"ביקורת טלויזיה" - המשפט של המדינה

chubeza

New member
עם כל המעיים המתהפכים שלי...

אני מסכימה עם אתי@... אכן אין אמת אחת ואין תשובה אחת... האנשים שרוצים לחיות שם הם אומנם הרוב... אבל המיעוט הלוחם\המתאבד\הנוקם לא מאפשר להם את זה... הרבה מאוד שנים מצאתי את עצמי באיזור השמאלני של המפה ביחוד שהסכמי אוסלו החלו להתרקם... אבל מאז זרם הרבה דם בארץ הזאת גם של יהודים וגם של פלשתינאים והצד הפלשיתנאי לא עמד בציפיות גם כשהוגשו לו הצעות חסרות תקדים שלא תחזורנה מן הסתם על עצמן... מרגע היציאה מלבנון השטחים החלו תהליך קשה של לבנוניזציה ועל כן התגובה בהתאם... צריך למצוא פתרון לבטח. קשה לצפות מהפלשתינים אלו שרוצים לחיות את היום יום להרים ראש להתנגד למה שהמנהיגים עלאק שלהם עושים להם מצד שני דמוקרטיה אין שם אז מה הפלא...??!?! לפעמים אני חושבת מה יש להם לערבים לא רק אצלנו בכל מדינה איסלאמית לא מצליחה להתקיים דמוקרטיה כך שאולי הבעיה לא טמונה בנו... לא זה לא סותר את העובדה שכיבוש לא צריך להתקיים זה נכון. אחחח מורכב.

אמיקה

New member
אתי@

כמו שכתבתי - לא מקובל לעשות את זה אבל עולם האסוציאציות שלי עושה קשר ישיר בין תמונות כאלו --------> לתמונות ששודרו אתמול... אי אפשר להתכחש לדמיון

אתי@

New member
אני עדיין לא חושבת שההשואה במקום

זה ממש חסר טעם בעיני. אלו שתי סיטואציות שנראות דומות רק ויזואלית, אבל למעשה שונות לגמרי!!!

אמיקה

New member
ועוד דבר קטן...

אני לא חושבת שזה באמת אותו דבר יש הבדל ע-צ-ו-ם ההתייחסות שלי היתה באמת לפן הויזאולי אבל, וזה אבל גדול אני מתקשה להשלים עם מה שאני יודעת שמתרחש בשטחים אני מתקשה לקבל את ה"מנדט" הישראלי (הנה עוד השוואה היסטורית מקוממת) על איו"ש ועזה אני מתקשה מאוד - ואני לא מקבלת את זה דווקא כי אני מכירה היטב את ההסטוריה שלי ושל העם שלי את יודעת מה אומר השלט בכניסה לאחת ממחנות ההשמדה בפולין? (נדמה לי מידאנק) "מי שלא זוכר את ההסיטוריה שלו - עלול לחיות אותה מחדש" אז אני זוכרת ואני מבקשת להפיק לקחים...

chubeza

New member
אמיקה, ההשוואה היא קלה...

כי זו הטראומה של העם היהודי ואלו התמונות שאנו מכירים... אבל בחיפוש חינני בגוגל אני יכולה למצוא לך הרבה מאוד הקבלות מהרבה מאוד מדינות עם משטרים שונים ... אני לא אוהבת שעושים השוואות האויב הנאצי הוא לא האויב היהודי והמניעים כל כך שונים ... היהודים בגרמניה לא היוו שום איום הכל החל בסוג של מחלה של איש אחד עם שפם קטן... לעומת זאת הפלשינאים כאן מהווים איום מאוד רציני על הקיום שלנו שיתכן ואינו מוצדק אבל זה דיון לגמרי אחר...

אמיקה

New member
יש לי שלוש מילים - ובזה אסיים:

"פגיעה בזכויות אדם" פה ההשוואה - כאן זה מתחיל ונגמר, ואין דרך לסובב את זה...

שקדייה

New member
תסלחי לי חוביזתי...

