ביטוח לאופנוע כדאי לכם לקרוא כמה תובנות

ביטוח לאופנוע כדאי לכם לקרוא כמה תובנות

עשיתי כמה בירורים וגיליתי משהו שכדאי לכולם לשים לב כי מה שאומרים לנו בטלפון ומה שכתוב הפוליסה זה לא בדיוק אותו הדבר... והסיפור הוא כזה בסוכנות של אודי דגן (הסוכן היחיד שעובד עם חברת ביטוח איילון) מציעים ביטוח חובה מוזל לאופנועים אבל עם השתתפות עצמית (דיי גבוהה בין 18 ל 25 אלף ש"ח) בטלפון הם מספרים שההשתתפות העצמית חלה רק על סעיף כאב וסבל המוגדר בחוק אבל התעקשתי וביקשתי לראות את הפוליסה מצאתי אותה באתר של איילון חב' לביטוח ולא מצאתי שם שום איזכור אפילו לא קטנטן לשיוך של ההשתתפות העצמית לסעיף "כאב וסבל" ראו סעיף 3.2 בפוליסה. מה שלהבנתי אומר שההשתתפות העצמית חלה על כל סכום התביעה. ניסיתי שוב לדבר עם הסוכנות והם אמרו לי לראות מה מוגדר בחוק. לא התעצלתי והתחלתי לחפור וזה מה שכתוב באתר המפקח על הביטוח משרד האוצר ציטוט: "ביטוח חובה - ביטוח על-פי פקודת ביטוח רכב מנועי, נועד לכסות נזקי גוף של הנוסעים בכלי הרכב של המבוטח והולכי רגל שנפגעו עקב השימוש ברכב (תאונת דרכים). הכיסוי הביטוחי כולל את כל ההוצאות הרפואיות, פיצוי בגין אובדן השתכרות עד תקרה של שלוש פעמים השכר הממוצע במשק ופיצוי בגין כאב וסבל." כמובן שלא ביטחתי שם החברה לא אמינה ובמצב תאונה לא עלינו 1000 ש"ח שחוסכים בביטוח יעלו 25 אלף ש"ח ... בקיצור אל תתנו לאף אחד לעבוד עליכם קראו את הפוליסה ונסו להבין אותה לפני שאתם חותמים נסיעה בטוחה והצלחה לכולם מקווה שחברות אחרות בנוסף לאליהו יציעו ביטוח חובה מוזל לנהגים ותיקים וזהירים כי הפו"ל עושק אותנו אם למישהו יש המלצות אשמח לשמוע עדין לא חידשתי את הביטוח

TShavit

New member
טעות.

השתתפות עצמית לא יכולה להיות חלק מהוצאות רפואיות. הדבר מעוגן בחוק. כדי לאפשר השתתפות עצמית היה צורך לתקן את פקודת ביטוח רכב מנועי, וחוקק חוק בענין. אני מצטט מתוך ספר החוקים 2145, שפורסם בתאריך 3.4.2008, עמוד 413: "זכותו של המבטח לנכות דמי השתתפות עצמית מהפיצויים שלהם זכאי הנוהג ברכב בעד אבדן השתכרות או בעד נזק שאינו נזק ממון..." ובעברית: השתתפות עצמית אינו יכולה לכלול שקל שיוצא מהכיס של המבוטח. הוצאות רפואיות מכוסות במלואן. שיעור ההשתתפות העצמית נקבע בתקנות, כ"הוראת שעה", והוא עומד כיום, לא במקור על עד 25,000 ש"ח ועד 7 ימי השתכרות ראשונים. טל

לא כל כך הבנתי אותך

" השתתפות עצמית אינו יכולה לכלול שקל שיוצא מהכיס של המבוטח. הוצאות רפואיות מכוסות במלואן" מה זאת אומרת? אם אני נפגע בתאונה או פוגע במישהו אחר --בקשר לנזקי גוף--משלמים השתתפות עצמאית? ועל מה בדיוק ההשתתפות העצמאית? **בכל מקרה לא מתכוון לבטח אצל אודי דגן** יש לי איתם נסיון לא טוב בכלל.

Pumi

New member
אין השתתפות עצמית על הנזקי גוף מול בית החולים

כלומר אם הביטוח משלם מיליון שקל לבית החולים על הטיפול בך, לא יוצר שקל מהכיס שלך. רק מהתביעה לאחר מכן, על הכאב וסבל ואובדן כושר עבודה וכדומה, רק מזה יוצא יורדת ההשתתפות העצמית. כלומר לוקחים לך את ה 18 אלף שקל רק מהצ'ק שאתה אמור לקבל ביד. אם הצ'ק הזה נמוך מ 18 אלף, לא תקבל אותו בכלל. אם הוא גבוה מ 18 אלף, אז יחתכו ממנו חתיכה קטנה ששווה 18 אלף, והשאר יביאו לך. לא יהיה מצב שמישהו יבוא אלך ויגיד לך "חבובקיק, הבא נא לי 18 אלף זוזים במטותא ממך"

למעלה