בלזק אשדוד

netaliem

New member
בלזק אשדוד

לא צריך תירוץ בשביל להגיע לסעוד בבלזק, אבל תמיד טוב שיש אחד. מקומות הוזמנו כמה שבועות לפני חגיגות יום הנישואין. הגענו מוקדם וחיכינו שהמסעדה תפתח.

לי זה הביקור השני במסעדה, לבעלי זה הראשון. הוא הסתכל בתפריט וניסה לבחור לעצמו משהו, אבל אני תכננתי מראש שנלך על ארוחת הטעימות לזוג ואחרי שתי דקות מול מבט הכלבלב שלי נשבר ואמר שאבחר מה שבא לי. ארוחת הטעימות לזוג מציעה: 3 מנות ראשונות + 3 מנות עיקריות + 2 כוסות יין + קינוח + שתייה חמה /קרה תמורת 460 ₪.

למלצר החביב והמקצועי ששירת אותנו, אמרנו שנלך על הטעימות ושהשף יכין לנו מה שבא לו. הוא וידא אתנו אם יש מוגבלות כלשהן (הפרדה בין בשר לחלב, פירות ים וכו'). אמרנו שהכל הולך. לאחר מספר דקות יצא אלינו השף, נתי, ושאל האם במקום הארוחה הסטנדרטית נרצה ללכת על ארוחה של מנות קטנות לבחירתו. הסכמנו בשמחה והזכרנו שהכל הולך.

לפתיחה הגיע לחם מצוין שלווה בטחינה סמיכה וסלט חצילים עם מעט שמנת חמוצה ופטרוזיליה מעל. הטחינה הייתה מעט מלוחה מדי, אך החצילים לא היו מלוחים כלל, כך שהכל השתלב ביחד לא רע. הצלחת הגיע לשוטף הכלים נקייה. הלחם הושאר בצד לניגוב רטבים.

ואילו המנות שהוצאו לנו:
• שרימפס צרוב בסלסת אבטיחים. המנה הוגשה בכוסית עגולה נמוכה והייתה צבעונית וטעימה. השרימפס השתלב מצוין עם קוביות האבטיח המתוקות ויחדיו נתנו סיפתח מעולה.

• קלאמרי צרוב עם עדשים ויוגורט עיזים. המנה הזאת הייתה מדהימה עם שילוב טעמים מצוין.

• אספרגוס עם גבינת סנט מור ברוטב פירות יער ועגבניות שרי. 3 אספרגוסים חלוטים קלות, עם רוטב אדום. הרוטב היה מעט מתוק מדי לצד אחד של השולחן, הצד השני לא רצה שהוא ייגמר.

• פלפל שושקה ממולא גבינת עיזים מוגש על רוטב קרם ארטישוק. קרם הארטישוק נוגב מהצלחת עד תום ומלבד לקצוות עם סימני אלימות ברורים עליהם לפלפלים לא היה זכר. מנה מצוינת.

• כבדים ברוטב אניס וקליפות אבטיחים. אני לא אוהבת כבדים ובעלי לא אוהב אניס, הכבדים היו עשויים בדיוק והרוטב היה מעניין. למרות שאני מאוד התרגשתי לאכול קליפות אבטיחים (מחווה לימיה של סבתי במצור על לנינגרד, או משהו כזה נראה לי), בעלי פחות התרגש ובשבילו הן היו מדי מלוחות. לטעמי מנה מיוחדת וטובה מאוד.

• דגי ים מטוגנים – קצת לימון ולפרק ישר לפה. ישר ולעניין.

• סלמון ברוטב זיתים – מס' חתיכות סלמון עם רוטב זיתים דומיננטי. כמה פשוט ככה טעים.

• סטייק סינטה משובץ גבינת ברי ברוטב יין אדום, מוגש עם פלחי תפוחי אדמה מהתנור . הגבינה נתנה לסינטה שבד"כ קצת פחות מעניינת לחובבי השומן שפיץ טעם קטן ומצוין שגרם למנה להיות לא פחות ממושלמת.