בלי להיכנס לכן השוואה נאותה, לא השוואה נאותה. מאוד חסר טעם בעיני לומר "אני יכולה למצוא לך הרבה מאוד הקבלות מהרבה מאוד מדינות עם משטרים שונים ... " ואללה יופי... זה שזוועות מתרחשות בעוד מקומות בעולם אומר שזה בסדר? ממתי אנחנו שואפים ליישר קו עם אמות המוסר של משטרים אפלים אחרים??? זה פשוט לא טיעון ענייני בעיני...

chubeza

New member
תשמעי, הכי הכי פשוט זה לחיות...

בבועה התל אביבית (אני חלק מזה) לראות קצת חדשות פה הרבה חדשות שם ולקונן... צר לי, אני אישית עייפתי מכל יפי הנפש הללו הכל נכון הכל מאוד נכון מתנהל כאן משהו רע מאוד שבהחלט מקביל למשטר אפל זה או אחר... אבל ראבאק אנחנו עושים משהו בשביל לעצור את זה??? ...לא! לא עושים כלום... ואף רחוק מזה מתעלמים מהכיבוש הזה יותר מדי שנים יותר מדי שנים שכבר גדלו פה שני דורות ששונאים את הקפה ההפוך שגם את וגם אני שותות לנו בעונג בפינת הרחוב הכי אירופאית בעיר... אז כל עוד אף אחת מאיתנו לא מזיזה את ישבנה המהונדס קמה ומזדעקת נוכח העובדות... כל הדיון הזה לא שווה את ההקלדה שלו... צר לי אחותי. השתיקה שלנו מחזקת את הכיבוש.

שקדייה

New member
חייבת להודות שיש משהו בדברייך...

נכון שהתחת שלי לא מזיז את עצמו אל מחוץ לגבולות העיר בשום מקרה. (מה שכן, כשיש הפגנות שקשורות לעניין בכיכר- הוא עושה את המאמץ..) אבל מה את אומרת בעצם? שאם אנחנו לא עושים כלום, לא רצים לעצור את הזוועה בגופנו אז אין לנו זכות דיבור? כלומר, לדעתך היחידים שיש להם את הזכות להביע את דעתם קבל עם ועדה הם בעצם המתנחלים, אלו שחיים שם, בתוך התופת, מקריבים את עצמם (וגרוע מכך את ילדיהם) למען המטרה המטומטמת (סליחה) של שלמות הארץ? אז בעצם גם אין טעם במשאל עם או בבחירות.. כי לי ולך, אין הרי זכות דיבור, אז בטח שלא הצבעה... ובעצם מי אנחנו שנפתח את הפיות עם שאריות החלב מוקצף בזויות שלו? אנחנו נשתוק ונמשיך לערבב את האספרסו. והקול היחיד שישמע זה קולם של המתאבדים מהצד שלנו...

chubeza

New member
יש לנו יופי של זכות דיבור...

השאלה איזה דיבור ומי בדיוק שומע את הדיבור שלנו??? איך יתכן שכ"כ אנשים שמחזיקים בדיעה שלך ושלי לא משמיעים את קולם?????????????? אולי כי זה יכול לגזול מאיתנו זמן? כי למי יש כוח כי במילא לא נשנה??? לזכותם של המתנחלים יאמר שהם לא אומרים הם עושים ומקפידים לעשות למען המטרה הנעלה שישמעו אותם! אנחנו לא עושות כלום! וללכת להפגנה פעם בשנתיים זה בעיקר בשביל לראות את החבר'ה... או לבדוק את מצב הבלטות מאז שבוע הספר האחרון בכיכר רבין... זה לא מספיק אחותי! אני לא מבקרת אותך, אני בדיוק באותה הנקודה מאמינה שמשהו חייב להשתנות ועדין ממשיכה לשתות את ההפוך שלי...

nuritta

New member
חובזה אני איתך../images/Emo45.gif

ורוצה לספר לכולן על פרויקט מקסים שהשתתפתי בו, זה נקרא שמיכת טלאים עשינו ביחד נשים יהודיות ופלשתינאיות שמיכה ענקית שכל טלאי הכינה מישהיא אחרת ועליו רקמה את משאלות ליבה ואיחוליה לעולם יפה יותר... הדבר המדהים ביותר היה המפגש , נשים בכל גיל משתי הקצוות , פלשתינאיות, נשים שקרובי משפחתן נפגעו בפיגועים יחד עם דתיות,צעירות, זקנות..להכיר זאת התחלה לא רעה בכלל.. במיוחד אם לשפוט לפי משפט שאמרה לי סטודנטית מהצד הערבי של ירושלים.. "לא ידעתי שיש בנות ישראליות כמוכן,..

