בי"ד רבני סובלני כלפי הומואים בזמן גירושין

בי"ד רבני סובלני כלפי הומואים בזמן גירושין

כך כתוב כאן:
http://www.mishpati.co.il/Article.aspx?articleId=1294
שמישהו יפרסם את זה גם ב"בית הכנסת" השני שלנו , בפייסבוק.
(לא מבין למה אנחנו צריכים שני בתי כנסת, אחד כאן ואחד שם, אבל ככה זה אצל יהודים).

ספר יקר

New member
LIKE, על הכתבה ועל הביכנ"ס

זה נשמע מאד נחמד, אבל בתכלס ניתנה דוגמא אחת. אני רק מקווה שאכן מדובר בקו מנחה שם.

גנימדס

New member
בגלל מדיניות סמויה נגד נשים

אני לא ממהר כל כך לצהול.
עוד כשהייתי ילד אמרו לנו, בכתה ט'

"אם אתם רוצים להתגרש ,תפתחו תיק בבית המשפט הרבני, הם תמיד לטובת הגבר".

חשבתי שזו בדיחה, עד שגדלתי והגעתי לעולם המבוגרים, עד שראיתי ידידות שלי שהתגרשו...

המדיניות שם היא תמיד לטובת הגבר, הטעונים של הגבר הם תמיד רלונטים, ותמיד הכל נתון לשקול דעתו אם לתת גט או לא.
גם אם הוא גבר מכה.
גם אם התעלל באשתו.
גם אם בגד באשתו.
הוא לא עבר על שום הלכה או פסק דאורתייא....

הגבר טוען בדרך כלל להגנתו שהסבה שהתעלל באשתו /הכה אותה /בגד בה היא כי הוא חשב שיש לה מישהו אחר.

ואז הרבנים מתחילים לחקור את האשה ...איך היא העזה לבגוד בגבר? איך היא העזה לעבור על "לא תנאף"? היא צריכה להישאר בבית!!
השיא האבסורדי היה שעל אחת מידודותי נטען שה"בגידה" שלה היתה שהסתובבה איתי.....הומוסקסואל.

מה פתאם היא מסתובבת עם גבר שאינו בעלה?
ומה פתאם הומוסקסואל? גבר זה גבר!!! אסור לאשה להסתובב עם גברים! זה אסור יחוד!!!!!
היא צריכה לבשל לבעלה בבית ולהנעים את זמנו!!!

כאן מתחבא הפלורליזם שרציתם,
ההנחה שבעצם אין דבר כזה הומוסקסואליות, וגבר שאשה נפגשת איתו- זה לעולם לא יהא למטרות ידידות.
וגבר שאשה מתגרשת ממנו, תמיד יהיה גבר. אפשר להתעלם מההומוסקסואליות, הגבר תמיד צודק.
אני לא אוהב את זה.

הלכתי לכמה בתי כנסת שוויוניים

Egalitarian Synagogue
בתפילת שמונה-עשרה כתוב בסידור שלהם "אלוקי אברהם יצחק ויעקב, שרה רבקה לאה ורחל"
ובעליה לתורה: "תעמוד רינה בת שלמה וציפורה..." וכו'
האם משם תצמח השויוניות? לא בארץ בקרוב, אני חושב. הנשים הדתיות בארץ אינן רוצות שוויון.

avitano

New member
הנשים רוצות שוויון

הרוב גם אומר את זה אבל לא בפנים גלויות

הרבה פעמים נשים שותקות כי הן כפופות לבעל
אבל הן אומרות שאלו לא החיים שהן ייחלו להם

לצערי כשאתה מחנך מגיל 0 לכך יפעל הגבר וכך האישה
יעברו עוד שנים רבות עד שיהיה שינוי

תלוי באיזה תחומים

אני לאחושב שרוב הנשים רוצות להיות חזניות, קוראות בתורה, רבניות וכו'.
זו מגמה שקיימת בחברה, אבל היא לא המונית

גנימדס

New member
זה אינדיבידואלי

כל אשה רוצה משהו אחר,
אני מכיר נשים שנהנות מההקלות והפטורים שהיהדות מעניקה להן. לא להתפלל, לא ללכת לבית כנסת, לישון בשבת עד 12 , לא להניח תפילין, לא לבנות סוכה , לא ללבוש בגד מיוחד כלשהו, ומבחינתן הן דתיות כי הן לא עושות דבר בשבת וכי הן שומרות כשרות.

ואני מכיר נשים שמקפידות להתפלל, שרוצות להתקרב לה' .שמנסות להרחיב את מה שמותר להן כדי להרגיש רוחניות יותר.

ואני מכיר גם כאלה שהרצון להתקרב לה' לא עוצר באדום. הן מתמרמרות על התפילה המעיקה מאחורי המחיצה, על כך שלא סופרים אותן למנין, על חוסר האפשרות של יתומה לשאת קדיש על אביה, על התלות בגבר שיעשה להן קידוש...

לא כולן שמחות מכך שמדירים את רגליהן מהיהדות, כל אחת ואופיה. לפעמים זה מאד נוח, ולפעמים זה צורם.

ציר הזמן מראה לכיוון שוויון מוחלט לאישה

בחברה המערבית.
רק לפני מאה שנה הן לא יכלו להצביע בבחירות, רק עכשיו אישרו לנשים לשרת ביחידה קרבית בצבאות שונים, יותר ויותר נשים פעילות בפוליטיקה עד כדי מנהיגות וראשות-ממשלה.
אם סוקרים את העולם, מוצאים קורלציה ברורה : אי-שוויון לנשים => נחשלות
וככל שתרבויות שונות מפציעות מהנחשלות אל הקדמה, כן שוויון האשה מתעצם.

Nחמן

New member
מממ... שלום פורטי

זה עידן ועידנים שלא ביקרתי כאן וגם אתה לא ביקרת אצלי. למען האמת אני מתגעגע אליך ואל חבריך ותמיד היה לי לכבוד לארח אתכם.
בשביל מה צריך שני "בתי כנסת"? שאלה טובה: אחד בנוסח ספרד ואחד בנוסח אשכנז...

לצערי הרב אינני מוצא את מקומי בפורום כיום ואילו בפייסבוק אומנם אינני זורם כפי שזרמתי בפורום אבל עדיין אני מו8צא שם יתר עניין.

אינני בא למעט חלילה מערכו של הפורום ובמיוחד של אופיר המנהל הוותיק המסור והמצטיין אבל לא לכל אחד זה מתאים. לעניות דעתי רבים קיבלו בפורום עזרה רבה בנושא נטייתם וטוב, שיש פורום כזה. מצד שני, אם יש אחווה מצד שני "בתי הכנסת", הנה מה טוב ומה נעים. למה לא? הלוואי על כל ארגוני ההומואים הדתיים.

ושוב, םורטי, מתגעגע לראותך.

שלום גם לך נחNן

אם נתפזר על פני כמה פורומים ו"בתי כנסת" לא נוכל לדון כיאות בנושאים שונים. כאן האווירה היא אווירת נכאים בגלל מיעוט הפוקדים את המקום. לא הייתי רוצה להיות עד לסגירת הפורום הזה.

למעלה