בטלה מושלמת לפנות ערב

shualpower

New member
בטלה מושלמת לפנות ערב ../images/Emo120.gif../images/Emo218.gif

לא מצאתי הסבר ללמה הקינקס לא הגיעו לרמת התהילה שלה זכו להקות גדולות ומפורסמות כמו הביטלס או פינק פלויד, או אולי אפילו הייתי מתפשר על היכרות ברמה של 'המי' שנמצאים שלב מתחת אליהם במדרגות התהילה. לא באתי לכתוב על הלהקה, מה גם שאין לי את הידע הדרוש, אלא רק להסב את תשומת הלב של חבריי לפורום לשיר שתמיד ישמח לעשות עבורכם את העבודה כשבא פשוט לנוח ולא לעשות כלום [מומלץ בסיוע בירה וסיגריה]. אז ניחשתם נכון, אני מדבר על השיר Sunny afternoon השיר יצא ב-1966 ויש בו משהו שמיד זורק אותי שנים אחורה, לשנים שלא הייתי בכלל בתכנון
The tax mans taken all my dough, And left me in my stately home, Lazing on a sunny afternoon. And I cant sail my yacht, Hes taken everything Ive got, All Ive gots this sunny afternoon. Save me, save me, save me from this squeeze. I got a big fat mama trying to break me. And I love to live so pleasantly, Live this life of luxury, Lazing on a sunny afternoon. In the summertime In the summertime In the summertime My girlfriends run off with my car, And gone back to her ma and pa, Telling tales of drunkenness and cruelty. Now Im sitting here, Sipping at my ice cold beer, Lazing on a sunny afternoon. Help me, help me, help me sail away, Well give me two good reasons why I oughta stay. cause I love to live so pleasantly, Live this life of luxury, Lazing on a sunny afternoon. In the summertime In the summertime In the summertime Ah, save me, save me, save me from this squeeze. I got a big fat mama trying to break me. And I love to live so pleasantly, Live this life of luxury, Lazing on a sunny afternoon. In the summertime In the summertime In the summertime אז כן, הכל משתבש, אבל תעזבו אותי ותנו לי לשבת בשמש ולא לעשות כלום. תנו לי לשכב על הדשא (ושיהיה ריחני אם אפשר), לשתות משהו קר ולקצר את חיי ע"י עשן סמיך. הקינקס שרים את מה שכולנו רוצים. שמש חמימה וקצת בטלה. ואתם יודעים מה? הם עושים בצורה הכי טובה שאפשר.

ההסבר די פשוט

הקינקס היו מנועים מלהופיע בארה"ב בין השנים 1965-1970, השנים בהם להקות בריטיות ביססו עצמן שם. כל תקופת הזוהר שלהם, לא הגיעה בכלל לאוזניו של הקהל האמריקאי. לכן הם היו בעמדת נחיתות יחסית ללהקות שהזכרת.

melancholy man

New member
כן, אבל איזה יופי של שיר

חוץ ממה שהזכרת והיה כנראה הסיבה האמיתית לזה שהקינקס נשארו בעיקר תופעה בריטית, יש במוסיקה שלהם, לפחות זו שאחרי 1966 משהו סופר בריטי שגם 200 סיבובי הופעות בארה"ב לא עוזר לגרום לאמריקאים לאהוב את זה, הם באופן הזה קצת כמו הסמול הפאסיס. עם זה, כמובן יש את העניין הזה שהניתוק מאמריקה הוביל את ריי דיוויס לכיוונים יותר בריטיים, כי לפני זה מה שזרם להם בעורקים היה בלוז לא פחות טהור מזה שזרם בעוקריהם של ג'אגר וריצ'רדס או אריק ברדון. (מצד שני, זה יכול להיות כמובן, רק ההבדל בין שירים של ריי לבין שירים של דיב).

דבר ראשון

הקינקס הם לא פינק פלויד ולא ביטלס ולדעתי אפילו לא המי, מה שכן היא להקה ענקית, בהחלט אחת האהובות עלי, ורמת התהילה שקיבלו ממש לא הולמת את המוזיקה שלהם. אבל אני כבר מזמן הבנתי שבמוזיקה אין צדק, וזה הרבה יותר עניין של מזל ועניינים אחרים שלא תמיד בשליטה של המוזיקאי.

למעלה