בנוגע לHSMP, תוך כמה זמן מקבלת האישור חייבים

Margo10

New member
בנוגע לHSMP, תוך כמה זמן מקבלת האישור חייבים

לעבור לבריטניה, מה התוקף המקסימלי שלו?

dudy1979

New member
בואי נעשה קצת סדר

לוח הזמנים הוא כזה (ישתנה החל מהקיץ הקרוב כש - tier 1 יחליף את HSMP): * מגישים בקשה ל - home office (ממלאים טופס, מביאים הוכחות להכנסה, גיל, השכלה וכו'). * תוך מספר שבועות (במקרה שלי 3, יתכן יותר, אפילו 8), מקבלים תשובה בדמות מכתב מה - Home office. (שימי לב, זו עדיין לא ויזה!! המכתב לא מקנה אישור שהיה ב - UK). * במידה והתשובה חיובית, יש לך חצי שנה לגשת עם המכתב לקונסוליה הבריטית ולהוציא ויזה (ליתר דיוק: חצי שנה מהתאריך שכתוב על המכתב), במקרה שלי ניגשתי לקונסוליה חודש וחצי לאחר קבלת המכתב. * בקונסוליה יש בנוסף להוכיח קיומם של משאבים כספיים / הצעת עבודה ואז מקבלים ויזה (במקרה שלי קבלתי את הויזה באותו יום). בקונסוליה שואלים אותך לאיזה תאריך את רוצה את הויזה, במקרה שלי בקשתי את הויזה לחודש מאוחר יותר. מקבלים ויזה לשנתיים החל מהתאריך שאמרת לקונסוליה. סה"כ כל התהליך שלי לקח 3-4 חודשים מהגשת הבקשה. נקודה נוספת: אחרי קבלת המכתב אין מניעה להתחיל לחפש עבודה ב - UK (אפשר להגיד שהגשת בקשת HSMP והיא התקבלה). במקרה שלי הצלחתי למצוא עבודה לפני קבלת הויזה (מן הסתם הייתי צריך לנסוע ל - UK לצורך הראיון, וזאת לאחר ראיון טלפוני).

Margo10

New member
תודה רבה, ושאלה נוספת בנוגע לשכר

אני מתלבטת אם להגיש את הבקשה עכשיו או להמתין- המצב הוא כזה אני כרגע מסיימת תואר שני- לומדת מערכת מלאה 15 ש"ש. ולא עובדת (בחופשת לידה). הסמסטר התחיל ב1.5 ומסתיים ב1.8 , כך שבעצם כאשר אני אגיש מסמכים הנוגעים למשכורת שלי אני אוכל להגיש אותם עבור תאריכים 1.2-2007-1.5.08 ומתוכם הם יתייחסו ל12 החודשים שבהם עבדתי? בנוסף, האם דמי לידה יחשבו כהכנסה? ושאלה נוספת, כאשר שאלו אותך לאיזה תאריך אתה רוצה את הויזה, האם לדעתך יכלת לבקש אותה לעוד 3-4 חודשים או שזה יותר מידי? ושאלה אחרונה- האם נעזרת במשרד\עו'ד הגירה או שהגשת את המסמכים לבד? ושוב תודה

