בין הפותרים יוגרל פרס...

רגע רק רגע

Active member
מה שמו של הצמח, בבקשה?
הכנסתי את התמונה ל-google search והתשובה שקבלתי היא - צמחים מלאכותיים מפלסטיק :-D :-D :-D

קבצים מצורפים

• מי אני.jpg
    מי אני.jpg
    KB 118.5 · צפיות: 14

נוף-צלול

Active member
הייתי מהמר שזה אחד הזנים של דליה (דהליה).
והימור נוסף: מה שקרה לו זה עודף מים או חלזונות או סיים את חייו בחום שנחשף אליו פתאום

רגע רק רגע

Active member
תודה רבה!

נכנסתי לחיפוש דליה וראיתי שלדליה יש טיוברים ואילו לזה אין טיוברים, אלא מערכת שורשים רגילה. יתכן ופספסתי את הטיוברים שמתחבאים במצע.
ובקשר להימור שלך, אז אני חושב שבמהלך השרב שכחו להשקות את הצמח (נראה לי שאפילו לפני השרב הוא עבר איזה צום או שניים...) וכשגילו אותו יבש, הפציצו אותו לגמרי.

בכל אופן, אתייחס אליו כדליה ונראה מה יצא ממנו. שוב, תודה!

רגע רק רגע

Active member
זה צמח שמישהי קבלה במתנה לפני שבועיים (התמונה המקורית למעלה)
אתמול הוא נראה כך (תמונה מימין)
והיום לאחר טיפול (תמונה משמאל)

פשוט רוצה לדעת מהם תנאי הגידול שלו. תודה מראש.

קבצים מצורפים

• 20210421_091822[1].jpg
    20210421_091822[1].jpg
    1.3 MB · צפיות: 8
  • 20210421_093837[1].jpg
    20210421_093837[1].jpg
    1.1 MB · צפיות: 8

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
ישנם ים של זני דליות. גבוהות. נמוכות. ננסיות. ולא לכולן יש טיוברים. דליה בעלת טיוברים ניתן לרבות ע"י חלוקה נכונה.והייתה לי דליה שנרכשה כטיוברים מוכנים לשתילה, ולאחר שקמלה, לא נותר מהם כלום.

raya

Well-known member
זו דליה.
בתחילת דרכנו בביתנו - קניתי דליה בהום סנטר, כל שנה יצאה מחדש והגיעה לגובה של לפחות חצי מטר אם לא יותר.
עד ששנה אחת , ללא התראה מוקדמת, הצמח מת ולא לבלב.
מאז אני מחפשת דליות בנרות ולא מוצאת.
לפני שנה וחצי - לפני הקורונה- מצאתי בחנות באלנבי בתל אביב שתילים של דליות.
קניתי, סחבתי איתי לבאר שבע, ולצערי אחרי כשבועיים שלושה הם מתו.
עודף מים או חמסין נוראי, לא זוכרת.
יפה שהצלחת להחיות את השתיל.
בתמונה - לא הדליה ה"מקורית" מהום סנטר, אלא עציץ דליה כשעוד ניתן היה למצוא כאלה.

קבצים מצורפים

• דליה-1.jpg
    דליה-1.jpg
    KB 130.8 · צפיות: 3

רגע רק רגע

Active member
תודה!
זה נחמד לקרוא גם את הסיפורים מאחורי הצמח ולא רק סיפורים שמסתכמים ב - "הייתי במשתלה וקניתי" ("לא שיש משהו פסול בזה..." - סיינפלד)

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
זו דליה.
בתחילת דרכנו בביתנו - קניתי דליה בהום סנטר, כל שנה יצאה מחדש והגיעה לגובה של לפחות חצי מטר אם לא יותר.
עד ששנה אחת , ללא התראה מוקדמת, הצמח מת ולא לבלב.
מאז אני מחפשת דליות בנרות ולא מוצאת.
לפני שנה וחצי - לפני הקורונה- מצאתי בחנות באלנבי בתל אביב שתילים של דליות.
קניתי, סחבתי איתי לבאר שבע, ולצערי אחרי כשבועיים שלושה הם מתו.
עודף מים או חמסין נוראי, לא זוכרת.
יפה שהצלחת להחיות את השתיל.
בתמונה - לא הדליה ה"מקורית" מהום סנטר, אלא עציץ דליה כשעוד ניתן היה למצוא כאלה.
אין בעיה לרכוש פקעות של דליות בחנויות, במשתלות ואפילו בטמבוריות. האם הן טריות? קניתי כבר במשתלה פקעות שלא נבטו.
ואני "מת" על הצמח הזה, שמופיע בשלל צורות ועוד יותר בשלל של גוונים כולל "מגוונים": תחילית העלה באדום וקצהו בלבן וזו רק דוגמא אחת מני רבות.
הצרה הגדולה היא שערצבים וחולדים אוהבים מאד את פקעות הדליה ולא פעם ראיתי ענף שכבר הגיע לגובה 60 ס"מ יורד אט אט לאדמה עד שנעלם...
אז היו שנים שקניתי פקעות וזכיתי לגל נאה של פריחה והיו שנים שקניתי וראיתי את הענפים נעלמים אל בטנו של המזיק.
היו לי דליות שהגיעו גם לגובה של 1.20 ושפעו פרחים ובקיצור... בסוף הגעתי למסקנה שזה יקר מדי עבורי...
בשנים האחרונות מוכרים דליות פורחות בעציצים, ואלה לא מגיעות לגובה של יותר מ-20 ס"מ. אז סורי. זה ממש לא בקטע שמעניין אותי. ובקיצור, נעים לי לראות בגוגל את דף הדוגמיות אבל חדלתי לנסות.

למעלה