בל"ג בעומר מתקנים את ספירת "הוד שבהוד"

ניצנצית

New member
בל"ג בעומר מתקנים את ספירת "הוד שבהוד"../images/Emo117.gif

וזה אחד הימים הכי חזקים של פנימיות התורה והקבלה.. כל הבנות והנשים מוזמנות לערב מדהים עם הרב זהר דוד לאור המדורה, גיטרות, ניגונים, תפוחי אדמה והרבה אווריה ופנימיות, אל תתוך הלילה.. זה ביום ראשון ברמת אביב (מוצאי ל"ג בעומר, לכל אלו שיהיו במירון..)

../images/Emo117.gif תודה על ההזמנה../images/Emo117.gif

באמת יום חזק במיוחד מומלץ לקרוא בזוהר ולהדליק נר נשמה לצדיק רבי שמעון בר יוחאי זצק"ל. עזר כנגדו

בובי במה אתה מאמין?

אתה כל הזמן משמיץ ושולל את הקבלה אשמח לקרוא על אמונתך ומהם השורשים שלך שמהם צמחת עזר כנגדו

קל מאוד

דתי חמש שנים, באותו זמן למדתי פילוסופיה של המזרח ופסיכולוגיה לא במתכונת של תואר, אלה מחקרים ותזות שתורגמו בארץ יש לי עד היום איזה מאה ספרים בנושא העידן החדש , אושו, הילינג, אנטומיה, דלאי למה, וגם כמה ספרים של קבלה עם פסיכולוגיה וספר של האר"י דאז מתאר את תקופתו. עבדתי בעבר עם טבלת ע"ב שמות, שהערך שלה אנלא רוצה להשתמש במילים בוטות למה זה בדיוק שווה. למדתי טאי צ'י תקופה, הייתי בסדאנות רבות , פרחי באך(רידמן) וכו'.... הגעתי למצבים של חוויות אסטראלים מגיל צעיר תקעתי במשך 3 שנים מיסטיקנית נשואה (חייב לציין את זה ) שאח"כ השכילה לעשות עליה מאגיה, כי לא רציתי להתחתן איתה בעיקרון את הדת התחלתי לעזוב בשלבים, גם הכונפה שתקעתי ועזבתי בשמחה גדולה יש לציין, היוותה איזה שהוא זרז, אבל בעיקרון ראיתי את השנים שהשקעתי כשהייתי דתי, את כל הטבילות שהייתי עושה בשחרית את התפילות שהייתי נושא מדי שבוע, ואת עובדת היותי "עדין תקוע" אימצתי גישה פרקטית יותר לחיים, חזרתי לחד"כ חזרתי לללכת לים חזרתי לשחק סנוקר, ובאופן כללי חזרתי לחיים, כעסתי על השנים שאיבדתי בדת, ועל החוסר תועלת ומצאתי שיש דרכים הרבה יותר פרקטיות, בחנתי את היהדות שלי מחדש ולא מצאתי על בסיס עובדות דת ארורה ממנה, דת שיוצרת מניפולציות ועדין בתור אחד שאוהב לנתח ריאקציות(שחקן סנוקר) אני עדין מתקשה לראות באיזה עיוורון אנשים הולכים מהדת והסיבות הם מגוונות לזה אבל עדין אנשים טרם מבחינים בהם. כמו העובדה שבמעמד הר סיני הקימו עגל זהב, ואחרי 2000 שנה כשבודקים לאן הם התקדמו, בספר ירמיהו מתארים איך הם הקריבו את בניהם ובנותיהם לשדים. זה מאוד מקומם, זה מעצבן, ולראות איך אנשים פה באים ומוכרים בולשיט שהם לא ידעו בוודאות שהם "רוצים להאמין כי הם עובדים" ואינם "יודעים כי הם עובדים" ואפילו לא נוקטים בגישה פרו מדעית גישה פרו מדעית היא גישה, שמשתמשת בהפקת לקחים בניתוח בבנית תזות והוכחותן על בסיס מחקרי, אבל לראות פה איזה טמבל אחד מנבב שטויות "הכל היהודים המציאו זה בא רק מהיהדות" בגאוותנות וטיפשות, לא מראה על חכמה או ידע, מראה על התפארות שובע באותה רמה של אוהד בית"ר ירושלים, מבלי להתייחס למה שכתוב. הנה דוגמא הוא אמר למטה "מי שיתפלל וילמד תורה אלוהים יעשה אותו עשיר" משהו בסגנון, כשבפועל ואני מנתח את זה עובדתית, 90 אחוז מהעניים במדינת ישראל הם דתיים. לא לבעוט לבן אדם כזה בראש?

