ביקורת סרט - המגדלור (2019)

NOSHMIM_KOLNOA

New member
המגדלור ( 2019 ) חוות דעת​

דבר ראשון לפני שצופים בסרט הזה, צריך לקבל אזהרה על מראות חזותיים נוראיים, וקבלת תחושת אי נעימות בגוף למשך כל הסרט. היו סרטים כאלה בעבר, אפילו יותר קשים לצפייה, אבל בתקופה שלנו, עם שחקנים בקליבר של ווילאם דפו ורוברט פטרינסון קשה לי לזכור. השניים מספקים תצוגת משחק נפלאה, והם מראים שהם בטופ עלית של השחקנים בהוליווד.

הסרט הוא סרט פשוט למראית עין, שתי דמויות ותו לא, הם נשארים ביחד במגדלור מרוחק למשך ארבעה שבועות, וזהו. אז זהו שלא, כבר מהשנייה הראשונה הצופה מבין שמשהו לא בסדר, אולי זה בגלל שהסרט מצולם בשחור לבן, אולי בגלל שהוא מצולם בצורת ריבוע כמעט ולא ברוחב הרגיל שאנחנו מכירים. ישר יש תחושה שאנחנו במקום שונה, אחר, מסתורי, מקום שבו למשך דקות רבות מאוד בסרט תמיד נשמע רעש צפצוף חזק ומציק. התחושה הזו עוברת מהמסך לגוף הצופה ובחזרה למסך אל שתי הדמויות, שניהם אחוזים במעין שיגעון שהיה מהשנייה הראשונה, בלי קשר לכל שאר ההתפתחויות של הסרט. השומר הזקן, נראה כאילו מקריב קורבנות למגדלור, ואילו הצעיר מדמיין לו בנות יום, תמנונים ומצליח לעצבן שחף עם עין אחת. סרט אימה במשלב נגיעות דרמה ועל טבעי, מתכון קלאסי להצלחה.

ברמה העלילתית, אנחנו במסע של תומאס הצעיר, הוא מנסה לשקם את עצמו אחרי שראה בחברו לעבודה נהרג, ולא עשה כלום להצילו, הוא מגיע לתיקון במגדלור, רחוק מכל הרעש והבלאגן שהשאיר מאחור, כאן הוא חדש, לכן הוא גם משקר בשמו, אך מסע התיקון שלו לא מצליח, המגדלור משגע אותו, הוא חווה תופעות מטאפיזיות, מדמיין דברים ונראה אחוז דיבוק במרבית הזמן. לא ניתן לדעת אם התופעות שהוא רואה אותן אמיתיות או לא, אבל זה לא משנה, אנחנו במסע אחרי הראש שלו, בשבילו הן אמיתיות, ככל שהוא משתגע יותר הסרט משתגע יותר, המטרה שלו לא ברורה, להגיע למגדלור או ניכיון אשמה פנימי, אולי השניים ביחד, כנראה שכך היה, לאחר שהוא משאיר את השומר הקן מאחור עם גרזן בראשו, הוא עולה למגדלור המסתורי שלמשך כל הסרט אנחנו והוא רוצים לדעת מה יש בתוכו שכזה חשוב להתפתחות הסרט, ואנחנו לא זוכים לראות את המראה הנכסף, אבל התגובה המוגזמת של תומאס הצעיר מספרת לנו את כל הסיפור, הוא סיים את דרכו, השיגעון גדול ממנו, הוא נופל מהמגדלור, ולסיום מתוק הוא נשאר שוכב על האדמה, מזון לשחפים שליוו אותו בשיגעונו לכל אורך הדרך. סיום נפלא למסע האחרון של תומאס, הפסיון של תומאס ניתן לומר. ליוונו אותו ברגעיו האחרונים, בשגעת, בטרפת, ובמוות.

הסרט מעביר אותך מסע נפשי עמוק. יותר עמוק שאתה מבין שזה מבוסס על בין הסיפורים האחרונים של אדגר אלן פו, כזה שהוא לא סיים כנראה בגלל מותו, ואפילו יותר עמוק שאתה מבין שזה מבוסס על סיפור אמיתי משנת 1801, על שני שומרי מגדלור בשם תומאס כמו בסרט, שהאחד הזקן יותר מת במהלך השמירה.

7.5/10​

The-Lighthouse-2019-Movie-Review-Screen-Rant-990x495-1.jpg
 
למעלה