ביטוח מנהלים

barkoziva

New member
ביטוח מנהלים

יש לי 3 שאלות עיקריות 1 במידה ואני מת חס ושלום מי מקבל את הביטוח שלי והאם הכסף חייב במס? הכוונה לנגיד אני מת מחר מה קורה עם הכסף שנצבר בביטוי 2 יש לי איזה פוליסה שלא המשכתי ואני רוצה לפדות אותה הבנתי שיש 35 אחוז מס האם יש דרך כלשהי לקבל אותו חזרה או להמנע מלשלם אותו? 3 הבנתי שהיום יש רק פנסיה תקציבית בואו נגיד הגעתי בשעה טובה לפנסיה ונצבר בקרן סכום של מיליון שקל לפי מה קובעים את הקיצבה שאני מקבל ובמידה ואני מת יום אחרי שאני יותא לפנסה מי מקבל את הקרן אני יודע שהשאלות קצת קיצוניות אבל אבל אשמח לקבל תשובות

מדון

New member
ראשית הפנסיה שלך היא לא תקציבית אלה פנסיה

מקיפה רק עובדי מדינה ותקים יש להם פנסיה תקציבית במקרה פטירה את הפיצויים תקבל אשתך ואת התגמולים יורשך החוקיים וגם את כספי הביטוח לפוליסה שיש לך ולא משכתה כספים נתן למשוך את הכספים ללא מס רק בגיל פרישה יש אופציה להעביר את הכספים לביטוח מנהלים שיש לך ולאחד את הכספים אם יש לך פוליסה מנהלים למטרת קיצבה יש לך מקדם חישוב פנסיה בפוליסה אם אתה לא מוצא פנה לחברה המקדם הוא שכל 10000 ש"ח יתן לך X פנסיה להסבר את סקרנותך לקבל 4000 ש"ח פנסיה יש צורך ה 800,000 אלף ש"ח בערך פוליסת צנהלים פיצויים לאשה והיתר ליורשים החוקיים ואם אין למוטבים

עופר

New member
תשובות מנהלים

1. במקרה מוות חו"ח המטובים שקבעת הם יקבלו את הכסף , את סכום הביטוח ואת סכום החיסכון , את פיצויי הפיטורין יקבלו היורשים החוקיים או הסמוכים על שולחנך ( אשה וילדים נניח ) אבל את סכום הביטוח הנהך יכול להורות לתת למי שתרצה . אם הוא קרוב כהגדרתו בפקודת מס הכנס לא יהיה חייב במס . 2. פדיון שלא כדין חייב במס 35% , אינך חייב לפדות ולא כדאי לך האמת הן בגלל מס הקנס והן בגלל שזו הפנסיה שלך , לגבי פטור ממס ,בעת שמיכה שלא כדין , יש אפשרות , בהחלט , אם אתה נכה 100% או קרובך ככה או שמצבך הכלכלי מאד קשה וכד' , על כספים שהופקדו לפני שנת 2003 או שנת 2001 יש כללים קצת שונים ואותם כן תוכל לפדות בפטור , שאל את הסוכן שלך . ושנית זה לא ממולץ . 3. החל מ1.08 כל ההפקדות הן לקצבה בלבד . סכום הצבירה בקופה שלך , ביטוח גמל או פנסיה יחולק במקדם כלשהוא , בביטוח מנהלים ברוב החברות המקדם נקבע כיום , בגמל אין מקדם ובקרן פנסיה הוא יקבע בעת היציאה לפנסיה . הגמלא היא כל עוד הנך בחיים . יש מספר גמלאות מובטח , בין 60 ל-240 ואף 300 כך שאם תקרא לישיבה של מעלה אחרי קבלת הגמלא הראשונה , מוטביך יקבלו השלמה למסלול שנקבע .

למעלה