בלתי מובן - הסבר שלכם ?

מצב
הנושא נעול.
בלתי מובן - הסבר שלכם ?

בלתי מובן - הסבר שלכם ?
שלום רב לחברי הפורום הנכבדים. אני עוקב אחרי ההודעות בפורום בשנה האחרונה, ומרגיש מושכל מהתגובות, ומרגיש שיש לי עוד הרבה מה ללמוד. אני עוקב במשך תקופה ארוכה אחר מניות נושאות דיבידנד, ובינתיים נזהר מלהשקיע. רציתי לבקש את עזרתכם ולהבין את מה שקורה במניית איאסאי. אני יכול להבין שלקראת היום הקובע, יש מחזור מסחר ער יותר. אני רואה שדוקא במניה זו כמות העיסקאות קטנה מאד יחסית, מה שעושה אותה למנייה בסיכון גבוה. ומכאן יש לי אליכם מספר שאלות נאיביות של מתלמד: האם לדעתכם הנפח הגבוה של המסחר בשבוע/יים האחרונים מעיד רק על רצון לתשואת דיבידנד גבוהה יותר, או שזה קשור לאיזשהו מידע על החברה ? ומדוע הקפיצות של עשרות אחוזים למעלה ולמטה ביום ? ולמה המניה נסחרת רק בשלב הפתיחה, אך לא בשלב הרצף (מניית שימור ???) ? האם יש אפשרות שבעתיד, המניה תיסחר גם בשלב הרצף ? שמתי לב שהתשואה המוגדרת לדיבידנד משתנה בהתאם לשער של המניה כפי שנסגר באותו יום = מדוע ? והאם זה ישפיע על שער המניה ביום האקס ? ושאלה אחרונה - אם ביום האקס שער המניה יורד (על פי מה...) - האם זה אומר שנקבע שער לא ריאלי למניה (באופן מלאכותי) ואם כך - האם זה אומר שהגורמים הסוחרים בשוק, ישאפו להעלות את שער המניה לשער הריאלי שלה (נגיד ממוצע של שבועות אחרונים) ?

יפה15

New member
כבר שבוע..........

בלתי מובן - הסבר שלכם ?
שלום רב לחברי הפורום הנכבדים. אני עוקב אחרי ההודעות בפורום בשנה האחרונה, ומרגיש מושכל מהתגובות, ומרגיש שיש לי עוד הרבה מה ללמוד. אני עוקב במשך תקופה ארוכה אחר מניות נושאות דיבידנד, ובינתיים נזהר מלהשקיע. רציתי לבקש את עזרתכם ולהבין את מה שקורה במניית איאסאי. אני יכול להבין שלקראת היום הקובע, יש מחזור מסחר ער יותר. אני רואה שדוקא במניה זו כמות העיסקאות קטנה מאד יחסית, מה שעושה אותה למנייה בסיכון גבוה. ומכאן יש לי אליכם מספר שאלות נאיביות של מתלמד: האם לדעתכם הנפח הגבוה של המסחר בשבוע/יים האחרונים מעיד רק על רצון לתשואת דיבידנד גבוהה יותר, או שזה קשור לאיזשהו מידע על החברה ? ומדוע הקפיצות של עשרות אחוזים למעלה ולמטה ביום ? ולמה המניה נסחרת רק בשלב הפתיחה, אך לא בשלב הרצף (מניית שימור ???) ? האם יש אפשרות שבעתיד, המניה תיסחר גם בשלב הרצף ? שמתי לב שהתשואה המוגדרת לדיבידנד משתנה בהתאם לשער של המניה כפי שנסגר באותו יום = מדוע ? והאם זה ישפיע על שער המניה ביום האקס ? ושאלה אחרונה - אם ביום האקס שער המניה יורד (על פי מה...) - האם זה אומר שנקבע שער לא ריאלי למניה (באופן מלאכותי) ואם כך - האם זה אומר שהגורמים הסוחרים בשוק, ישאפו להעלות את שער המניה לשער הריאלי שלה (נגיד ממוצע של שבועות אחרונים) ?
כבר שבוע..........
אני שואלת פה שאלות על ריטליקס ואף אחד לא עונה. אז למה שיענו לך?
זה פורום של שובינסטים. לא חשוב....את הטיפ שקיבלתי אתמול אני שומרת לעצמי לבד.

א Ron

New member
איזה טיפ?

כבר שבוע..........
איזה טיפ?

גידעון1

New member
נכון אנחנו שונאים נשים

זה פורום של קמצנים במידע
לא מתייחסים לשאלות של אישה ולכן רק יחידי סגולה לשתתפו במידע..
נכון אנחנו שונאים נשים
ולמעשה ביקשנו מהנהלת תפוז שמשבוע הבא תגביל את הכניסה לנשים

א Ron

New member
השאלה היא אם בכלל יש מידע

זה פורום של קמצנים במידע
השאלה היא אם בכלל יש מידע
אי אפשר להתקמצן על משהו אין

KobeRider

New member
צודקת!