dudy1979

New member
אין לי שום מושג מה קורה עם דמי לידה

צריך להתקשר ל - home office ולשאול. תחושת הבטן שלי היא שלא, כיוון שהם תמיד מדברים על הכנסות מעבודה ולא משום מקור אחר (קצבאות, ריבית על חסכונות וכו'). לגבי ההכנסה, יש להראות הכנסה מ - 12 חודשים רצופים מתוך ה - 15 האחרונים, כלומר את צריכה לבחור תקופה של 12 חודשים (לדוגמה: במקרה שלך 2/07-1/08) מתוך 15 החודשים האחרונים (יש לך 4 אפשרויות), בכל מקרה את מגישה לכל היותר 12 תלושים. לגבי הגשת הבקשה, בהנחה שעשית כבר IELTS וקבלת ציון 6.0 ומעלה: יש לחשב כמה נקודות יש לך (נניח, ניקח מחמיר, בלי דמי הלידה): בת כמה את? לגבי התואר ברור שיש לך ראשון, אני לא בטוח שיחשיבו לך את השני אם תגישי עכשיו (גם את זה צריך לברר), וכמובן ההכנסה (מן הסתם, תבחרי את 12 החודשים הרצופים הממקסמים את ההכנסה שלך). במידה ולא עשית IELTS: אין שום טעם להגיש את הבקשה לפני שתעשי את הבחינה. קשה לי לענות האם ניתן לבקש את הויזה רק לעוד 3-4 חודשים, שימי לב בכל מקרה שאת נמצאת בתקופה עדינה של חילופי תוכניות (tier 1 ו - HSMP), אני לא יודע מה קורה אם מקבלים מכתב לפי החוקים הישנים ואז מתחלפת התוכנית. נעזרתי במשרד/עו"ד.

Margo10

New member
תודה רבה, תוכל להמליץ לי על עו'ד

או חברת היעוץ שבה נעזרת , והמחיר שלהם ?

egozi13

New member
הייתי ממליץ לבקש את הויזה למיידי ולא לדחות

למה? כי (אני חושב ש) מיום קבלת הויזה הראשונית נספרות 5 השנים הנדרשות לקבלת naturalisation

dudy1979

New member
5 שנים לתושבות, לא אזרחות

לאזרחות צריך לחכות שנה נוספת (+ מספר חודשים שלוקח לקבל אותה).

לצורך תושבות התאריך הקובע

הוא תאריך הכניסה לבריטניה. כשנכנסים לבריטניה עם ויזה רלבנטית, היא התאריך הקובע לצורך תושבות, רשיון נהיגה וכו'

Margo10

New member
אז מה לדעתכם המקסימום שאפשר לדחות את קבלת

הויזה (במידה וזה מה שאני רוצה)?

dudy1979

New member
מה שהייתי עושה במקומך

אם הייתי רוצה לדחות את קבלת הויזה, פשוט הייתי דוחה את הגשת הבקשה, הסיכון היחיד שהייתי לוקח הוא להגיש תחת התוכנית החדשה (שפרטיה ידועים כבר, אין כאן מצב של אי וודאות כמו שהיה לפני שנה). כל תשובה אחרת תהיה בגדר ספקולציה, הפרמטר היחיד שאיתו אולי אפשר לשחק זו החצי שנה שבה אפשר לבקש את הויזה לאחר שמקבלים את המכתב מה - home office (ובתוכנית החדשה, לא נראה לי שזה יהיה ככה, נראה שיהיה רק שלב אחד לבקשה ואחרי זה מקבלים ויזה).

dudy1979

New member
דמי לידה נחשבים כהכנסה

תסתכלי במסמך ההנחיות של tier 1 באתר של ה - home office: http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/workingintheuk/pointsbasedsystem/applying/initialapplications/ ציטוט לדוגמה: Earnings may include, but are not limited to: • Salaries (includes full-time, part-time, bonuses); • Earnings derived through self-employment; • Earnings derived through business activities; • Statutory maternity pay and contractual maternity pay

iSomeone

New member
נצל"ש: החלפת HSMP - מתי?

יש תאריך מדויק? האם תינתן התראה כלשהיא או שנקום בבוקר ובום הוחלף :) ? אני שואל כי יש הבדל של 400 פאונד בעלויות (לפי שרשור מקביל) ויש כל מיני הבדלים קטנים בתנאים...

dudy1979

New member
לגבי הארכת ויזה למי שכבר נמצא ב - UK

זה כבר הוחלף (החל מסוף פברואר), גם לגבי מי שמגיש בקשה מהודו זה כבר הוחלף (בתחילת אפריל). לגבי שאר העולם, זה אמור להיות מתישהוא בקיץ (כלומר אוטוטו) בפעם האחרונה שבררתי, לא ראיתי תאריך מדוייק.

למעלה