בובי קראתי ועדיין לא הבנתי

למרות הסיכום העשיר לא הבנתי שורה תחתונה במה אתה מאמין? עזר כנגדו

אני אנסה להקדים את השורה התחתונה

אבל תהיה חייבת להיות כנה איתי... אם הייתי אומר לך ת'שורה התחתונה היית אומרת לי "טוב פה מאמינים אחרת אולי תלך לאותו מקום בו יגיבו בפתיחות לאמונות שלך?" ואז מה יהיה על הפורום ועל נחותיי הבינה? מי יאיר את ענייהם בדרכו המיוחדת? (אהבה עצמית מואה) יש דברים שאי אפשר לענות עליהם, ה-במה אתה מאמין אני יכול להגיד שאני מאמין במה שהתנסתי בו עד היום ויש לי השערות מסויימות אודות מה שעשוי להיות בעקבות ההתנסויות האלה, אבל השכלתנות שלי כל כך סכמתית וחדה שההסתברות שאני טועה היא מאוד נמוכה זאת אומרת היא קיימת והיא קורת אבל היא נמוכה. כשאני מסתמך על החומר של היהדות עצמה כל הנקודות הבלתי ניתנות להפרכה עולות מין הכתוב והבורות ניתזת לכל עבר פעם שאלתי רבנים למה אין נביאים היום? אז הם אמרו שהעם הוא חוטא והוא עדין אל ערוך לזה כשחיפשתי בכתובים, דוברו על חטאים בקנה מידה חסר תקדים בספר ירמיהו, אז איך עם נאור מסוגל לעשות כאלה דברים בהיקף שהוא תיאר בספר? התשובה היא אחת, העם היהודי היום, ולא רק הוא שאר עמי העולם ויש כמה שמקדימים אותנו, הם עמים שעברו תהליך מסויים של החדרת מוסריות מערכתית משפטית ודרך חוקי הרתעה נוקשים ויצרו את החברה המוסרית בה אנחנו חיים היום אין ספק שהאדם היו וגם הגילויים הטכנולגוים מעידים על כך הגיע לנקות מפנה כל כך משמעותית בגישות שלו את החיים שהוא נמצא בנקודה הגבוהה ביותר שלו מאז שחר המין האנושי לבוא ולשמוע ניבובי שטויות של דתיים, שלוקחים את אין סוף החומר שיש בתנ"ך נותנים לו פירושים מוזרים, מבזבזים את כל חייהם על שטויות, כמו עגבניות רקובות מדביקים את שאר העגבניות שבסיר וגורמים לאנשים אחרים להידבק בארומה של בורות וזוועה. אני רואה את מה שקרה ואני רואה איזה תפיסות הובילו למה שקרה והתפיסות היהודיות שהושרשו וחלקן הלא קטן גם המוצאו הן שליליות הרות אסון, היום זה הקבלה אתמול זה היה זרם אחר ביהדות, והתנועה הרוחנית המיסיונרית הזאת (מיסיונרית כלפי הלאום עצמו) היא הרת אסון, וגורמת לאובדן אנרגיות של הנשמות עצמן, כשהן שווית בעולם דמיוני אודות "מה קורה שם" ומתקבלת תנועה מאוד מעווטת על המציאות. אני שונא לראות את זה אז אני מחטיף סטירה כל פעם דרך ההודעות שלי בשאיפה שמישהו פה יתעורר, כי מה שקרה לפני שישים שנה זה יכול להיות עוד כלום, וצריך להבין מאיפה הדברים מתחילים. השואה קרתה ואני אציין שוב לפי סיפרו של היטלר כי הוא הבחין באלה שלובשים שחור עם תסרוקות מוזרות הולכים ברחוב ומדברים בשפה מוזרה (האייידיש) אלה שמסמנים את עצמם כאילו הם היחידים לאלוהים ועוד עושים את זה בגלוי במדינה שהיא איננה שלהם. למה היום כשאני רואה מוסלמים ברחוב אנלא מתעצבן? כשאני רואה דתיים חרדים, נותנים לי את המבטים המזלזלים מהעיניים המזוגגות שלהם, לא בא לי להעיף להם איזה פיצוץ? אם זה קורה פה על אחת כמה וכמה שם, שזה תרבות אחרת לגמרי.

בובי

קראתי והבנתי במה אתה לא מאמין ואני מכבדת את דבריך ,לא זאת היתה שאלתי שאלתי היתה במה אתה מאמין? עזר כנגדו

?../images/Emo4.gif

לא כל כך הבנתי.......... חסר לי בסיס מוצק ועמוק .האם השערה שעולה מהתנסות היא אמונה?זאת אומרת שאמונתך נתונה לשינויים תמידיים. (אם הבנתי נכון) עזר כנגדו

