ביקור בישראל: סיכום חצי מסלול

ronenb75

New member
ביקור בישראל: סיכום חצי מסלול

תקציר מנהלים:
הגענו לישראל לביקור של חודש, לפני שבוע וחצי לחודש וקצת אחרי שלא הייתי כאן 5 שנים.
הפעם הגעתי עם ראש אחר לגמרי (הבטחתי לאישה) - ראש של תייר. מישהו שכבר לא אכפת לו.
זה עובד די טוב, אבל אני חייב להגיד שאני לא קולט למה מישהו שיש לו חצי שכל ושליש יכולת נשאר בישראל ומי שחוזר לישראל בכלל בעיני מישהו שצריך לאשפז בכפייה.

כבר כשעזבתי לפני 6 שנים האמנתי שישראל הולכת לזבל, עכשיו בביקור אני די בטוח שהיא כבר בזבל. עושה צעדים אמיצים לקראת להפוך למיץ של זבל. קומפוסט למופת.
התחושה שאופפת אותי היא לא של עולם שלישי, שאני מכיר טוב כי אני מסתובב כחלק מעבודתי בחלק מהמדינות עם העוני העמוק ביותר בעולם, אלא של עולם שביעי. שמיני אפילו.

פירוט:
האנשים: חברת פורום חזרה לפני כשנה מישראל ואמרה שכולם ערבים. כל מי ששירתו אותה היו ערבים וכל מי שהיו מסביבה ערבים.
היא טעתה. לא כולם ערבים. כולם ערבים-יהודים. או ערבים.
היא לא אשמה - הם מתנהגים זהה.
אני יודע שזה גזעני ודוחה, אבל כל המדינה ערסים-ערסים. עושה רושם שכל ילד, אשכנזי ככל שיהיה - מדבר בהגייה שהיתה מאפיינת בעבר את שכבות האוכלוסיה הכי נמוכות של בת-ים. עברית קלוקלת ב"שאין דברים כאלה".
בני נוער וילדים חסרי סבלנות, אלימים ולא רואים אף אחד ממטר - מה שמסביר למה המבוגרים נראים כמו שהם נראים. דור העתיד של ישראל נראה עגום אפילו עוד יותר.
האנטיפטיות של אנשים מסביב מדהימה כל פעם מחדש. כל מפגש עם אדם שאיננו חבר או מישהו שאין לו סיכוי להוציא או לקבל ממך משהו - מלווה בזלזול מוחלט. נותני שירות או אגרסיביים או אדישים לגמרי.
הצחוקים שדווקא הממשלה דאגה להכין את הבאים לבקר מראש. כבר בשדה התעופה יושבים פקידי ההגירה בתוך הקופסאות האלה שלהם (חשבתם פעם מה קורה לאדם היושב משמרת של 8 שעות בתוך קופסה, בלי יכולת לדבר או לראות את הקולגות שלו, וכל מה שהוא רואה זה אנשים זרים, חסרי פנים ועושה את העבודה הכי משעממם בעולם - לוקח דרכון, עושה פרצוף של "אני עושה לך טובה שאני בכלל מסתכל עליך", מעביר בסורק, מקיש 3 לחצנים על המחשב, עושה עוד פרצוף של "אני שונא את כל העולם ואותך במיוחד" ומחזיר לך את הדרכון...).
הבחור דאג להבהיר לי כמה הוא שונא אותי שאני לא חי בתוך הקופסה המסריחה שלו, עשה מיליון פרצופים על העובדה שאין לבנות דרכונים ישראלים וכנראה חכך בדעתו האם בא לו להציק לנו או לא (בסוף החליט שלא ובפנים חתומות החזיר לנו את הדרכונים). שנייה אחרי זה אמורים להעביר את הפתק המטופש הזה בשער אלקטרוני. סליחה - שני שערים אלקטרוניים.
מיטב המוח היהודי: לפחות 12 קופסאות קרטון פעילות ושני שערים. מה אתם חושבים קורה לפני השערים? רוצים ניחוש? ואז יש את הבחורה המטומטמת שבאופן מעורר הערצה מצליחה להדחף לשער בין אמא שעברה לבין אבא והבנות שעדיין לא עברו. בחסות האחראי על השער כמובן. צודקים - הבנות המיותרות שלי מעכבות אותה בדרך להפגש עם כולנו ברצועות המטען...