זה פורום של קמצנים במידע
צודקת!
פעם הייתה נכנסת לכאן מדי פעם נציגה של קורס השקעות המיועד לנשים בלבד (מין שילוב של פיננסי ופמיניסטי), והסבירה לכל הפורום, כולל נימוקים מדעיים, למה גברים ונשים לא יכולים להסתדר ביחד. הנימוקים שלה היו כל כך משכנעים (כימיה, רבותי, כימיה), שרוב המיליונרים בפורום (כמעט כולם גברים, חלק עם פיצול אישיות) הפסיקו לתת טיפים לנשים. אגב, בנימה יותר רצינית, אם ביקשת מידע לגבי מסויימת ואף אחד לא זורק טיפים, ניתוחים, מאזנים לאוויר, זה אומר יותר מהכל, כנראה שעלית על משהו שאחרים עדין לא מודעים אליו. מי יוע, אולי בעוד חצי שנה תכתבי משהו כמו: "זוכרים באילו שערים כתבתי על המנייה הזאת?" ואגב אחרון, עדין בנימה רצינית, לא שבדקתי, אבל יש לי הרגשה חזקה שתוחלת ההשקעה על סמך טיפים בפורום קרובה ל-0. אבל יכול להיות שאני טועה.

lernery

New member
אפשר לעשות בקלות בדיקה לאחור

צודקת!
פעם הייתה נכנסת לכאן מדי פעם נציגה של קורס השקעות המיועד לנשים בלבד (מין שילוב של פיננסי ופמיניסטי), והסבירה לכל הפורום, כולל נימוקים מדעיים, למה גברים ונשים לא יכולים להסתדר ביחד. הנימוקים שלה היו כל כך משכנעים (כימיה, רבותי, כימיה), שרוב המיליונרים בפורום (כמעט כולם גברים, חלק עם פיצול אישיות) הפסיקו לתת טיפים לנשים. אגב, בנימה יותר רצינית, אם ביקשת מידע לגבי מסויימת ואף אחד לא זורק טיפים, ניתוחים, מאזנים לאוויר, זה אומר יותר מהכל, כנראה שעלית על משהו שאחרים עדין לא מודעים אליו. מי יוע, אולי בעוד חצי שנה תכתבי משהו כמו: "זוכרים באילו שערים כתבתי על המנייה הזאת?" ואגב אחרון, עדין בנימה רצינית, לא שבדקתי, אבל יש לי הרגשה חזקה שתוחלת ההשקעה על סמך טיפים בפורום קרובה ל-0. אבל יכול להיות שאני טועה.
אני פעם ישבתי וקראתי את ההודעות בפורום מתחילתו, ככה איזה 50 דפים, אבל בסוף נמאס לי.

dw2322

New member
יש קצת יותר מ 50 דפים

אני פעם ישבתי וקראתי את ההודעות בפורום מתחילתו, ככה איזה 50 דפים, אבל בסוף נמאס לי.
יש קצת יותר מ 50 דפים
זהו אחד הפורומים הותיקים בארץ. אחרי 10 הדפים האחרונים מגיעים לארכיון, וכרגע רשומים שם למעלה מ 2100 דפים, כשההודעה הראשונה שם היא מספטמבר 2000 ודנה בפקיעת המעוף בחודש מרץ: "שימו לב רבותי,במרץ 98 פקע השוק ב318.41 והפתיע רבים, קול 315 נסחר ב6 שקלים ערב הפקיעה! במרץ 99 פקע השוק ב357.2 קרוב מאוד ל358 , וגם שם ההפתעה הייתה גדולה, קול 350 נסחר ב95 ערב הפקיעה, בנובמבר 99 פקע השוק ב438.48 אם כי כאן קול 430 קיבל מחיר גבוה יחסית ,אולם הפקיעה הייתה במרחק של כ200 מליון שקל מרמת הפקיעה האופטימלית, לפי תזרים הכסף.עכשיו שימו לב, מה קרה לאחר הפקיעות הללו?השוק עלה לפחות ב%10 וזאת בזמן קצר יחסית. האם פקיעה ב8 עושה משהו לשחקנים?"

gkeidar

New member
צ'מעי כפרה...

כבר שבוע..........
צ'מעי כפרה...
אם את לא מקבלת תשובה לגבי השקעה מסוימת, אולי זה סימן שאף לא לאחד מהקוראים יש ענין בה ואת צריכה להסיק ת'מסקנות. כיוון שאת רוצה טיפ, אני אתן לך אחד והוא: ששערה של מניה לא עולה כי דרכה של החברה שהנפיקה אותה צולחת... שער מניה עולה כי משקיעים חושבים ומאמינים שהנ''ל נכון או מסיבה אחרת או סיבות אחרות מעונינים לקנות את המניה ובעיקר מוכנים לשלם עבורה יותר ממחירה הנקוב ברגע מסוים. חוץ מזה, אני מדביק לך כאן דוגמא של טיפ שזרקתי לפני כמה ימים שאיני מתיימר להשוותו למשהוא שאפילו קרוב לגילוי הגלגל או אמריקה; אבל, למישהוא שבמקרה היה עסוק בדברים אחרים או מה שנקרא חרפ בשמירה, אולי זה הועיל ולו בקצי-קצת... |סלינק|http://globes.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=29&msgid=85784481