chubeza

New member
נוריתה אז אולי בזכותך נוכל להחשף

במקום למפגש מפיות ארור או עוד חילופי עוגות שמרים לסוג של דבר כזה שלדעתי עם כל הציניות של כולן כאן יעשה להרבה נשים כאן רק טוב... (זאת כולל גם אותי למשל)

nuritta

New member
המפגש היה בירושליים אחר כך

הקמנו קבוצה קטנה גם בתל אביב, וזה כבר לא חשוב על מה מדברים, או מה ה"נושא" של הפגישה, העיקר שיש מפגש , דיבור והכרות.. העניין הוא שבתל אביב היה הרבה יותר קשה ליצור קשר עם בחורות ערביות, כיוון שאני פחות מכירה.. (יש לי חברה טוב מהלימודים שהיא ערביה מירושלים ודרכה הגעתי למפגש)..אבל אם למישהיא יש קשרים ביפו, או מכירה/ לומדת עם בחורות ערביות, זה יכול להיות נהדר .. אני כמובן אשמח להשתתף וגם לעזור בארגון ובתוכן.

chubeza

New member
בנות קדימה! השליכו את המתכונים...

הנה מתכוון טוב לשינוי... קדימה מתנדבות...! מי יודעת? מי יכולה לעזור?

אמיקה

New member
חובזה - זה שאת שותקת, לא מעיד עלי

אולי את מתעלמת מהכיבוש אני לא. אולי את נמנית על אותם עשרות אחוזים (שישים כמדומני או ארבעים) מאזרחי מדינת ישראל שלא טרחו להזיז את ישבנם מהכסא בבית הקפה לטובת צעידה קלה לקלפי. אני - מצפוני נקי. מאז שבגרתי והגעתי לגיל 18 אני מקפידה למצות את זכותי הדמוקרטית ולבחור במפלגות השמאל הדוגלות ביציאה מהשטחים. כמו כן - אין לי עניין למנות בפניך את ההפגנות אותן כיבדתי בנוכחותי כי לדעתי זה לא העניין. כיכר מלכי ישראל מכירה את קול צעדי היטב - את זה אני מבטיחה לך, אבל אין בזה כדי להועיל. אני מסכימה איתך שמי שלא טורח להקפיד על הזכות הכי בסיסית להצביע שלא יבכה על העוולות שמבוצעות בשמו

chubeza

New member
ברפובליקת הבננות שלנו...

מסתבר שגם להצביע זה לא מספיק...

ניצנץ l

New member
קודם כל - צהריים טובים ../images/Emo42.gif

בתור מי שלא הצביעה, לראשונה בחייה, בבחירות האחרונות, אני יכולה רק להבהיר שהמניע לכך לא היה קשור בשום כסא ובשום בית קפה. להיפך. אחרי שבועות של התלבטויות אם להצביע או לא, הייתי גם הייתי בקלפי. נסעתי לשם כך עד כפר סבא עמדתי בפתח בית הספר בו הוצב הקלפי עדיין מהססת ומכירה בכל החסרונות של פתק לבן ואי הצבעה ואולי נצליח הפעם לשנות ואולי דווקא הפעם זה כל כך חשוב ומבט חטוף אחרון בהמוני הפתקים המפוזרים בחצר שכנע אותי סופית. אני לא מצביעה. וזה לא מתוך אסקפיזם ולא מתוך זלזול ולא בגלל שלא אכפת לי. להיפך. אכפת לי מאוד. חשוב לי מאוד. ובגלל שכל כך אכפת לי - לא הצבעתי !!!

שקדייה

New member
וכך השפעתי../images/Emo88.gif

ניצי, לא נראה לי שזה הזמן למחאות דוממות מסוג זה. בטח שלא בזמן שהצד השני של המתרס, לא מוחה, אלא רץ להצביע.. ולא סתם, אלא בנערינו, בזקנינו ואף במתינו...

ניצנץ l

New member
את צודקת, אבל לא הייתי מסוגלת

כולם הגעילו אותי ברמות מטורפות, כולל הצד שזכה לקבל את הקול שלי באופן קבוע ורצוף בעשור האחרון.

למעלה