ביטוחים

• פותח הנושא edits
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

edits

New member
ביטוחים

ביטוחים
ברצוני להבין מה המשמעות של ביטוח מנהלים, קופת גמל, פיצויים , אובדן כושר שמשולם במשכורת. במידה ואני משלמת על עצמי את כל הביטוחים האלה (יוצא מעל 3000 שקל לחודש), על מה כדאי לי לוותר ועד כמה זה חשוב? איפה בא לידי ביטוי השימוש בזה במידה ואין נזק גופני כלשהו בתווך הקצר. מה קורה עם כל הביטוחים האלה במידה ואני אחליף עבודה? (אני לא רואה עצמי נשארת שם ליותר משנה) אודה לכם על כל תשובה, הנושא עכשיו אמור להסגר עם המעסיק שלי,

שיר ורד

New member
מספר שאלות הבהרה

ביטוחים
ברצוני להבין מה המשמעות של ביטוח מנהלים, קופת גמל, פיצויים , אובדן כושר שמשולם במשכורת. במידה ואני משלמת על עצמי את כל הביטוחים האלה (יוצא מעל 3000 שקל לחודש), על מה כדאי לי לוותר ועד כמה זה חשוב? איפה בא לידי ביטוי השימוש בזה במידה ואין נזק גופני כלשהו בתווך הקצר. מה קורה עם כל הביטוחים האלה במידה ואני אחליף עבודה? (אני לא רואה עצמי נשארת שם ליותר משנה) אודה לכם על כל תשובה, הנושא עכשיו אמור להסגר עם המעסיק שלי,
מספר שאלות הבהרה
מה הכוונה משלמת על עצמך? מהו גובה השכר המוצע ללא הביטוחים הללו? אם תוכלי אנא פרטי גם גיל ומצב משפחתי.

edits

New member
תשובה

מספר שאלות הבהרה
מה הכוונה משלמת על עצמך? מהו גובה השכר המוצע ללא הביטוחים הללו? אם תוכלי אנא פרטי גם גיל ומצב משפחתי.
תשובה
אפשר לומר שאני עובדת דרך חברת כוח אדם. כרגע אני במשא ומתן לגבי השכר. החברת כוח אדם מקבלת עלי סכום מסויים. מתוך הסכום הזה היא לוקחת לעצמה 25% על מנת שיהיה הרווח שלה. מתוך ה- 75% היא נותנת לי משכורת, משלמת עלי ביטוחים (אשר לא יורדים מה- 25%) מאחר וכל הביטוחים יוצאים מכיסי, ברצוני להבין מה המשמעות של ביטוח מנהלים, קופת גמל, פיצויים , אובדן כושר שמשולם במשכורת. על מה כדאי לי לוותר ועד כמה זה חשוב? אני נשואה ללא ילדים , בת 28. אני לא בונה על העבודה הזאת ליותר משנה. אני מחפשת עבודה אחרת. בתודה מראש

