ביטוח צד ג' לרכב

efectהפרפר

New member
ביטוח צד ג' לרכב

הרכב שלי מוגדר כטוטאל לוסט בגלל רשלנות של צד שלישי. פניתי לחברת הביטוח שלי ושאלתי מה הפרוצדורה ואפילו הצעתי לטפל בעצמי כדי לזרז הליכים ולוודא שהמקרה שלי ימוצה עד תום [מערכת ורמקולים ונזק נוסף כמו פרסום לעסקשלי ורכוש נוסף שהיה ברכב]. הם הציעו לי לשלוח שמאי מטעמם ואתה התשלום הם יעבירו לו כשהכסף יתקבל או שאטפל בזה בעצמי ואשלם כשאסיים את התביעה - במקביל אצרף את החשבונית שלו לסכום. אמרתי להם בסדר רק צריכה מסמכים מתאימים כמו את הדוח שמאי והצהרה על אי תביעה והם אמרו שישלחו לי בדואר. חודש וחצי מאוחר יותר אחרי ששלחתי להם את כל המסמכים הדרושים והם לא שלחו לי כלום התקשרתי ופתאום דברים התהפכו. עכשיו אני צריכה לתת להם צ'ק עבור השמאי בכל מקרה - לא משנה אם אני מטפלת בזה או הם מטפלים בזה. הם לא פודיםאותו עכשיו - בהתחלה הצ'ק צריך להיות לעוד חודשיים ואחר כך לעוד שלוש. מלכתחילה סיכמתי איתם על דבר אחרלגמרי - אחרת הייתי פונה בעצמי לשמאי וסוקרת מחירים ולא ישר סוגרת על מעל ל-500 ש' לא כולל מעמ רקכדי שיסתכל מתחת למכסה המנוע שכבר היה מורם, יצלם תמונה אחת ושלום על ישראל. לא נסקר הנזק הנוסף ברכב. לא חתמתי על כלום ולא הסכמתי לזה - סוכם דבר אחר לגמרי יש גיבוי למה שהם דורשים? אני לא קבעתי עם השמאי. הביטוח הזמין אותו היה הסכם בעל פה על דבר אחר לגמרי. אני רוצה לדווח לנציב שאחראי על הביטוח - הם חסרי אחריות

AnnG

New member
הי

בגדול אי אפשר לעשות שימוש בדוח שמאי ללא שהועברה תמורה לשמאי, כלומר חברת הביטוח של הצד השני לא תטפל בתביעה מבלי שתראה חשבונית שהועבר תשלום לשמאי. רוב השמאים שעובדים מול חברות ביטוח, שהם גם שמאי חוץ של החברות, כחלק מההסכם עם החברה, נותנים לשלם תשלום דחוי עבור הדוח ומוציאים חשבונית. למעשה זה לא ממש משנה, למרות שהטעו אותך עדיין היתה צריך לשלם לשמאי, גם אם תתלונן מבפני המפקח, לא נגרם לך שום נזק, ככה שלא יעשו שום דבר עם התלונה שלך. בכל מקרה, גם אילו לא היתה פונה לשמאי דרך החברה עדיין היתה משלם, וסביר להניח שסכום דומה של כסף.

למעלה