ביג ריספקט לדג נחש

ביג ריספקט לדג נחש

השבוע ב"כל העיר" ערכו רשימה של כל שירי ירושלים הגדולים ביותר (חוץ מזה שמאוד היו חסרים "הכנאפה מתוקה" ו"האגס 1") ולצד ירושלים של זהב\ברזל\בית"ר, לך ירושלים, שישו את ירושלים וכל שאר הלהיטים הגדולים נמנה גם........... ג'רוזלם! אפילו יאיא מספר קצת על השיר ועל הרעיון לקחת את הפזמון מאלפא בלונדי.

אין לי סורק אבל יש לי קצת כח

אז אני אכתוב את מה שיאיא כתב על השיר: הכותרת: כתב התביעה שניסחו חברי הדג נחש נגד עוכרי ירושלים היושבים בגוש דן מדבר גם אל היהודים בתפוצות. יאיא כהן אהרונוב: "זה שיר אהבה לירושלים. נולדנו בעיר. אנחנו גרים בה עד היום ומאוד אוהבים אותה. שאנן התחיל לכתוב את השיר ולהכניס כיוון מעניין לפזמון. אז הוספנו ציטוט של אלפא בלונדי כך שלמעשה יצרנו שיר רגאיי על ירושלים. הבית הראשון מדבר על ירושלמים בתל אביב, על להיות זר בעיר אחרת. ובמיוחד על להקה ירושלמית שנשארה נאמנה לעיר שלה. הבית האחרון, איך לא, מוקדש לבית"ר. השיר נפתח בתפילה "ברוך אתה ה' ברוך אתה ירושלים" שזה בעיני הקטע המרגש בשיר. הופענו מול קהילה יהודית בארה"ב. לראות את התגובות שלהם משיר רגאיי ירושלמי לא מוכר ולראות את ההתלהבות שלהם זאת הייתה חוויה בפני עצמה. יצא לנו גם לבצע את השיר בבריכת הסולטן. אין מקום יותר מתאים לשיר הזה מ3000 איש ששרים אותו מול חומות העיר העתיקה."

Jerusalem here I am

שיר ענק! ריספקט

למעלה