ביטוח סיעוד קבוצתי - פרמיה ?

yaronil2003

New member
ביטוח סיעוד קבוצתי - פרמיה ?

שלום, אני חבר קוקלטיב - ארגון גדול. הוצע לנו ביטוח סיעוד, פרמיה אחידה לפי קבוצות גיל. הטופס כלל הצהרת בריאות. ציינתי שאני סובל מסכרת קלה ללא תרופות. בתגובה קבעו לי פרמיה גבוהה ב: 75% ממה שננקב בהצעה. לאחר ויכוחים מבקשים ממני מכתב מרופא + תוצאות בדיקות דם כדי לשקול שוב ואז ידונו בבקשתי. השאלות: א. האם בביטוח קבוצתי שבהצעת (בכתב) ההצטרפות מופיעה פרמיה אחידה ואין איזכור של תלות הפרמיה במצב בריאות ניתן לקבוע פרמיה שונה בעקבות הצהרת הבריאות ? ב. בהנחה שהתשובה ל-א, חיובית האם ניתן לחייב אותי להביא מכתב מרופא, לא די החתימה על ויתור על סודיות רפואית ? תודה מראש ירון

מדון

New member
יש חברות שדורשות הצהרת בריאות ויש שלא

לטובתך טוב שהחברה דרשה הצהרת בריאות כי אז כאשר יש תביעה היו יכולים שלומר שהייתה צריך לומר להם שיש לך בעיה רפואית זכותם לדרוש מכתב מהרופא ובדיקת דם לגבי שאלתך על ויתור סודיות נגיד שבעוד 10 שנים תהיה סכעודי ואז יבדקו ויגלו שהיה לך סכרת לפני 10 שנים יהיה טוב יותר שידחו לך את התביעה אחרי ששלמתה וחשבתה שיש לך ביטוח סיעודי כאשר בעצם אתה משקר את עצמך ולא היו מקבלים את התביעה שלך טוב עשיתה שגילתה את זה ויצא לך זול יותר מאשר פוליסה פרטית אם 75% תוספת תאמין לי

מדון

New member
לידיעתך

לטובתך טוב שהחברה דרשה הצהרת בריאות כי אז כאשר יש תביעה היו יכולים שלומר שהייתה צריך לומר להם שיש לך בעיה רפואית זכותם לדרוש מכתב מהרופא ובדיקת דם לגבי שאלתך על ויתור סודיות נגיד שבעוד 10 שנים תהיה סכעודי ואז יבדקו ויגלו שהיה לך סכרת לפני 10 שנים יהיה טוב יותר שידחו לך את התביעה אחרי ששלמתה וחשבתה שיש לך ביטוח סיעודי כאשר בעצם אתה משקר את עצמך ולא היו מקבלים את התביעה שלך טוב עשיתה שגילתה את זה ויצא לך זול יותר מאשר פוליסה פרטית אם 75% תוספת תאמין לי

yaronil2003

New member
תודה אבל אתה טועה

בביטוח שבו נדרש ויתור על סודיות רפואית, לחברת הביטוח יש ארכה ל 14 יום לגישה ובדיקת התיק. לא עשתה כך ? לא תוכל לטעון אחרי 10 שנים כל טענה. זה מפסיקה תקדימית.

מדון

New member
מכון שחברות הביטוח לא עושות את מה שאתה אומר

ואין חובה עלהם לבדוק בשלב זה אלה בזמן תביעה ולא קים הנחיותהחוק או המפקח לומר לי שאני טועה זה נחמד אחרי שיהיה לך רשיון לעשוק הנושא אשמה מה דעתך בשלב זה אצתה לא יודע ולא מבין את חומרת הנושא אבל שיבוא היום תבין לא קימת כל פסיקה כאשר אתה מבוטח לא גילתה את האמת בזמן המברת הבריאות קרא את חוק חוזה הביטוח תשמ"א 1981 ותלמד

דן סלס

New member
עדיף בלי הצהרה אבל אם מבקשים - אין בררה

רצוי בלי הצהרת בריאות אבל זה ההסכם.... יכולים לטעון מצב קיים רק שנה אחרי ההצטרפות

yaronil2003

New member
חבל שאתה מתלהם

יש פסיקה תקדימית שמתייחסת גם לסעיף 7 (נדמה לי) בחוק שציינת ובאופן כללי וקובעת שכאשר בהסכם, צד אחד דורש מהאחר ויתור על סודיות רפואית, לצד הדורש יש ארכה מוגבלת לבדוק את התיק הרפואי של הצד השני ולהחליט לסרב להסכם/עיסקה. לא עשה כן, לא תעמוד לו זכות אי קיום ההסכם בשל מצב רפואי. זה מתייחס לא לרק לנושאי ביטוח.

yaronil2003

New member
חזרה לשאלה המקורית

אודה למי שיודע האם בביטוח סיעודי קבוצתי ניתן ליצור בידול פרמיות. עפ"י מסמך מנחה של המפקח על הביטוח נראה שלא אבל הניסוח לא חד משמעי. ירון

למעלה