בית תאילנדי

googaf16

New member
בית תאילנדי

אז ככה:
לפני כשבוע שאלתי כאן (ונענתי) בקשר לקינוח בקרבת בית תאילנדי. אגיע לקינוח אחר כך וקודם אספר על הארוחה.
חניתי לי בחניון בוגרשוב ונכנסתי שם לפקק כי מישהו "החליט" להיתקע בדיוק ביציאה מהחניון. לאחר כ-20 דקות, בהן תימרנתי באופן מעורר השתאות את כל באי החניון וזה רק, אבל אך ורק בגלל שכל כך ידעתי מה אני רוצה לאכול והחלטתי שדבר לא יעצור אותי! הלוואי שהייתי כל כך נחושה כך גם במקומות אחרים בחיי, שלא קשורים לאוכל.
המתמחה ואני התיישבנו בשולחן פינתי ולמרות מזג האוויר הנעים וחסר הלחות, הרגשנו תאילנד.
מצחיק היה לגלות ששנינו הגענו עם ידיעה באיזו מנה כל אחד מאיתנו בוחר ו... זו הייתה אותה מנה. רק שהוא הזמין אותה עם שרימפס ואני עם עוף. אז אכלנו:

סלט פאפיה- סום טאם - רצועות פאפאיה (אורגניות) ירוקה, עם עגבניות שרי, לוביה (בעונה) בוטנים כתושים, שום ולימון סחוט -
הסלט טעים אך לדעתי אובר-רייטד. אכן, מאוד מרענן אבל חסר לי... משהו. שעועית ירוקה מוקפצת הייתה הולכת כאן לדעתי ממש טוב, למשל.
תבשיל חלב קוקוס בקארי ירוק- תבשיל חלב קוקוס עם נתחוני עוף \ שרימפס חצילים תאיים (בעונה) ועלי בזיליקום, מתובל בקארי ירוק חריף -
כאמור, הזמנו מנה אחת עם עוף ומנה אחת עם שרימפס. המנה נהדרת. החריף בדיוק כמו שאני אוהבת - לא מאלה שלאט לאט עם כל ביס הבערה מתפשטת בפה בגללו אלא כזה שמההתחלה אומר לך: אני חריף, אני כאן ואני אעשה לך טוב. וכך באמת היה. החצילים היו טעימים מאוד והרוטב קטיפתי. באופן כללי יש לי חיבה לקארי ירוק ובכל אחת מהמסעדות האסייתיות שיש מנות בסגנון הזה (הסינית האדומה, זוזוברה, וג'ירף) אני נוטה להזמין אותה. זו הייתה ממש מעולה ומבחינתי אני יכולה להכתיר אותה כמנת האורז עם קארי ירוק החביבה עליי - יותר טובה מזו של הסינית האדומה שמזכירה אותה.
גם המתמחה נהנה ממנתו.

כשהגענו לשלב הקינוח התייעצנו עם המלצרית אך לא הייתה לה בשורה בשבילנו. שאלתי אותה למה אין להם בננה לוטי והיא אמרה שהמטבח שלהם פיצי-פצפון וקינוח כזה דורש משטח לטיגון שפשוט אין להם מקום בשבילו. חבל מאוד כי אחרי ארוחה כזו הקינוח הזה היה יכול להיות פשוט מושלם. שילמנו, עם שתייה, כ-200 ש"ח, לא זוכרת בדיוק.

בסוף הלכנו כ-10 דקות עד לקפה לנוודר והזמנו שם את עוגת השוקולד שלהם, עם קצפת, בננות וכו' (42 ש"ח).
היה טעים והמתיק מעט את הפרידה שלי מהמתמחה שטס לחצי שנה לחו"ל ועל כן לא יככב בזמן הקרוב בדיווחי
.
לבית תאילנדי כמובן שאשוב.

גסטרו

New member
שמחה שהפצעת כאן , מקווה שגם בלי המתמחה

תאכלי תהני ותדווחי

googaf16

New member
תודה, תודה...

האמת היא שאני קוראת כל יום בפורום לאחרונה וסתם התעצלתי לתרום.
אעלה גם דיווח מאוחר יותר על הסינית האדומה.

Gרר

New member
מסכים איתך לחלוטין

הסלט פאפיה אובר-רייטד גם בעיניי ואני יודע מראש שאני בדעת מיעוט אבל כנראה בדיוק בגלל זה הוא אובר רייטד...

המנות בסיגנון השני שלקחת - הן המנות האהובות עלי שם ובהחלט פתחו לי את התיאבון

יויו13

New member
מסכים איתך מאד לגבי הסלט וגרר גם

אני בחושבים שזה לא משהו ואפילו כתבתי זאת כאן.
לגבי הסינית האדומה שציינת
גם לי יש באמתחת דיווח מאד מאד חיובי על התפריט התיאלנדי שלהם
רק שיהיה לי כוח לכתוב..
מעניין מה את חושבת .

יויו13

New member
איזה קטע ענק,ובכן הפעם אני חייב לכתוב

כי באמת מגיע שם פירגון ,
נו טוב נראה אם אכתוב בסוף או לא ונדבר עוד חצי שנה ....

googaf16

New member
תכלס, כן.

בייחוד לאוכל הודי, האמת.
מה שעצוב זה שכשכן טיילתי במזרח הייתי ילדה מקובעת ודווקא שם לא טעמתי הרבה דברים מעניינים ואותנטיים.

ARSENIK

New member
כתבתי אוכל אסייאתי ?

התכוונתי למתמחה !
טמבל שכמותי.

קראתי בעבר דיווח אחד או יותר [ כנראה שלך ]
בו סעדת עם המתמחה, והנה אתם נפרדים לזמן מה :
למרות שאין לי מושג לגבי העובדות במציאות מעבר לתיאור המילולי הנ"ל,
אבל איכשהו נסוך טון רך ויותר מאמפתי במילותייך אודותיו,
ומכאן,
מעבר למסך שבקצה העולם, לרומנטיקן שכמותי זה נשמע רומנטי,
[ גם אם זה לא קשור כלל למציאות וגם אם את למשל בת 83 ].

:)

תודה על השיתוף !

אין כמו סיפור אהבה בהמשכים,
וכעת : הפרידה הכפוייה !
נמתין לאיחוד המרגש*.

* נא לא להרוס את התיזה הרומנטית שלי עם עובדות.

googaf16

New member
הא! חשבתי שזו הייתה כוונתך והשתעשעתי!

ובאופן שהוא באמת לא אופייני לי לא אהרוס את התזה הרומנטית שלך.
למרות שממש, אבל ממש קשה לי להתאפק!

יתרה מכך, בארוחה הבאה עם המתמחה, (באם אזכור) אקדיש לך את כותרת הפוסט ואקרא לו "האיחוד המרגש"...

למעלה