שיר ורד

New member
תשובה

תשובה
אפשר לומר שאני עובדת דרך חברת כוח אדם. כרגע אני במשא ומתן לגבי השכר. החברת כוח אדם מקבלת עלי סכום מסויים. מתוך הסכום הזה היא לוקחת לעצמה 25% על מנת שיהיה הרווח שלה. מתוך ה- 75% היא נותנת לי משכורת, משלמת עלי ביטוחים (אשר לא יורדים מה- 25%) מאחר וכל הביטוחים יוצאים מכיסי, ברצוני להבין מה המשמעות של ביטוח מנהלים, קופת גמל, פיצויים , אובדן כושר שמשולם במשכורת. על מה כדאי לי לוותר ועד כמה זה חשוב? אני נשואה ללא ילדים , בת 28. אני לא בונה על העבודה הזאת ליותר משנה. אני מחפשת עבודה אחרת. בתודה מראש
תשובה
לפני שנדבר על ביטוחים, צריך להבהיר מספר נושאים: פצויים, דמי הבראה, חופשות ומחלות וכן מספר זכויות המגיעות לנשים בהריון ולאחר לידה. אלו נושאים שגם אם העובד ויתר עליהם, הוא יכול לשוב ולתבוע את המעביד לקבל אותם אם וכאשר הם יגיעו לו. לכן, כנראה שחברת כח האדם לא תהיה מוכנה לתת לך אותם כחלק מהשכר הרגיל אלא בהתאם לחוקים המגדירים מתי יקבל העובד את המגיע לו. כדי ששני הצדדים לא יפסידו מכך, צריך למצוא פתרונות המתאימים לחוק. לכן, יש לקבוע שדמי ההבראה ישולמו מידי חודש כסעיף נפרד במשכורת. רצוי שאת פצויי הפיטורים יפקיד המעסיק בקופת גמל לפצויים, או קרן פנסיה או ביטוח מנהלים עם התחיבות בלתי חוזרת לשחרור הכספים בסיום עבודתו של העובד. לגבי ימי חופשה, קובעים שיגיעו לך ימי חופשה כקבוע בחוק, שווים יופחת מ-100% ואת תקבלי אותם כאשר תצאי לחופש או בסיום יחיס עובד מעביד. לגבי ימי מחלה - כדאי לבחון אפשרות שהמעסיק יבטח אותך בקרן לדמי מחלה. לגבי זכויות המגיעות לנשים בהריון ויולדות - אין לי כרגע הצעות איך להתמודד מראש עם ארוע כזה. לגבי הביטוחים ששאלת: כולם כוללים אחד או יותר מהביטוחים הבאים: פנסיה בגיל פרישה או סכום הוני בגיל פרישה. ביטוח למקרה מות המשולם כסכום חד פעמי או כקצבה לשארים (בן זוג וילדים עד גיל 18). פיצוי כספי במקרה של אובדן כושר עבודה המשולם כפנסית נכות , או כביטוח אובדן כושר עבודה. הכסף לביטוחים אלו מגיע מהמקורות הבאים: הפרשות המעביד על חשבון פצויים בין 6 ל 8.33 אחוז. הפקדות העובד והמעביד על חשבון תגמולים. (אם העובד מפקיד פחות מ5% משכרו המעביד מוגבל להפקיד בסכום זהה. אם העובד מפקיד מעל 5% מהשכר המעסיק יכול להפקיד עד 7.5% מתוכם הוא יכול להפקיד בנפרד עד 2.5% בגין ביטוח אובדן כושר עבודה. הפקדות המעביד על חשבון תגמולים ואובדן כושר פטורות ממס (עד לאחוזים המוגדרים בחוק ועד לתקרת שכר מתאימה). בגין הפקדות העובד הוא זכאי לזיכוי ממס בשווי של 25% או 35% מהפקדותיו (במסגרת האחוזים המוגדים בחוק , עד לתקרה). 35% יוכרו כאשר העובד מבוטח בכל שלושת הרכיבים (והרכיב לגיל זקנה כולל פנסיה ולא רק רכיב הוני בלבד). בשאר המקרים יוכרו רק 25%. כספי הפצויים פטורים ממס בעת הפקדתם ויחויבו במס (לרוב על חלק מהסכום) במשיכתם במקרים מסוימים (מעבר תקרה, וכדומה). משיכת כספי התגמולים שלא בקרות המקרים המזכים כרוכה בתשלום מס של 35% לפחות. בקופת גמל רגילה, ניתן היום להפקיד כספים לחסכון הוני שישתחרר בפטור ממס רק בגיל פרישה, ובתנאי שהופקד תחילה סכום ראשוני בביטוח הכולל פנסיה בגיל זקנה. את כספי הפצויים ניתן להפקיד בקופת גמל לפצויים - אשר תשלמם (במקרה שלך) לעובד בתום יחסי עובד מעביד (בפטור ממס עד לתקרת הפטור מסס בהתאם לגובה השכר). ניתן להפקיד את כל הכספים בביטוח מנהלים או בקרן פנסיה. בביטוח מנהלים ניתן לבצע ביטוח הוני או פנסיוני לגיל זקנה, ובנוסף להוסיף רכיבים של ביטוח מפני מות ו/או ביטוח לאובדן כושר עבודה. במרבית קרנות הפנסיה מקובל היום לבצע ביטוח מקיף הכולל את כל הסעיפים (קצבה בגיל זקנה, קצבת שארים ופנסית נכות) ביטוח אובדן כושר עבודה וצבירת סכומים לפנסית זקנה, נראים לי צרכים חיוניים לכל עובד במשק ואני ממליץ לבצע אותם בכל מקרה. לגבי ביטוח חיים(=קצבת שארים), אם בעלך מרויח טוב, זה לא חיוני כרגע (עד שיהיו לך ילדים), אבל כדי לא להפסיד את הטבת הזיכוי ממס של 35%, מומלץ לעשות ביטוח כזה. במידה ובחרת בביטוח מנהלים, יש לבקש סכום ביטוח מינימלי המוכר על פי החוק. כדאי לשים לב שתעריפי הפרמיות לביטוח אובדן כושר עבודה וביטוח החיים עולים עם הגיל. אך מי שמצטרף בגיל מאוחר יותר משלם פרמיות גבוהות יותר בגיל נתון לעומת חברו בן גילו שהצטרף קודם (ואם בינתיים היתה הרעה המצב הרפואי הפרמיות מזנקות או שבכלל לא מוכנים לצרף לביטוח). מקווה שהצלחתי להבהיר קצת את הדברים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה