ביורוקרטיה בלונדון,מסמכים נדרשים,לבעל דרכון ה

yaron311

New member
ביורוקרטיה בלונדון,מסמכים נדרשים,לבעל דרכון ה

אני בעל דרכון הונגרי ומעונין לרכוש דירה באיזור לונדון ולבלות בה חלק מהשנה,יתכן ואף את מרביתה. איני מתכון לעבוד כשכיר אלא התקיים מכספי. האם יש מעמד של תושב/ לא אזרח? 1.אלו אישורים / מסמכים עלי לבקש מהשלטונות האנגליים? תעודת זהות ? או שבכל המוסדות אזדהה עם הדרכון ההונגרי? 2.האם אני יכול להצטרף לביטוח בריאות אנגלי? או עלי לטוס מידי פעם לישראל כדי לרכוש בישראל ביטוח חו"ל? 3.האם ניתן להמיר רשיון ישראלי ברשיון אנגלי,והאם יש רשיון נהיגה כלל אירופאי שניתן להוציאו באחת ממדינות האיחוד? בתודה מראש ירון

Woking

New member
ככה

בהחלט יש מעמד של תושב. בתור אזרח האיחוד אתה יכול להרשם ככזה, אולם אינך חייב. יש דבר שנקרא Residency Permit. שווה להוציא אותו רק בשביל שישמש הוכחה למשך המגורים בבריטניה, למרות ששוב, אין שום חובה להוציא כזה, ואתה רשאי לשהות בבריטניה. 1. אינך זקוק לשום אישורים. בתוך אזרח האיחוד, שמתקיים מכספו, אתה רשאי לשהות בבריטניה ללא הגבלה. לשם רכישת הדירה סביר שתצטרך מסמכים שונים (באנגלית) כמו מסמכים שמעידים על הכתובת שלך בישראל (חשבונות וכו'), תדפיסי חשבון מהבנק, וכו'. 2. אם תגור בבריטניה באופן קבוע תהיה זכאי לביטוח בריאות ממלכתי, ואם לא אז לא: http://www.dh.gov.uk/en/Policyandguidance/International/OverseasVisitors/index.htm . 3. לא ניתן להמיר רשיון ישראלי לבריטי. צריך או רשיון אירופאי או לעשות תאוריה+טסט. רשיון של אחת ממדינות האיחוד תקף בכל מדינות האיחוד.

yaron311

New member
תודה ובקשת הבהרות

1.כתבת כי אהיה זכאי לביטוח בריאות ממלכתי? האם כוונתך שאזרח האיחוד האירופאי שעובר להתגורר באנגליה, זכאי לביטוח בריאות ממלכתי? הסיבה שאני מופתע, כי העלות היא גבוהה מאד(ככל הידוע לי) ולמה שיסכימו לצרף אותי לביטוח? 2.בנוגע לרשיון נהיגה אירופאי, המשתמע מדבריך כי למעשה על כל הישראלים העוברים לאירופה לעשות תאוריה וטסט מחדש? תוכל לפרט בנוגע למורכבות,האם מדובר בנסיעה קצרה אם בוחן, או בלימודים רציינים הדורשים זמן רב? ושוב המון תודות על ההענות והתשובות המקיפות. ירון

Nobilis

New member
תיקון קטנטן

לא Residency Permit, אלא Registration Certificate. פרטים כאן: http://www.ind.homeoffice.gov.uk/applying/eeaeunationals

למעלה