בלמים בבדיקה

אריה700

New member
בלמים בבדיקה

בוקר טוב! כאשר לרכבך מלאו 15 שנים-בבואך למכון הרישוי, עליך להציג אישור ממסך מורשה על תקינות מ"ע הבלמים. "זאת בקשת משרד הרישי" יש לי שאלה האם 15 שנים לא בדקו את מ"ע הבלמים ברכב ישן ?, ועכשו כן בודקים . או 15 שנים לא צריך לבדוק בקפדנות, ובשנה ה16 יש בעיות מיוחדות שמצריכות בדיקה מיוחדת.? ואם כך הדבר למה רק מ"ע הבלמים,מה עם הגה ,מה אם צמיגם,ומה עם יתר המערכות? בתודה לכל התשובות

רפי לין

New member
בדיקת מע' בלמים

מכיון שפעולת בלמי הרכב מבוססת על שחיקה שהולכת ומצטברת תוך כדי שימוש בבלמים אז דורשים מרכב ישן וזול שבמוסך מורשה משרד התחבורה יפרקו את גלגלי הרכב ויבדקו חזותית את מצב שחיקת הבלמים וזאת כדי למנוע נסיעת רכב עם בלמים שכמעט שחוקים לחלוטין עקב חסכון מצד בעל הרכב בבצוע טיפולים שוטפים ובדיקת מע' הבלמים. כמובן שהיה טוב אם גם מרכב חדיש יותר היו דורשים זאת אך נקודת ההנחה היא שברכב חדיש ויקר מבצעים טיפולים תקופתיים כסדרם כדי לשמור עליו טוב יותר. בברכה - רפי לין

אריה700

New member
תודה רבה רפי

אין לי בעיה , אני רק רוצה שמכון הראשי יבדוק את מצב הבלמים . ולא יבקשו מהמוסך לבדוק זאת, עדיף לבדוק בלמים במכון בזמן הטסט השנתי. וכמובן גם לגבות תשלום על הבדיקה . בדומה לבדיקת (4 גזים). בהצלחה.

למעלה