הבנות שלי כבר שאלו במבט לגמרי לא מבין, למה הם עשו את זה ואת זה ואת זה (זה אחד זה למה היא עמדה בתור לאיזה משחק כמו בנאדם נורמלי, ולפניה נכנסו ילדים בלי סוף, וגם דאגו לדחוף אותה אחורה כי לעשות מקום, וזה אחר זה למה ישבו על מתקן אחר ולא פינו אותו לאף אחד למרות שעמדה חבורה של ילדים ממתינים דקות מאוד מאוד ארוכות ליד וכו').
לא היה לי הסבר מספק פרט ל-"אנשים בישראל לא כל-כך נחמדים". איך אפשר להסביר את זה אחרת?

הכבישים: אין ספק שיש שיפור עצום במלא מקומות. הכבישים מהירים ומחלפים החליפו צמתים ש-50 שנות מדינה תקעו אנשים שעות.
זה אחלה. באמת. זה אפילו היה יכול לגרום להנאה בנהיגה ממקום למקום. רק יש גורם אחד קטן שלא מאפשר את זה: הנהג הישראלי.
מה לא נאמר על הנהג הישראלי?
ת'אמת? כל מה שנאמר עליו פשוט עושה לו עוול. הנהג הישראלי זה תופעה שאני חותם לכם שיעשו עליה מחקרים. ככל הנראה משהו שקשור למוצא האדם ואיפה בפיצולי האבולוציה הישראלי הממוצע פיספס את הפנייה ומאז נשאר תקוע, מנסה למצוא את דרכו חזרה לשאר המין האנושי בעזרת waze.
אנשים פשוט מטומטמים ש"אין דברים כאלה". אני לא מדבר סתם על טימטום של בוגון שנוסע על פורד פלקון. אני מדבר על טימטום של פאקיניג היה צריך להרוג אותך כשהיית תינוק בן שמונה ימים. כנראה כשהמוהל חתך לך את הזין הוא מצץ חזק מידי ולא נשאר מספיק דם במוח והוא פשוט מת!
פחד אלוהים על הכבישים. ואני אטאיסט.....
מלחמה זה חופשת ירח דבש לעומת מה שקורה שם.
זוועה. ממש.

דיור: עופר. תאמין לי - הסוכן הבן זונה שדפק אותך בגטו - הוא הגלגול של ישו לעומת מה שקורה כאן.
אני מדבר עם כל מיני חברים שלי כאן. אנשים מהמעמד הבינוני הרגיל של ישראל. שלא חולמים על לקנות דירה מסריחה בקומה רביעית בלי מעלית במקום שהוא לא קצרין.
זה לא צחוק. ההורים שלי גרים בעיר בצפון הארץ. רחוק מעיר בורגנית או ממש שמריח כמו המרכז - ואפילו דירות מגעילות את התחת נמכרות כאן במחיר שאני קניתי את הבית שלי 40 ק"מ ממרכז מלבורן.

מזג האוויר: נו טוב. יולי בישראל. תענוג צרוף.
ידענו שזה הולך להיות מהנה כמו מקלחת חומצה, אבל אני לא זכרתי שהלחות נמצאת כאן כבר בכל מקום. פעם צפון הארץ (הגליל) היה חם אבל יבש יותר, מה שהפך את זה ליותר נסבל. טעיתי.

האוכל: כגודל הציפיות - כך גודל האכזבה.
ככל הנראה עשיתי אידיאליזציה של האוכל בישראל, כי חוץ מחומוס ערבי ופיתות טריות שאני נהנה מהם, שאר הדברים שזכרתי כחבל על הזמן - כבר לא כאלה מדהימים.
להוסיף לזה שלכל ארוחה במסעדה מזרחית מסכנה, עבור חומוס ופלאפל, אני צריך להתקשר לסוכן המשכנתאות שלי שיארגן עוד אחת לאפשר לשלם את החשבון.

האמון: לא מאמינים כאן לאף אחד, לשום דבר, אף פעם!
כולם זונות. גם אם חפותם הוכחה.
היום להפתעתי גיליתי שבכרטיס אשראי של ויזה שאיננו ישראלי - ניתן לתדלק עד 200 ש"ח (חצי מיכל אגב....). לא ליטר יותר. מרתק.
אגב, אם הכרטיס הישראלי אזי על אותם 200 ש"ח (אפשר יותר, אבל רק לשם הדוגמא) תחנת הדלק תיקח בערך 600 ש"ח "ערבות" (ניתן להעביר עסקה במסופים שהיא ערבות על סכום מסויים. הסכום הזה לא יורד מהחשבון אבל מוריד מיתרת האשראי שניתן לקחת. מלונות משתמשים בזה המון) עד שהכסף ממש עובר אליהם. יענו בסוף החודש.
כלומר, אם יש לך כרטיס על 2000 ש"ח מסגרת אשראי, שלושה תדלוקים של 200 ש"ח יסגרו לך את מסגרת האשראי עד סוף החודש.... המוח היהודי.....

