ביום שישי האחרון איבדנו את אופיר בתאונת אופנוע ברוטשילד.

פרל דוד

New member
ביום שישי האחרון איבדנו את אופיר בתאונת אופנוע ברוטשילד.

מאז חיי כולנו השתנו...
אופיר הוא אחיינה של אישתי ממושב תומר בבקעה ,עלם חן סה"כ בן 26 שחזר משהות של מס' שנים כקבלן משנה בענף הבנין באנגולה באפריקה,וכשחזר שכר דירה בת"א ורכש אופנוע.
הנער גדל עם בני מינקות הפרש של 7 ימים בינהם,חייו שלובים בחיי בני הקטן,עתה הם נקטעו באחת.
שבועיים לאחר רכישת אותו אופנוע ארור הוא איבד את חייו בתאונה בה החליק ונפגע מעמוד תאורה ברחוב רוטשילד בת"א.
כתבה על התאונה - http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4618343,00.html

כתבתי לו הספד בדף הפייסבוק שלי - https://www.facebook.com/profile.php?ref=profile&id=1062055249

לאופירי בני...נערי...
אני יושב כאן מול תמונותיך המונצחות לעד ומנסה לקלוט כמה השתנה עולמינו הקרוב באבחת גורל אכזרית של אופנוע ארור.
האוו...כמה שהספקת בחייך הקצרים מדי...אופיר.

אלוהים...אין בו קורטוב של רחמים והוא שוב חמד לו לצון ולקח את הטוב ביותר.
אני פשוט לא קולט... אז...ננסה לחזור להתחלה.

גדלת עם ניצן שלי מינקות,תמיד יחד,כמו תאומים,יצאנו יחד ללא מעט נופשים , טיולי טבע, מחנאות,אהבת הארץ נטו ... עם השנים גדלת/ם בגרת/ם,הצטברו שעות של צילומי וידאו, ותמונות.

אני זוכר...באילת אותך ואת ניצן כילדים מפזזים במלון המלך שלמה אחרי הרעידת אדמה שגרמה לסדקים בקירות המלון,או את טיולי השבת עם מושב תומר ברחבי הארץ, או את הביקור האנטימי יותר שלנו,שלך ושל ניצן לצפארי בת"א,אהבה משותפת לציפורים ובע"ח בכלל...אלוהים...כמה חוויות ניתן למצות כדי רק לגעת בקצה מארג חייו של אדם שנגדעו באחת...

אתמול בביתך במושב תומר ראיתי את כל חבריך יושבים יחד בהלם,עדיין לא קולטים את התמונה המלאה ש...אתה כבר לא איתם, אני מביט עליהם נערים ונערות יפי מבט מבחין בדמעות,כמה עוצמה יש בשקט הזה ובאחדות,בעצירה כדי לבחון איך ניתן להמשיך הלאה יחד עם הזכרון.

ראיתי גם אבא מוריס ואמא ציפי לבי נצרב בקרבי, הורים מלווים את ילדיהם מהברית,לבר המצווה,לגיוס,ולחופה, הם לא אמורים ללוות את הילד לבית העלמין.
יש לי כל כך הרבה מה לאמר ו...תמיד כנראה אחסיר,איך אפשר במס' שורות לצמצם חייו של אדם שהם עולם ומלואו.

אני סבור שאלוהים אסף אותך אל חיקו כי הוא צירף אותך לנבחרת שלו שם למעלה אליה נבחרים רק הטובים ביותר,אין לי ספק שעוד נשמע ממך שם למעלה,אתה עוד תפעיל להם את העגורנים ותבנה להם "מגדלים".

אופיר...להתראות שם למעלה שמור לנו ולהוריך מקום לידך.
פרל דוד

יורם2205

New member
"דודי ירד לגנו לערוגות הבשם לרעות בגנים וללקט שושנים" שיר הש

ירים מאת שלמה המלך.
ה' נתן ה' לקח יהי שם ה' מבורך.
קשה להבנה.
להרבות בחסד ורחמים בכדי שבורא עולם יחוס ויחמול עם ברואיו.
תנחומים להורים והמשפחה.

פרל דוד

New member
פרטים על התאונה בה אופיר חדד ונוסע נוסף קיפדו את חייהם.

כחוקר תאונות במסגרת עיסוקי הצבאי [כקצין בטיחות רב תחומי] התחלתי לחקור את נסיבות התאונה והסתבר לי שמקום התאונה "מועד לתאונות" עקב תצורת העיקול בכביש מיד לאחר הרמזור ולא מעט אופנועים בעלי תאוצה מחליקים מסיבות שונות ומאבדים שליטה על האופנוע, ופגיעה בעץ או בעמוד משמעותה פגיעה קטלנית.
הבעייה מתמקדת בבעלי רכב דו גלגלי, לאופנוען קסדה שמגבילה את שדה הראייה לצדדים ומקשה על קבלת "תמונת כביש" נכונה לאופנוען.