א Ron

New member
שלחי לי מסר אם יש לך עוד טיפים כאלה

כבר שבוע..........
שלחי לי מסר אם יש לך עוד טיפים כאלה

lernery

New member
אתה מדבר על מניה שמן הסתם אף אחד

בלתי מובן - הסבר שלכם ?
אתה מדבר על מניה שמן הסתם אף אחד
מעולם לא הסתכל עליה. בכל מקרה תשואת דיבידנד היא מושג שרוב המשקיעים לא מסתכלים עליו, גם במקומות שזה קיים. הסיבה - גם אם החברה לא מחלקת דיבידנד, הכסף נצבר בקופותיה, ואם נצבר מספיק כסף אז יגיע כבר המשקיע הכבד שיקנה את החברה (כמובן תוך כדי קבלת פרמיה מסויימת לטובתו) על קופות המזומנים שלה. למשל - אם כור צוברת קופת מזומנים של 3 מיליארד שקל, ולא מחלקת אותם כדיבידנד, יגיע המשקיע שיקנה אותה לפי השווי של הפעילות שלה + 3 מיליארד שקל בקופות ששוכבים חסרי שימוש. הוא כמובן ישלם עליה קצת פחות כסף, וירוויח, אבל בכל מקרה ה3 מיליארד שקל האלה יהיו שווים גם לך בתור המשקיע הקטן, כי המחיר שהוא ישלם למניה יהיה על פי הערך שלהם. לגבי המניה שלך אישית - אין בכל מקרה משמעות רצינית לדיבידנד שלה, בגלל שתשואת דיבידנד עתידית נגזרת מהרווחים העתידיים, וחברה שנמצאת ברשימת השימור היא לא ממש חברה שאפשר לנסות לנבא או לדעת מה יהיו (אם יהיו) הרווחים העתידיים שלה. אתה לא מדבר כאן על חברת ביטוח שהעסקים שלה יציבים פחות או יותר, וגם הרווחים וכל השאר.

ZION

New member
נענה לך אחת אחת ולאט כדי שגם אני אב

בלתי מובן - הסבר שלכם ?
נענה לך אחת אחת ולאט כדי שגם אני אב
שגם אני אבין אני רואה שדוקא במניה זו כמות העיסקאות קטנה מאד יחסית, מה שעושה אותה למנייה בסיכון גבוה. ומכאן יש לי אליכם מספר שאלות נאיביות של מתלמד: האם לדעתכם הנפח הגבוה של המסחר בשבוע/יים האחרונים מעיד רק על רצון לתשואת דיבידנד גבוהה יותר, או שזה קשור לאיזשהו מידע על החברה ?--- אין קשר לתשואת הדיוידנד החברה מחלקת 1 ש"ח,,כלומר לאחר מס המניה תרד ב 80 אגורות,,יש בעלי אינטרסים שמעוניינים שלאחר ירידת המניה שתישאר בשער גבוהה,,, ומדוע הקפיצות של עשרות אחוזים למעלה ולמטה ביום ?,,, יש כאלו שממשים ומולם מה שהסברתי בתשובה הקודמת---,,,, ולמה המניה נסחרת רק בשלב הפתיחה, אך לא בשלב הרצף (מניית שימור ???) ?כן היא מניית שימור,,,--- האם יש אפשרות שבעתיד, המניה תיסחר גם בשלב הרצף ?,,-- שים לב שהדיווידנד שולם בגלל שהפעילות נמכרה לבעלים הישנים,, כך יווצר שלד בלי שקל בחברה והבעלים החדשים שילמו כמליון דולר לבעלים הישנים תמורת השלד,,--שמתי לב שהתשואה המוגדרת לדיבידנד משתנה בהתאם לשער של המניה כפי שנסגר באותו יום = מדוע ?,,אם אתה לוקח את זה באחוזים אז זה משתנה בגלל שהדיווידנד קבוע 1 ש"ח והאם זה ישפיע על שער המניה ביום האקס ?,,-- שים לב לא משנה מה שערה של המניה,, תמיד ירד 80 אגורות לאחר המס,,-- ושאלה אחרונה - אם ביום האקס שער המניה יורד (על פי מה...) - האם זה אומר שנקבע שער לא ריאלי למניה (באופן מלאכותי) ואם כך - האם זה אומר שהגורמים הסוחרים בשוק, ישאפו להעלות את שער המניה לשער הריאלי שלה (נגיד ממוצע של שבועות אחרונים) ? ,,-- תגיד לי,, אתה יודע מהו השער הריאלי ,,של שלד שאין לו גרוש בקופה?,,על איזה ערך ריאלי אתה מדבר,,שוויו של השלד ריאלית זה המחיר שהבעלים שילם מליון דולר,,להערכתי

מצב
הנושא נעול.
למעלה