בליטה בקרקפת

nanad

New member
בליטה בקרקפת

לביתי התינוקת , בת 3 חודשים, יש בליטה בקרקפת, מקיימת מהלידה אך הולכת וגדלה. יש לנו תור לאוטהסאונד, אך רק בעוד חודש. מה זה יכול להיות? מה האפשרויות השונות? מה בדיוק אנחנו מבררים? האם בכל מקרה צריך לנתח? האם זה ניתוח פשוט? אודה על כל הסבר.
 

gozala

New member
נצל"ש ../images/Emo4.gifSagittal Craniosynostosis

הגעתי לפורום הזה תוך הפניה מהאתר של ביה"ח דנה. לנכדתי יש את הבעיה הזו: Sagittal Craniosynostosis ואנחנו עומדים להיות מטופלים בעניין ע"י כב' הפרופסור ש קונסטנטיני. לא שמתי לב לכך שנולדה עם הבעיה, צילמתי אותה מזוית מסוימת ביום ה-4 לחייה ויום לאחר מכן נסעתי לקנדה למס' חודשים. רק כשחזרתי הבחנתי בבעיה ובדיעבד גיליתי שהיא מופיעה בתמונה שצולמה ביום הרביעי לחייה. כלתי פנתה לרופאה שהגדירה את הבעיה כ"ראש מאורך"... עם ההגדרה הזו חיפשתי עזרה וידע באינטרנט, מצאתי די מעט, הדפסתי את החומר והבאתי לכלתי כשאני "נושאת הבשורה" מתריעה שזו לא בעיה שתעבור מעצמה וזה יכול להסתיים בניתוח ליצירת רווחים חדשים בגלל שהתפרים בגולגולת סגורים טרם זמנם. יותר מאוחר ניכנסתי עם ההגדרה היותר ספציפית הזו ומצאתי ים של מידע ואתרי תמיכה. יש לי השגה בעניין: מדוע הפורום הזה לא מפותח בדומה לפורומים בחו"ל? התמיכה ותחושת ה"יחד" עם הבעיות/התופעות האלה - אין ערוך לה. התמונה המצורפת אינה אישית, היא אחת מעשרות (או מאות) שנמצאות ברשת על מנת לעזור לאנשים עם בעיה דומה מתוך הניסיון האישי.
 

קלמונס

New member
קרניוסינוסטוזיס

סבתא יקרה. נחמד לשמוע שאת מעורה בכל מה שקורה. אנחנו עברנו ניתוח כזה השנה וכיום אנחנו אחרי שלב ההחלמה. תיעדנו את כל שלבים מהניתוח ועד סוף ההחלמה. נשמח לשתף אותכם ולעזור לכם אם יש לכם שאלות. 0507634362
 

gozala

New member
../images/Emo51.gif../images/Emo45.gif החוברת שמקבלים נהדרת ../images/Emo70.gif

היא מפורטת עם שירטוטים שעוזרים להבנה ואחרי שקוראים אותה אין ספק בכך שצריך לעבור את הניתוח לפתיחת התפרים הסגורים (גם המרפסים כמעט לא קיימים אגב). כי התגובה הראשונית של בני וכלתי הייתה "מה... לנתח תינוקת"?! זו הייתה התלבטות של לילה אחד בלבד. ממילא כאמור, לאחר שקוראים את אותה חוברת, אין מקום לספקות. בחוברת עצמה מופיעים קישורים לאינטרנט, הרבה עזרה קיבלתי באתר הזה. יש חצי אחד מלא כאן בכל הסיפור: שהייתה אבחנה מהירה (יחסית, כי קודם ועד שמבינים שמשהו לא בסדר ומבקשים בדיקה של מומחה ומפסיקים עם ההדחקות "זה הראש של האבא" ולא מסתפקים באבחנת רופא כללי "זו בעיה קוסמטית בלבד", "נגדל לה שערות".. עובר זמן יקר) ונקבע מועד לניתוח בלי עיכובים ובזריזות, יש לנו רפואה מודרנית וטובה בארץ ויש פתרון!
 
תשובה

שלום, יש לבוא לביקורת לפני ביצוע האולטראסאונד. תור ניתן לקבוע עם תמר בטלפון: 6974686. בכבוד רב, פרופ' שלומי קונסטנטיני מנהל המחלקה לנוירוכירורגית ילדים טלפון: 6974686 בית חולים דנה מרכז רפואי תל אביב ע"ש סוראסקי
 
למעלה