זה קל

ההתנסות היא הדרך היחידה לדעת או הדרך הטובה ביותר לדעת בצורה כזאת שהיא משנה יש עוד דרכים לדעת דרך הבנה, אבל להבנה יש רבדים שונים יש הבנה פשוטה , הבנה עמוקה יותר תובנה, הבנה דרך סבל הבנה דרך כאב, כל מיני סוגים........ אבל הבסיס המהותי זהה. אם כך אמרתי שאני יודע את מה שחוויתי, ואני מסיק על בסיס מה שחוויתי את מה שטרם חוויתי, אבל אני יכול להעריך גם קריאה לצורך העניין היא התנסות תלוי במי קורה אותה אבל אצלי הפרטים הקטנים קופצים לעיניים מה שהסקלטיביות של הרבה אנשים אחרים לא ממש מבחינה בהם, בגלל שזה לא מתאים להם. ביהדות הפרטים האלה ה"קצת מסריחים" הם צורמים ברמות על כבר לא מדובר בקצת מדובר במפגע תברואתי, משפטים שלמים שאנשים מחליטים להתעלם מהם בשביל להצדיק איזה אמת תלושה אצלי אין ת'הנחות האלה הקלת ראש בתחום הכל כך אפור הזה "דת/אמונה" כדאי שמאוד תיזהר באמונה העיוורת שלך כי אתה עשוי בוקר אחד להתעורר ולגלות שאתה עם המכנסיים למטה כמו שאומרים בצה"ל.

../images/Emo142.gif מכבדת את דרכך

למרות שחיפשתי עומק ושורשיות לא מצאתי ...........אבל שוב....מכבדת את הדרך שלך ויש לי תחושה שתגיע לעומק ולשורש במשך הזמן..........(תחושה חזקה) עזר כנגדו

איזה עומק ושורשיות ניסית למצוא?

את מה שהניע אותי לחשוב או להתבטאות בצורה שבא אני מתבטא (בחופשיות קלינית יש לציין) או עומק ושורשיות לגבי מערכות האמונה שלי? אם זה לגבי שורשיות מערכות האמונה, הרי שהם אינם שלי, הם מועברים לי מהורי או מהסביבה, ארועים מסויימים עשוים להשפיע, אירועים קיצונים לכאן או לכאן או הסתכלות אובייקטיבית על היישגים, כל דבר נבדק ונמדד לפי תועלת זה הבסיס התכליתי של הנשוא, אם הדת היהודית הייתה ברת תועלת שאז היו לנו הישגיים חיוביים רבים מהשלילים. אך כרגע זה לא המצב מניתי מספר ארועים קריטיים במהלך ההתפתחות ההיסטורית של העם היהודי, שמשקפים את ההנחה הזאת, הם אינם נעימים לעין, אבל הם עובדתיים ולא ניתנים ליותר מדי פרשנויות. יש גם דברים חיוביים שהיהדות הביאה אומנם מעטים, אבל ישנם כמו הצורך להחדרת מוסר בהם, שהיה גורם ראשוני בו ניסו לעסוק ביהדות היהודים אומנם לא היו ראשונים, דובר כבר בעבר על חוקי חמורבי, ועל חוקים אחרים שהגיעו מאיזורים מיתולוגים כמו יוון, והודו , וסין. אני אשמח אם תגדירי לי איזה עומק ושורשיות התכוונת כשאמרת את מה שאמרת. תודה

רציתי לקרוא משהו מגובש

אבל כנראה אתה בתהליך למידה והתנסות וזה חלק מהכנה לקראת הגיבוש . דרכך היא הדרך של כולם למידה,בדיקה,התנסות וזה טבעי .(גם אני כמוך הייתי מאד להוטה וממש לא מאמינה בתחילת דרכי) וכן יש לנו את נושא האמונות הנרכשות מהילדות שנתון לשינויים ולהתרחבות/התפתחות. עזר כנגדו

נו את כל מה שאמרת כתבתי

אני חושב שהרמז זה לדת או זרם מסויים ואני לא חושב שהמגמה צריכה להיות של דת אחת ואם הייתה כזאת אז הקרבה היא לבודהיזים והגישה היא הדאו, למרות שזה לא בדיוק הכיוון שלי אלה דתות מרשימות ומאוד שונות מהדתות המערביות. הדאו מציין את הדרך זה שהולך בדרך (בעברית קוראים לזה טאו) הבודהא דת העצלנים היא מדיטציה שמבססת את עיקריה על מדיטציה האיכויות שבה ועם זאת ים של חוקים אודות נכונות וגישות נכונות זה מעין חכמת חיים שאנשים אספו מאוד מעניין. פה בארץ לא יודעים כלום על המזרח אבל אומרים "הכל מגיע מהיהדות" התרבות העתיקה בעולם יותר עתיקה מסין היא הודו, אח"כ סין ואח"כ ישראל, ולא לשכוח גם את המדיינים שהיו פה בארץ בעידנים קדומים וחיו כמו הבדואים בעצם אני כמעט בטוח שהבדואים הם צאצאים של אותם מדיינים בכל הכתבים שלי הם מהמעמיקים שאפשר למצוא באינטרנט ואני מקבל על זה הרבה פידבקים מה שאנשים לא אוהבים זה האכזריות מדי פעם שאני מפגין בסגנון הכתיבה אבל זה כבר חלק מהכנות העמוקה שלי חחחחחח ס פ א ר ט א ן

למעלה