בישולים לסוף השבוע

pimpf

New member
דולמה (של סבתא שלי)

עלי הגפן הכי טעימים בעולם- הם של סבתא שלי
(אהובתי, שתחיה עוד שנים רבות
) בזמן האחרון לקחתי ממנה כמה מתכונים של אוכל, שיצא "בול כמו שלה"- ויוצא...
אז זה המתכון לעלי גפן, ואפשר למלא בעוד ירקות (חצילים, קישואים, גמבה, בצל, כרוב) מטגנים במחבת: בצל (קוביות) עד שמזהיב, מוסיפים קוביות חזה עוף, מטגנים מעט ומוסיפים כף רסק עגבניות. מוסיפים כוס אורז, מערבבים ומתבלים במלח, פלפל, כורכום ונענע קצוצה. מוסיפים כוס מים וכף ריבה (מה שיש, מה שאוהבים או מה שרוצים. לנו עוד יש צנצנות של ריבת אפרסק, אז בינתיים אני מכינה איתה), ומערבבים עד שהאורז סופג הכל. ממלאים את הירקות: עלי גפן, בצל וכו', ומרפדים סיר בעלי גפן קרועים, או/וגם חתיכת כרוב, בתחתית הסיר. מסדרים את הממולאים בסיר, ושופכים למעלה תערובת נוזלית של: מים, מיץ לימון (אני בד"כ שמה 1/4 מיץ לימון ו-3/4 מים, או 1/3 ו-2/3- לפי הטעם), 2 כפות סוכר, כף רסק עגבניות- מערבבים ושופכים על הממולאים. מבשלים 1/2 שעה-40 דק' על אש נמוכה, סיר מכוסה. טעים בטירוף, הנה 2 תמונות... אחת עם בצל---->

טלאית321

New member
pimpf פששששששששששששי

איזה יופי גם אני הכנתי ממולאים, אבל, לא כאלה יפים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

טלאית321

New member
../images/Emo6.gif ../images/Emo6.gif wan רק עכשיו סיימתי לבשל

הכל כל הכיריים ובתנור. הכנתי את מרק הגריזים שלך ---> רואה?
כך זה אמור להיראות?

wan

New member
מרק הגריסים שלך נראה נהדר בדיוק

כך...
איזה כייף לכם.

pimpf

New member
אחרי בישול הם בטח ייראו ../images/Emo59.gif

ושאלה... הבצל שאת ממלאה- איך את סוגרת אותו? או שלא סוגרת בכלל, והוא ככה ממושמע ולא נפתח... כשמילאתי את הבצלים, לקחתי בצל אחד גדול, ועשיתי פתח בצד אחד, מילאתי כל שכבה של בצל, גילגלתי טוב וסגרתי. אבל מה, הבצל איים להפתח לכן קשרתי אותו בבצל ירוק
מה את עושה עם הבצלים? איך את ממלאה אותם?

טלאית321

New member
WOW אני פוחדת רק שלא תבוא

פחחחח...היא יותר מדברת מאשר עושה.
. . . . מוצי אם את מתביישת...אשים לך ליד הדלת מנה
.

../images/Emo3.gif../images/Emo46.gif../images/Emo3.gif../images/Emo46.gif../images/Emo3.gif../images/Emo46.gif../images/Emo3.gif../images/Emo46.gif../images/Emo3.gif../images/Emo46.gif../images/Emo3.gif

:-

טלאית321

New member
לפני מספר דקות התקשר אלי....

השופט. שאל איפה הפטיש שלו? מוצי? לגלות לו?

למעלה