זהו. זה בינתיים בסה"כ שבוע וחצי מתוך קצת יותר מארבעה.
הכי כיף זה לדעת שבסוף - כל החארות האלה - יחנקו עם המדינה שהם מבשלים לעצמם. אם להיות תייר - אז עד הסוף.
אני לא מתעצבן. אין לי למה. לא שלי יותר. לא משפיע עלי יותר. בסוף אני אחזור לישוב האוסטרלי הלפלפי שלי. איפה שאנשים עומדים בתור ולא רואים בזה משהו מוזר...

zaske

New member
רוצה להוסיף משהו לגבי הכבישים

נהגים נורמטיבים (פלוס מינוס, ויש כאלה) בישראל, כבר מתרגלים למצב עד כדי שהם שוכחים כמה חותכים אותם בכבישים.
לגבי ערבים/לא ערבים - יש לא מעט ערבים מתורבתים בישראל (כן, אני יודע שמיטב גזעני הפורום יתעוררו עכשיו) - בהמיות /ערסים עם גורמטים שצריך לכלוא בספארי ולירות עליהם חצי הרדמה כל שעה זו לא תופעה מזרחית/ערבית. יוצא לי לראות מספיק חבר'ה מ"המוצא שלי" שמתנהגים כמו קופים מערבות סיביר (אם יש כאלה).
יום שישי האחרון חנו בשטח החניה בבניין "ילדים של" שבאו לארוחת שבת. נחש מי היה צריך לתמרן את הרכב שלו ביניהם כשיש לו תינוקת צווחת מאחורה?
זה כבר לא קוף מחטט באף עם שמלה , משקפי שמש, זקן שמסית לגזענות ודברים יותר גרועים מאלה כל שבוע, זה אכן נגע סרטני שבאמת הדביק חלקים גדולים מהעם, כולל "ילדים טובים". ואחרי זה הם בוכים ששרה נתניהו ישנה במיטות של חצי מליון שקל. המשוואה פשוטה - אם לא היו קופים בעם, לא היתה מירי רגב בכנסת, אבל את זה הציבור לא מבין.

נראה לי שאת זסקה הצלחת לשכנע

אני לא מופתע מההתקדמות המהירה לכיוון הסוף.
קצת חבל שרעיון כ"כ יפה נגמר כ"כ מהר - אבל זה ההבדל בין תוכניות טובות ורעיונות טובים למציאות.

אלו לא מיטב גזעני הפורום שיתעוררו עכשיו

פשוט אלה שקצת יותר רגישים ממך להתבטאויות שהן על הגבול הדק שבין הבעת דעה לגיטימית לגזענות. זכותם.

ronenb75

New member
את רואה מנהלת כל-יכולה

אני לא חושב שזו "עדה" כזו או אחרת..... זה פשוט כולם! כולם!
אני בטוח שיש עוד איזה אדם או שניים נורמליים בישראל - אבל אפילו אם באחוזים רוב הנורמליים גדול יותר - אם יש אחוז מספיק גדול של מטומטמים, מכל העדות, המינים, הצבעים והמוצאים - התחושה היא של גועל נפש אחד גדול.

זה לא רק נסיעה בכביש.
זה כל ההתנהגות של אותם אנשים.
הם פשוט לא רואים אף אחד ממטר. איזה מטר - 10 ס"מ!
ישנה ממש תחושה שכל אחד חושב רק על עצמו ופשוט לא מעניין אותו אחרים.

זה העויינות בבריכה של הזקנות כשהבנות קצת משתובבות, האנשים שחונים בחנייה כפולה ועקומה באיזור שגם ככה קצת צפוף לחנייה, הדחיפות של הילדים בתור כי ככה הם גדלים, ההורים שלא מעניין אותם כי הם יודעים שיש להם ילד/ה גדולים שיכולים לכסח מישהו אם זה לא יעבוד וכן הלאה.