פה המלצר שאל אם עוד יש לנו מקום. אמרנו שכן, אבל למשהו בקטנה. לשולחן הגיע סטייק אנטריקוט ברוטב שמנת שלווה בבטטות אפויות מתוקות. הייתה לנו קצת תחושה שיש כאן קרב, אנחנו נגד בלזק. חמושים בסכו"מינו הסתערנו על הבשר הקריספי. נחלנו מפלה. הבשר ניצח והצלחת נותרה נקייה. הודינו מול המלצר על תבוסתנו וביקשנו לחתום על הסכם כניעה על קינוח ושתייה חמה.

למרות שאומרים שלקינוחים יש קיבה נפרדת, היינו מלאים עד אפס מקום. הקינוח היה מעניין ומאוד ייחודי, אבל לא יתאים למי שאופקיו מצומצמים לסטנדרטים של בתי הקפה בארץ. מדובר היה במוס לבנה מעט חמצמץ עם ערמונים בתחתית ופירות יער מתוקים מלמעלה (עם בוטנים\שקדים לקישוט). טעם מצוין בייחוד אם הכף הלכה כל הדרך פנימה וחזרה עם כל השכבות יחדיו.

המלצר אגב נתן רושם מאוד מקצועי. כל מנה הגיע עם פירוט מרכיבים מדויק. אמנם אנחנו לא לקוחות קשים, אבל בד"כ מאוד ביקורתיים לגבי מלצרים עם חוסר נוכחות או נוכחות יתר ולשמחתנו השירות ישב מצוין בניהם. האווירה במסעדה הייתה מאוד ביתית ונעימה על אף ממדיה המזעריים, אפילו כשהיא הייתה מלאה עד אפס מקום.

בשורה התחתונה היה מדובר על ארוחה שהייתה שווה גם שווה את המחיר והנסיעה כל הדרך מכפר סבא. אם אין לכם כח לנסוע, קחו רכבת או סנג'רו בן משפחה תמים, אתם לא תצטערו.

החתולית

New member
על הדיווח

בלזק על הכוונת שלי כבר הרבה זמן, אבל עדיין לא הצלחנו להגיע אליה.

shironet3

New member
הסטייק הזה |מריירת|

איזה כייף לקרוא, וכמה אני אוהבת את היציבות שיש בבלזק, שאחרי היכרות של עשר שנים איתה, אני עדיין יכולה להיות בטוחה שתמיד אהנה שם.

מזל טוב!

גסטרו

New member
בדיוק אתמול תהינו היכן נחגוג את יום הנישואים

נקרא מעולה (מקווה שיעמדו במגבלה שהוא לא אוכל יצורי ים לכל סוגיהם למעט טונה )
כמה זמן לקח להגיע מכפר סבא?

netaliem

New member
לקח לנו

שעה פחות או יותר.
אני מתעלמת מההמלצה המיותרת של WAZE לנסוע דרך כביש 6 ונוסעת דרך 4.
בטוחה שלא תהיה בעיה לעמוד במגבלה של יצורי ים לסוגיהם. יש הרבה מנות שמתאימות.

מזל טוב גם לכם :)

רמון 38

New member
נשמע מעולה - תודה על הדיווח!

גם אני מאד אוהב את בלזק.
את רוב המנות שאכלתם לא אכלתי שם, כנראה שאני צריך לנסות את הארוחה הזו.
הבעיה עם הארוחות האלה, שזה תמיד נראה לי יותר מדי אוכל .
אבל שוב, נשמע ארוחה מעולה.

בלזק היא מסעדה שאני אוהב לאהוב. יציבה ונעימה,

אוכל טוב בלי רעש וצלצולים מסביב. מי יתן והיא תתקיים עוד שנים הרבה.

ומזל טוב!

למעלה