בייסיק בשפה מומצאת גגה

PRINT: GO

WRITE: HOG

INPUT: HAG

IF: WI

THEN: YU

WHILE: DIT

FOR: AJIDA

NEXT: LAL

TO: YAD

STEP: DI

GOTO: LEBAL

GOSUB: LEBOL

RETURN: BALEB

STOP: LAK

END: LIN

INKEY$: JU

SWAP: AHIM

COLOR: PAB

SOUND: PAK

PSET: IB

DRAW: BAB

CIRCLE: BUL

CLS: NUM

DIM: MAP

FN: MIBAM

POKE: GAG

PEEK: GAGEN

SAVE: GIB

LOAD: BAG

RUN: KYAK

NEW: YAT

KILL: GAN

OPEN: BWAP

CLOSE: PAWB

FILES: GAL

SYSTEM: BAL

LOOP UNTIL EOF: YUG

EXIST: MA

SEEK: BYUG

נערך לאחרונה ב:

BravoMan

Active member
אתה יודע למה המציאו BASIC, ולמה הפקודות שלה נראות כמו שהן נראות?
אגב, מה שלום הבינה המלאכותית? הצלחת להתקין סוף סוף QBASIC על המחשב שלך?

אני מעדיף לחכות למורה הפרטי שהוא מומחה שיעזור לי, כדי שלא אעשה טעות ואזיק חלילה למחשב למשל בווירוסים. אני לא מוצא רע בבייסיק, זו שפה פשוטה יחסית אבל יפה ואפשר להשתמש בה ביעילות. אני מתקדם עם הבינה, כל פעם משנה בה כמה אלמנטים ונקווה שתצליח. מורה למחשבים בתיכון סיפרה לנו איך המציאו בייסיק: זו הייתה בהתחלה דרך לתכנן באופן כללי וראשוני את כתיבת התכנית בשפות אחרות. אל תלעג, אני רק מנסה דרכים ואפשרויות. אני חושב שיש לי שכל ומקווה שיספיק כדי לממש את האפשרויות. אגב, גגה שפה מדעית מתמטית שמאוד מתאימה לבינה מלאכותית וגם כשפת מחשב. התוכנה שלי מבוססת על המילון שלי, שמבוסס על תנאים.

נערך לאחרונה ב:

BravoMan

Active member
כמה שנים אתה כבר מחקה למורה שלך?
לך תתקין לבד, כבר מזמן אין ווירוסים לדוס.

ניסיתי להתקין ולא הצלחתי, היו בעיות. אני מעדיף לחכות למומחה. פעלתי לפי קובץ הוראות, אבל כשהצלחתי לזהות את האתר שבו מתקינים את OLDDOS מהאינטרנט, לא זיהה את זה ולא הסכים להתקין. אני מקווה שלא קלקלתי משהו.

נערך לאחרונה ב:
הפעלתי את קובץ EXTRACT ולחצתי על האפשרות OLDDOS.EXE NOW, ובתגובה כתב לי המחשב טעות שאינו מזהה את הקובץ ואולי הועבר למקום אחר.

זה סוג ביסיק שאני לא מכיר ולא יודע לעבוד בו, והוא גם דורש תשלום. אני מקבל רק כמה מאות שקלים בחודש.

נערך לאחרונה ב:

BravoMan

Active member
זה סוג ביסיק שאני לא מכיר ולא יודע לעבוד בו, והוא גם דורש תשלום. אני מקבל רק כמה מאות שקלים בחודש.
זה נותן בדיוק QBASIC שאמרת שאתה תמיד עובד איתו!
זה לא דורש שום תשלום, אין שם אפילו כפתור תרומות!

אתה מוריד את ה-ZIP.
אתה מחלץ את הקבצים מה-ZIP.
מריץ basic2dos.exe רגיל, בלחיצה כפולה.
מסמן QBASIC, ובוחר ספריה.

לוחץ next.
זהו, עכשיו QBASIC מותקן לך, ויש לך קיצורי דרך להפעיל אותו.
אם אתה רגיל להפעיל אותו ב-CMD, אז לך לספרייה ותפעיל ב-CMD.

הכל עובד בדוק.

install.jpg

העתקתי ללוח את הקבצים וחילצתי את התוכנה, הם כתובים במקור בפנקס רשומות. עכשיו איך מריצים?

נערך לאחרונה ב:
בסדר, אבל ניסיתי להעתיק קובצי NOTEPAD לארכיון של בייסיק ולהריץ אותם, והמחשב טען שלא מכיר את התסדיר שבארכיון ולא הסכים לפתוח אותם. האם יש דרך להעתיק קובצי NOTEPAD לבייסיק, או שאצטרך לכתוב הכול ידנית שוב? ואולי יישומים אפשר להשאיר בפנקס רשומות, ורק תכניות צריך להעתיק ידנית? גם ידנית לא הצלחתי לכתוב שם תוכנה, זה לא הסוג שאני מכיר או שלא הפעלתי אותו כך שיוביל לסוג שאני מכיר. אגב, כתוב לי שם שזו לא תוכנה חינמית וצריך רישיון כעבור 40 יום, כמו שהבנתי בסך הכול 29$. אני גם לא מצליח להריץ, איך לעזאזל מריצים בתוכנה הזאת? לא מצאתי שום פקודת הרצה בחלונות.

נערך לאחרונה ב:

BravoMan

Active member
אפה כתוב לך 40 יום?
יכול לצלם מסך?

אם כתבת תוכנה בפנקס רשומות תשנה את הסיומת מ-TXT ל-BAS והיא תרוץ.

אז הוא שאל אותי דרך איזו תוכנה ארצה להפעיל את זה, ובחרתי כתבן. לא עזר. גם כתבתי לו בטעות שמעכשיו כל הזמן יפעיל דרך כתבן. התוכנה שהגעתי אליה אינה מה שאני מכיר, אולי לא אליה התכוונת או שאצטרך זמן להתרגל אליה.

נערך לאחרונה ב:
אני זקוק לעזרה דחופה: השהיתי בטעות את כתובת האימייל הראשונה שלי שבה כל אנשי הקשר ובה אני תמיד כותב, ואני לא זוכר את הסיסמא שלה ולא מצליח לחזור אליה. מה לעשות?

כן השהיתי. עכשיו אני צריך לכתוב מחדש את הסיסמא ואני לא זוכר אותה, והאיפוס שולח קוד לא לי אלא למורה הפרטי שהוא עכשיו בחו"ל. יש לי עוד כמה חשבונות שיצרתי במשך הזמן, אבל כל אנשי הקשר שלי בחשבון הראשון. במנהל הסיסמאות לא נמצאת הסיסמה הזאת כי היא באתר שלא שומר סיסמאות במנהל.

אולי עוד כמה ימים יחזור המורה מחוץ לארץ ויתקן לי את הבעיה, אבל בבייסיק אני מנסה להפעיל את הקובץ שלי AI2.BAS והוא שואל דרך מה לפתוח אותו, ויוצא שאני לא מצליח להריץ אותו.

למעלה