בן 11 חודשים

קאריןה10

New member
בן 11 חודשים

הי, הקטנטן שלי בן 11 חודשים בדיוק ואני חוששת שיש לו בעיה קלה במוטוריקה עדינה. הוא עדיין לא מוחא כפיים, אף על פי שלפעמים הוא מחזיק שתי קוביות ומכה אותן אחת בשניה. חוץ מזה אין לו אחיזת פינצטה טובה. הוא מצליח לאחוז חתיכות גדולות של אוכל (לחם, קציצה) ולהכניס לפה, אבל כשהוא מנסה להרים דבר מה הוא משתמש בכל כף היד ולא בשתי באגודל והאצבע (פינצטה), כך שהוא לא כל כך מצליח להרים חתיכות קטנות ואם כן הוא מתקשה להכניס אותן לפה כי הן ממוקמות בתוך כף היד שלו ולא באצבעות וכשהוא מנסה להכניס אותן כך לפה זה בדרך כלל נופל לו. אני מנסה לתרגל איתו הרמת חפצים ואפילו נותנת לנסות להרים צ'ריוס (עיגולים קטנים), אבל זה בדרך כלל מתסכל אותו והוא מעיף הכל לכל עבר. האם יש תרגילים נוספים שאני יכולה לנסות לחיזוק המוטוריקה העדינה? אשמח לשמוע! תודה !!!

מוטוריקה עדינה

שלום קאריןה10, התרגילים שאת מציינת בעצם אינם תרגילים אלא נסיון להגיע לשיפור ע"י התנסויות חוזרות. כאשר יש קושי ספציפי, התנסויות חוזרות אינן מועילות (כמו במקרה שלכם). בטיפול במוטוריקה עדינה יש להעלות מודעות לכל אצבע בנפרד ובעיקר לעבודה הזוגית של האצבע והאגודל. היישום הפרקטי של זה נוגע להגברת התחושה בכל אצבע בנפרד - ע"י עיסויים (ראי מאמר מודעות גוף באתר שלי ), ע"י הדבקת מדבקה סביב אצבע אחת, ע"י השחלת גומיות בד קטנטנות סביב אצבע אחת וכו'...כל דבר שיגרום לנו לחוש כל אצבע בנפרד כאיבר עצמאי. שבוע טוב, ענבל

למעלה