החשבון האמיתי של העלויות,

בידוד כמו שצריך , איטונג 30 ס"מ + קלקר 10 ס"מ

חלונות PVC יבוא עצמי
מבואה לבית = 2 דלתות בכניסה .
גג מבודד ב 15 ס"מ מינימום שיכבת בידוד .
מתחת לרצפה, חוץ מארגזי קלקר גם שיכבת קלקר 10 ס"מ .

למעלה