במקרה שלנו יש אפשרות להצמיד את חלקנו ברכוש המשותף לדירתנו?

olga masha1

New member
במקרה שלנו יש אפשרות להצמיד את חלקנו ברכוש המשותף לדירתנו?

בשוגג בטאבו קומת הקרקע מוגדרת כ"רכוש משותף".
רישום קומת הקרקע "רכוש משותף" מקורו בשוגג.
בטאבו כתוב שלכל אחת מארבעת הדירות בבניין יש 1/4 ברכוש המשותף, אבל הבעיה היא שקומת הקרקע מוגדרת כרכוש משותף על אף שקומת הקרקע מחולקת כבר 50 שנה ל 4 חדרים.

בקומת הקרקע קיימים 4 חדרים, שאחד מהם הרוס לחלוטין.
3 מתוך 4 דיירים פלשו כל אחד מהם לחדר, אבל הם מתנהגים באלימות לדייר הרביעי והרסו את החדר הרביעי על מנת שהדייר הרביעי (הדייר הרביעי שומר החוק שלא פלש) לא יוכל לנהוג כמוהם ולקחת לו חדר.
הוא בנה בעצמו את החדר הרביעי (ההרוס), ואז שלושת הדיירים (הפולשים) חיכו שייסיים לבנות כדי להרוס לו את החדר. הדיירים הפעילו כוח ושברו את כל מה שבנה.
אני בתו (של הדייר הרביעי שומר החוק) הזמנתי להם משטרה, והמשטרה באה ולא עשתה כלום, להיפך, היא דווקא איפשרה להם להמשיך לשבור.
ההורים שלי לא רצו לריב עם השכנים ואמרו למשטרה "הכל בסדר, אנחנו לא הזמנו משטרה", וכך המשטרה הלכה ולא עשתה כלום.
זה לא הוגן שמצד אחד 3 דיירים תופסים כל אחד חדר, אבל מצד שני לא מאפשרים להורים שלי לתפוס חדר בשבילם וטוענים שהכל משותף.
הם מכירים את החוק, ולא אומרים להורים שלי "אל תשימו חפצים" בחדר שהם הרסו אותו כי הם יודעים שקומת הקרקע מוגדרת כרכוש משותף ומותר להורים שלי להשתמש בחדר, אבל הם גם שמים דברים בחדר ההרוס והם לקחו כל אחד מהם חדר וכל אחד מהם סגר לו דלת.
אני גם יודעת את החוק היבש שאומר שמותר לנו לבקש צו לסילוק יד, אבל זה לא מתאים למקרה שלנו כי במקרה שלנו הרישום של קומת הקרקע כ"רכוש משותף" הוא טעות.
הדיירים האלה, מצד אחד מסרבים לחתום על הסכם שמחלק את קומת הקרקע לארבעת הדירות ולהפוך את ההסכם לתקנון מוסכם, כאשר במקביל הם לא מאפשרים לנו לבנות ולתפוס את החדר הרביעי בו בזמן שכל אחד מהם תפס חדר בקומת הקרקע.
ההתנהלות של 3 הדיירים היא התנהלות חסרת תום לב, הם עושים עושר ולא במשפט על חשבוננו והוליכו אותנו שולל ונוכלים וגנבים.

1. האם קיימת אפשרות לכפות עליהם לחתום על הסכם שמצמיד 1/4 מסוים מקומת הקרקע לכל אחת מארבעת הדירות בבניין ?
2. האם קיימת לנו אפשרות לבקש סעד של צו עשה לחתום על הסכם שמצמיד 1/4 מסוים מקומת הקרקע לכל אחת מארבעת הדירות בבניין ?

3. האם קיימת לנו אפשרות לעתור בתובענה לפסק דין הצהרתי ולבקש מבית משפט שיצהיר כי 1/4 מסוים מקומת הקרקע מוצמדת לדירה שלנו ?

למעלה