ואיך ילדים יגדלו אחרת?
במגרש משחקים גדול מאוד, בעיר שאיננה נחשבת תחתית האוכלוסיה, ליד מתקן מלא משחקים מתחילות צעקות בין שני אבות: האחד טוען שהילד של השני נשך את הבן שלו בעוד באבא השני מעודד את הילד להמשיך לנשוך את הילדים.
הצעקות גוברות ומגיעות למשפט הידוע: "בא החוצה אם אתה גבר! יאללה, בא החוצה!"
הקללות, הטונים והמסרים מבשרים רצח ידוע מראש.
מישהו מתקשר למשטרה שבאופן מפתיע מגיעה מהר. כשהם מגיעים עם מדים עליהם מתנוסס מגן דויד אדום הם מגיעים לאחד האבות, מדברים איתו, מבינים מה קורה, הולכים לאב השני, מדברים איתו שנייה ואחרי כמה דקות אחד האבות מובל אחר כבוד מחוץ למגרש המשחקים, שאגב - סגור וחינם רק לתושבי העיר. 20 ש"ח למי שאינו תושב העיר.

רוצים לנחש מאיזה מוצא המשפחה שלוותה החוצה ומאיזה מוצא המשפחה שנשארה?
רוצים לנחש מדוע הגן חינם רק לתושבי העיר ועולה כסף לתושבי חוץ? רמז: העיר מוקפת כפרים של מוסלמים, נוצרים, מוסלמים ובדוואים.
אני שעמדתי שם וראיתי איך כל הסיפור מתפתח לא יכול להגיד בצורה חד משמעית "מי אשם". בעיניים התמימות שלי - אם צריך לפנות את מי שגרם לבלגן, משום שאין כאן תשובה ברורה מי אשם - צריך לפנות את שניהם. פעם הבאה אולי שניהם יחשבו האם הם מתחילים כזו תגרה במגרש משחקים של ילדים.
אבל זה אני. כנראה שבישראל 2013 גזענות היא לא מילה גסה. היא עובדה מוגמרת.

פלא שערבים עושים מה שבא להם?
הרי מראש מצפים מהם לעשות את זה, אז אם כבר מצפים מהם - לפחות שיהנו מזה.

ובוא לציון גועל.

"רמז: העיר מוקפת כפרים של מוסלמים, נוצרים,

מוסלמים ובדוואים."

ירושלים!
או חיפה. או באר שבע. או תל אביב. טבריה? נתניה? אריאל? כרמיאל? זכרון? קרית שמונה? צפת? דימונה? אשקלון?
טוב, אני נכנע.

chemicalbrother

New member
הרמז היה ל"למה רק לתושבים חינם" לא לזהות העיר

אני מהמר על כרמיאל, משהו בגליל בכל מקרה.

ויש לפעמים גם ימים כאלה

שבהם לומדים שני דברים חדשים, ם לא למעלה מכך. אני, למשל, למדתי היום לא רק את הפרט המעניין לגבי גני משחקים בעיר חסויה במדינה שנמצאת מאד רחוק ממני כרגע, אלא גם מה טעמה של פרוסת לחם מרוחה בחמאת בוטנים, ריבה וסחוג*.

היום למדתי גם איך נראית תעודת בית ספר אוסטרלית: היא ארוכה. בנוסף לגליון הציונים יש גם דף הסבר כללי מאת המנהלת, ואז מתחילים לדבר ספציפיתעל התלמיד: יש דיווח של שני עמודים מהמורה, ועוד דיווחים קצת קצרים יותר מהמורה למוסיקה, המורה לאמנות, המורה לספורט (!) והספרנית (?!). זה, נזכיר, תעודת מחצית של ילד סטנדרטי למדי** בן חמש.

כקונטרה, אני אשחזר שיחת סקיים שהיתה לי היום עם אבא שלי. יצא לו לצפות בשבוע שעבר בהדרכת מורים מבית-ספר יסודי כלשהו (בישראל), וההתנהגות בכיתה היתה מתחת לכל ביקורת - הפרעות, חוסר תשומת לב, פלאפונים - מה שתרצו. אני מדבר על המורים, כן? הוא שאל את המנהלת אם לדעתה הילדים בבית הספר שלה ייצאו מהיסודי מוכנים להבין הפעלות בנושאי מדע לכיתה ז', והתשובה שלה היתה שיש בין התלמידים כאלה שכנראה לא יידעו לקרוא את ההוראות. "הבעיה היא" (כך המנהלת) "שחלק מהמורות לא רוצות ללמד. נכנסתי לכיתה ד' וראיתי שהמורה, במקום ללמד, נתנה לתלמידים דפי עבודה, ואז התיישבה ודיברה בפלאפון בכיתה".

*למתעניינים: זו חוויה בלתי נשכחת וקצת פחות מזעזעת משהייתם מצפים, אם כי בלוטות הטעם קורסות לחלוטין מעומס האינפורמציה הסותרת. בקרוב על המדפים.

dorit73

New member
מותר לנחש שהיית בפארק המשפחה בכרמיאל?