להלן מקום התאונה [רוטשילד 73 בת"א] כיוון הנסיעה הכללי מכיוון צפון לדרום, אור ירוק מהבהב ברמזור , האופנוע חוצה את הצומת [מזא"ה] ולאחר כ-8-10 מטר הכביש מתעקל ימינה וכאן מאבדים שליטה, הזנב מסבסב,האופנוע מקרטע פוגע במעקה מתכת הרוכבים עפים ופוגעים בגופם בעמוד תאורה מרובע, כ-40 מטר מהצומת.
[URL]https://www.google.co.il/maps/@32.065706,34.776947,3a,75y,42.28h,91.47t/data=!3m4!1e1!3m2!1sZLEXs1XNXXJwtXiQ2-kw1A!2e0[/URL]
המבט מהכיוון ההפוך לנסיעה.

והנה מבט מהצומת [בכיוון הנסיעה] והעיקול ימינה בכביש.
[URL]https://www.google.co.il/maps/@32.066093,34.777232,3a,75y,202.06h,75.85t/data=!3m4!1e1!3m2!1sVMc1HM7JeE91pFJfjtH4bg!2e0[/URL]

בבדיקה מסתבר ששעה לפני תאונה זו התרחשה תאונה דומה שבה אופנוען מאבד שליטה על האופנוע באותו מקום , האופנוע פוגע בעץ [ליד העמוד] ולמזלו של האופנוען הוא "מפספס" את העמוד ומתגלגל לכר הדשא, נזעקים אליו יושבי הקפה הסמוך, והוא מבקש בתוקף לא לטלפן למד"א או למשטרה עקב היותו ללא ביטוח, והנ"ל עוזב את המקום פצוע עם האופנוע.[האירוע כנראה לא דווח כלל]
בדיאבד אנו יודעים שבהחלקה זו כנראה נשרו חלקי פלסטיק או אביזרים שיכלו ליצור סיכון לכל אופנוען שיעלה עליהם במהלך העיקול ימינה.

מעדות בעלי הקפה , במקום מתרחשות תאונות רכב דו גלגלי בתדירות גבוהה, והתוצאה היא עניין של מזל.

מבחינה תעבורתית חייבים להניח שלטים זוהרים המזהירים על העיקול ויתכן אף מערכת ריסון שמונעת מפגיעה של הרוכבים בעצמים כמו עצים או עמודים במרחב העיקול, העיקול הוא פשוט קטלני בעיקר כשכלי רכב חונים בימין הדרך ונותר מסלול אחד עם עיקול ימינה.
[URL]https://www.google.co.il/maps/@32.065959,34.777243,3a,75y,213.4h,76.4t/data=!3m4!1e1!3m2!1sFjiFEhPMu7XQlDqOg1pUxg!2e0[/URL]

אני סבור שלעיריית ת"א יש אחריות "תורמת" לתאונות במקום.

פרל דוד

New member
גיא סקה [‏‎Guy Saka‎‏] הנוסע מאחור שנהרג בתאונת האופנוע.

גיא היה עם אופיר חדד באנגולה תקופה ארוכה, ושניהם חזרו לארץ כדי להתחיל את חייהם,וסיימו אותם בתאונת האופנוע אכזרית.
[URL]https://www.facebook.com/saka.guy?pnref=story[/URL]

את סיפור חייהם המשולב מאנגולה הרחוקה והמשכה כאן בישראל, ניתן לסכם במשפט ב"חייהם ובמותם לא נפרדו".

אני משתתף בצער המשפחה המורחבת.

זה לא עיקול חד במיוחד

אולי הצילום מטעה אבל זה לא נראה עיקול חד במיוחד. אין כמעט רחוב שאין בו עיקולים כאלה.

כואב לי הלב על המשפחה השכולה.

מבלי להפחית בחומרת הארוע ותוצאותיו

צריכה גם להישאל שאלה נוספת.

באיזו מהירות נסע רוכב האופנוע שמעוצמת הפגיעה האופנוע נחצה לשניים (אופנוע כבד מסוג דוקאטי- מהתמונות).
אני לא חוקר תאונות ולא אופנוען, אבל עם שכל ישר אני יכול להבין שבתוך העיר בכדי להיכנס במכשול (עמוד תאורה, גדר הפרדה, עץ וכיו"ב) ולחתוך את האופנוע לשניים, האנרגיה הקינטית חייבת להיות גבוהה ואנרגיה כזו נובעת ממהירות נסיעה גבוהה.

אגב, אני מכיר את העיקול וגם לפי התמונות שצרפת, הוא לא נראה עיקול רציני, כמו-כן הוא ממש בא אחרי רמזור, כך שאם היה לו גל ירוק, סביר שהוא היה המירות גבוהה, או האיץ ואיבד שליטה כאשר התחלף לירוק.

תנוחומיי אליך ולמשפחות.

משקיע בב"ש

האופנוע לא נחצה- נשברה תושבת אלומיניום של חיבור ההגה לגוף

עקב כך הגלגל הקדמי והמוטות שעולים ממנו עד להגה התנתקו מגוף האופנוע, שנשאר גוש אחד שלם.
זה יכול לקרות במכה חזיתית, כי אין שום פגוש קדמי או מכסה מנוע קדמי שמרככים את המכה, ואלומיניום לא אוהב לקבל מכות (כשיציקה מקבלת מכה היא לא מתעקמת אלא נשברת מיד בדומה לכוס או ספל).

לגבי העיקול הוא ממש לא חד.

למעלה