מותר לענות לי במסר פרטי. אם אני צודקת, אז אני ממש מבינה למה אתה מרגיש ככה. גם אני חזרתי לאוסטרליה משם.
ורק עוד הערה. כיוון שאני עשיתי דרכי פעם אחת הלוך לאוסטרליה, אח״כ חזור לישראל, ושוב לאוסטרליה (סופית), לפעמים מציאות החיים מחייבת לחזור לשם. אפשר אמנם תמיד להגיד יש ברירה. אבל כל אחד וסיפור החיים שלו, ואי אפשר לדעת מה קורה אצל אחרים. אני מודה לאלוהים שחזרנו לאוסטרליה. אני כל כך מזדהה עם מה שכתבת וזה מאוד עצוב לי שזה המצב במדינה שפעם כולנו גדלנו בה.

ronenb75

New member
זה לא סוד.

כן, זה פארק המשפחה בכרמיאל.

באופן כללי פארק מגניב, רק חבל שהוא מלא בישראלים.
שוב - הרעיון נחמד, הביצוע בעייתי.

אפשר לטעון שזה כי כרמיאל היא עיר עם אוכלוסיה חלשה, מוקפת בכפרים עם אוכלוסיות נחשלות וכל מיני כאלה, אבל זה לטמון את הראש החול ותעודת עניות למדינת ישראל, כי כרמיאל נבנתה על בסיס מעולה.
אבל מה שאפשר להגיד על מדינה שמאפשר לעיר שלמה בישראל לחיות כבר כמה? 10 שנים תחת איום פצצות קבוע.

כל עוד זה לא נוגע לת"א וגוש דן - הכל טוב.

dorit73

New member
אתה יודע, שש שנים גרנו בכרמיאל.

חוץ ממערכת חינוך מצויינת, בעיקר לילדים אוטיסטים, ואויר טוב, אין שם כלום.
במיוחד כשאין עבודה. ואת בעלי פיטרו אחרי שלוש שנים, ועד כמה שקשה להאמין, מקומות עבודה בחיפה לא מסכימים לשלם נסיעות, והנסיעות בין חיפה לכרמיאל בתחבורה ציבורית יקרות רצח.
ואני כבר לא מדברת על האווירה ברחוב.
כל כך מבינה אותך. באמת.

oriyahoo

New member
טוב נו, הבנו.

כואב לך שאתה לא חי בתל אביב. אתה מת לחזור לתא אביב ואין לך כסף לדירת חדר בתל אביב. השאוורמה חרא מחוץ לתל אביב. האויר הנקי מחוץ לתל אביב מגעיל. מדינת תל אביב סגורה בפניך....ובלה בלה בלה תל-אביב.

נו יאללה, תעלה כבר על טיסה חזרה מתל אביב למה שבוע הבא אני במלבורן, ומי יקטר לי שם על ישראל ? סליחה, על תל-אביב ?
. כל כך נחמדים כאן בפורום עכשיו שכבר נהיה לי דביק...
. מצ'עמם לי.

אגב, השתמשתם כבר במה שקניתם , או שעוד לא ?

ועוד אגב, רע"ש, גם פארק רעננה איזושהיא תקופה בזמנו (לא יודע מה קורה היום) היה לוקח כסף מאלו שהם לא תושבי רעננה בסופי שבוע (ואם לא ישירות אז היום זה על ידי חניה - תושבים לא משלמים).

תודה על האינפורמציה.

לא כפרתי בקיומם של גנים כאלה, רק אמרתישאני לא מכיר אותם. ברעננה לא הסתובבתי בכלל גם כשחייתי בישראל, ובכרמיאל רק קצת יותר, כך שאני לא מתפלא שאני לא מעודכן במדיניות גני המשחק בערים הללו.

אתה במלבורן שבוע הבא? בירה?

oriyahoo

New member
כן, וכן

אני במלבורן ברביעי ואז בחמישי - שישי אני בג'ילונג אז יום רביעי אפשר בירה בצהריים (14-16 ) או מאוחר בערב (אחרי 21:00 אם יש עוד משהו פתוח
)..

אחלה.

רביעי הבא בערב (אין בעיה למצוא מקומות פתוחים). פרטי התקשרות מגיעים אליך במסר.

עוד מישהו במלבורן רוצה להצטרף?

Spondylus

New member
קצת רחוק לי.

אם תפגשו בעתיד בסיינט קילדה/סיטי אשמח להפגש.
חן חן
יוני

למעלה